Bulvár

Poslední sezona bude mít zpoždění

O tom, že spolu televizní stanice vedou souboj, není třeba pochybovat. Boj o diváka jde na doraz, Trosečníci se rvou se SuperStary, Zoufalé manželky honí Ordinaci, zkrátka není to jednoduché. Čas od času tedy některá z televizí udělá taktický úhybný manévr – podobně jako ČT se svým hitem podzimu.

(soutěž 3 - let)

Hit podzimu. To bezesporu není nadsázka, použijeme-li toto označení na nový seriál ČT Poslední sezona. Hokej je u nás více než populární, k tomu Martin Dejdar v hlavní roli slibuje dobrou zábavu, takže není co řešit – i veřejnoprávní televize ráda urve nějaký ten bodík z koláče sledovanosti.

Původně se měl seriál Poslední sezona vysílat každé pondělí, ale Česká televize udělala doslova úhybný manévr a přesunula jej na pátky. Zdá se, že i ve veřejnoprávní televizi začali uvažovat poněkud komerčněji, než bylo zvykem ještě před nějakou dobou, a zaplnili tak dobrým programem páteční večery, kdy se není „v bedně“ prakticky na co koukat.

Na první díl seriálu se proto můžeme těšit za necelý měsíc, 20. října ve 20 hodin na ČT1.

Tah se jeví z marketingového hlediska velmi rozumný, protože v pondělí by Poslední sezona musela bojovat s Pojišťovnou štěstí, což nemá zcela určitě zapotřebí (zvláště když pojišťovna vysílá již druhou sezonu a má svoje stálé diváky). Přitom pátky patří ke dnům, kdy se lidé dost často na „jedničku“ dívají. Jen si vzpomeňte na Četnické humoresky! Tehdy dokonce vládla sledovanosti a ani one man show Jana Krause Připoutejte se, prosím si nevedla špatně.

V okamžik, kdy v programu zjistíme, že v daný termín se žádný konkurenční seriál nevysílá, je jasné, že ČT bude opět útočit na vedoucí pozice pátečního vysílání. A o čem má seriál být? Tohle o něm uvádí Česká televize:

Desetidílný televizní seriál Poslední sezona je situován do atraktivního prostředí vrcholového hokeje. Jde o tradiční český fenomén, hokej je u nás druhým nejpopulárnějším sportem. V Česku jde v jistém směru o kultovní záležitost, v minulosti s takřka politickým nábojem. Dokáže na vrcholné úrovni vyvolávat masové emoce a rozdělovat zaryté příznivce i náhodné fanoušky na nesmiřitelné tábory. Největší hvězdy tohoto sportu dokáží vzbuzovat proměnlivé vášně od zbožňování k naprostému zatracení. O popularitě hokeje svědčí trvalý zájem publika i médií, a to nejen o domácí soutěže, ale i o uplatnění našich největších hvězd v nejprestižnější světové soutěži NHL. Obrovský ohlas úspěchů národních týmů českých hokejistů ukazuje na širokou popularitu hokeje napříč generacemi i sociálními vrstvami, navíc se jedná o sport pozitivně vnímaný ženami.

Seriál Poslední sezona je příběhem profesionálního hokejisty, který končí úspěšnou kariéru v NHL a vrací se do vlasti. Má slávu, má peníze, je na celý život zajištěn, nic nebrání tomu, aby opustil divoký svět ledního hokeje a konečně žil klidný, šťastný, spokojený život se svou rodinou a přáteli. Lidský osud se však málokdy ubírá jasně vytýčeným směrem, v lidské povaze je naopak zakódováno šlapat tou nejobtížnější cestou. Ani tak silný člověk, jakým je špičkový sportovní profesionál, se nemůže vyhnout poznání, že poslední sezona je tou vůbec nejtěžší, že její zápasy bolí nejvíce, že lidský osud je mnohem složitější a záludnější než všechna lidská přání a představy. Takové poznání se nevyhne ani ostatním postavám vyprávění, mužům i ženám, jejichž životy se tím či oním způsobem protínají na zářící ploše ledové arény.

(soutěž 14 - tak)

K seriálu se budou konat i doprovodné exhibiční zápasy, o kterých jsme vás už informovali ZDE.

Hrají: Martin Dejdar, Petr Forman, Filip Blažek, Pavel Nový, Milan Bahul, Pavel Zedníček, Michal Dlouhý, Martin Stropnický, Lukáš Vaculík, Simona Postlerová, Lenka Krobotová, Táňa Pauhofová, Michael Beran, Zbyněk Fric, Filip Tomsa, Miroslav Táborský

   
26.09.2006 - Kultura - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Henri [*]

  Já hlavně nevím, proč je vůbec nutno se na něco dívat? Kdyby nám ukradli televizi, tak si toho všimneme možná až za měsíc. Tím nikoho nekárám za čučení, ale někdy mám pocit, že lidi už bez televize nemůžou žít.

  superkarma: 0 26.09.2006, 11:36:30
 2. avatar
  [7] malenina [*]

  Tak v pátek pro mě televize neexistuje. Chodíme pravidelně na pokecat se známými a tohle nevyměním za žádný seriál ani film

  superkarma: 0 26.09.2006, 10:07:17
 3. avatar
  [6] Aja [*]

  Fifinka: Richard určitě myslí 20 hodinu večerní

  superkarma: 0 26.09.2006, 10:06:56
 4. avatar
  [5] Fifinka [*]

  Janinas: jo, ted jsem to chtela Richardovi napsat. V patek samozrejme zirame na Krause, tak jaky, ze se "není „v bedně“ prakticky na co koukat?"

  A ja tedy jeste koukam na 13. komnatu, ale to mi urcite Richard napise, ze to neni ta spravna potrava

  superkarma: 0 26.09.2006, 09:55:41
 5. avatar
  [4] Janinas [*]

  V pátek u mě vede pořad Jana Krause "Uvolněte se , prosím!" Jsem ráda, že se ČT 1 rozhodla dávat nový seriál v pátek. Možná ho mohla nasadit i v neděli večer, kdy se také nedá na nic dívat.

  superkarma: 0 26.09.2006, 09:51:12
 6. avatar
  [3] gerda [*]

  slonbidlo: to si holka jenom myslíš, že je to kratší než film! Spočítej si, kolik času u toho prosedíš, než to skončí celkově! A už vůbec nemluvím o tom, že se jednotlivé díly připisují za chodu, to už samo o sobě něco o jejich kvalitě vypovídá . Není nad pěkný celovečerní film, ale aby to zas nebyl rodinný americký

  superkarma: 0 26.09.2006, 09:14:10
 7. avatar
  [1] gerda [*]

  kdo přišel v televizi na to, že jedině seriály a seriály na všech stanicích jsou to, po čem oko diváka tolik prahne?! . S nástupem seriálů u mně televize skončila.

  superkarma: 0 26.09.2006, 08:12:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme