Poslední tři příspěvky, které by bylo škoda nezveřejnit, jsou od čtenářek delfi.na, Anity a Michaely.

Čtenářka nickem delfi.na

Dobrý den,
jelikož se naše rodina neustále rozrůstá, řekly jsme si, že vypustíme svátky a ty už slavit nebudeme. Jmeniny budeme slavit jen u dětí, které obdarujeme nějakým dárkem. U dospěláků stačí, když se sejdeme a společně tak oslavíme jen narozeniny.

Zrovna 31.8. v pátek měla svátek má sestra. Prohlásila: „Neslavím, ale v sobotu se stavte na zahradu. Za každého počasí.“. Sešli jsme se všichni a zírali, jak měla vše nachystáno na oslavu. Dobré víno i něco k zakousnutí. Samozřejmě, že jsme nepohrdli a všechno snědli a vypili. Taky jsme ji samozřejmě popřáli, a aby to nebylo blbé, tak jsme i nějaký ten dárek donesli. Takže u nás se takto svátky neslaví :-))

delfi.na

Čtenářka Anita  

A připojí se k nám ambulance

Jako malá jsem si se svým jménem dost užila. Skoro nikdo si ho nepamatoval. Jmenuji se totiž Anita. A tak jsem v tom lepším případě byla Aneta, Žaneta, Anna. Jmenovkyň moc nemám, potkala jsem osobně zatím myslím tři. Zato psů hned několik.

Rýmovanka Anita-sanita se přímo nabízí, ale když na mě děti na táboře pokřikovaly ambulance, chvíli mi trvalo, než mi to došlo.

Dost mě mrzelo, že nejsem v kalendáři, ale tehdy tam nebyla ani Aneta. Slavila jsem tedy na Annu. Jakou radost mi udělal letošní kalendář, když jsem v něm poprvé objevila své jméno, a dokonce na Annu.

Anita

Čtenářka Míša (AŠÍM :)

K svátku většinou mým příbuzným či kamarádům pošlu SMS s přáním. Někdy, když si vzpomenu třeba den předem koupím dotyčnému malou dobrůtku třeba čokoládu, která určitě vždy aspoň trošku potěší. Když má ale svátek maminka, to se víc ,,pochlapím,, a koupím ji i kytku :)

Jmenuji se Michaela a svátek mám 19. října. Rodiče nejdřív přemýšleli nad jménem Katka, které chtěla hlavně maminka. Tatínek chtěl, ale radši Michaelu. Mám takové tušení, že i proto že se tak jmenovala šéfova dcera, ale kdo ví ;)

Když sem se narodila a táta volal do porodnice, jako první se zeptal ,,Dala si ji to moje jméno?'' a teprve potom se ptal, jestli jsem celá a zdravá.

Já osobně nějak moc svůj svátek neslavím. Většinou mi přijde přes mobil několik gratulací, já všem poděkuji a je to.

V dnešní době mám své jméno docela ráda, ale když jsem byla malá, tak se mi moc nelíbilo a nejradši bych se nechala přejmenovat na nějaké daleko originálnější. Doma mi říkávali Míša, ale já když se někde podepisovala, psala jsem vždy AŠÍM a tak sem byla alespoň trochu jedinečná ;)

Pozn. red.: Texty nebyly redakčně upraveny

____________________

Všem třem pisatelkám děkuji, že si udělaly čas a k dnešnímu tématu napsaly..., a za chvilku už nás čeká závěrečné vyhodnocení.

Téma dnešního dne: Slavíte jmeniny?

  • A nemusí jít o žádné okázalé oslavy, stačí jen, jestli si vzpomenete.
  • Anebo častěji zapomenete?
  • Nejen na ty svoje, ale i na jmeniny vašich blízkých.
  • Líbí se vám vaše jméno?
  • Proč si myslíte, že vám rodiče vybrali právě toto jméno?
  • A na základě čeho jste vybírali jména pro své děti?
  • A slavíte s nimi jejich jmeniny?
  • Slavíte ty vaše?

O jmeninách aneb svátku jména pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou od firmy Avon / sadu pleťových krémů Anew Reversalist.

kremy

Reklama