Za pár dní jsou tady Vánoce a vy stále ještě nevíte, čím obdarovat své blízké? Zkuste jim letos nadělit dárek, který má v sobě příběh, duchovní hodnotu, ale zároveň je skvělou investicí a jedinečným doplňkem interiéru. Přesně tyto požadavky splňují díla akademického sochaře Petera Nižňanského. Jeho sochy Adam a Eva, Klečící nebo Nebezpečná jsou ukázkou mistrovské techniky v oblasti klasické figurální plastiky. Jeho objekty mají silný, ale klidný výraz, a stanou se trvalým zdrojem radosti. 

uměníDalším unikátním zhmotněním zážitku jsou skulptury akademického sochaře Olbrama Zoubka. Štíhlé, emocemi obdařené vertikály, které svými pohyby či gesty směřují vzhůru, zná dnes již téměř každý Čech. Bronzové sochy Pythagoras a Komenský, jsou krásná komorní díla vhodná pro jakýkoliv interiér. Mimořádná proslulost autora, který je bez nadsázky živoucí legendou ve svém oboru, je navíc zárukou skvělé investice.

uměníPosledním tipem na unikátní dárek může být jedna ze skvostných litografií světoznámého výtvarníka Oldřicha Kulhánka: Don´t worry - be happy, Helga, Velká symbióza, či Kariérní řád. Jeho práce jsou vystavovány po celém světě a pro širokou veřejnost je nejznámější jeho grafické zpracování současných českých bankovek, které jsou díky jeho autorství právem považovány za jedny z nejkrásnějších. Tak proč svým blízkým neudělat radost dílem právě takto významného autora?

umění

Obrazy, sochy či grafiky předních českých a slovenských výtvarníků naleznete na www.krasnaumeni.cz.

Reklama