Bulvár

Poslední, co si pamatuju, je reflektor auta u mého kotníku

Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Jak dopadl dramatický karambol, o kterém píše další čtenářka s nickem kačinka?

Od dětství jsem dost sportovala, v mládí jsem hodně lyžovala, takže to bylo nejdřív zlomené rameno, pak distorze v koleni a tak dál. Vydrželo mi to až do dospělosti, kdy víc jezdím na kole.

O svém oblíbeném „bouračkovém“ dnu (19.7.) jsem tu už psala, ale nešla jsem moc do podrobností. Jeden z nich, ten zatím poslední, popíšu.

Vracela jsem se z cyklovýletu a už jsem byla tak 5 km od chalupy. Jela jsem po lesní cestě, sice asfaltové, ale ze všech stran se zákazem vjezdu. Z kopce jsem docela frčela a najednou proti mně ze zatáčky auto. Uhnula jsem na pravou stranu cesty a auto furt proti mně. Už nebyl čas přejet na opačnou stranu cesty, kousek od cesty vpravo byla skála a vzrostlý dub, pokusila jsem se vecpat mezi ně. Poslední co si pamatuju, je levý reflektor auta u mého levého kotníku. Pak už jsem seděla kus za autem v kopřivách, ten let si vůbec nepamatuju, tam mám pár vteřin okno. Hrozně mě bolely obě nohy v oblasti kotníků a já si myslela, že je to od toho, jak jsem v letu opouštěla kolo ze zacvakávacích pedálů.

Zkusila jsem se postavit, jakž takž to šlo. Mezitím vylezla holka z auta, brečela, že mě neviděla, protože koukala do lesa, kde hledala přítele, který o kus níž po hádce vystoupil a odešel do lesa. Kvílela, ať nevolám policajty, rozbitý reflektor že jí opraví soused a že mi všechno zaplatí, vyměnily jsme si čísla a já trubka se nechala ukecat.

Vydrápala jsem se na kolo, trochu mělo zadní osmičku, ale dalo se na něm jet, zacvakla jsem se do pedálů, to taky šlo. Domů kousek, částečně z kopce, dalo se jet, ale nohy bolely čím dál víc.

Když jsem dojela na dvůr, bylo mi jasné, že se z kola vlastními silami nedostanu, pro vycvaknutí je potřeba nohou zabrat do strany a to nešlo. Tak jsem jezdila dokola po dvoře a hulákala, ať mě někdo přijde vysvobodit. Manžel vyletěl z domu a nějak mě z kola sundal, postavit se moc nedalo, odvlekl mě na kanape a tam se sešlo lékařské konzilium (oba rodiče, kteří tam tou dobou byli, jsou doktoři).

Já říkala, že to nic není, že to rozchodím, ale studované hlavy byly opačného názoru a vyhnaly mě do špitálu. Na rentgenu se zjistilo, že levý kotník je zlomený a v pravém jen parádní výron. Takže sádra + ortéza, chodit se nedalo tak 3 dny, pak už trochu a když mi dali chodicí sádru, byla pohoda. Pak jsme odvezli kolo do servisu, museli vyměnit ráfek. Když jsem slečně volala, jestli mi zaplatí aspoň ten servis, skuhrala, že nemá žádné peníze a dodnes jsem z ní nic nevyrazila.

Že je „můj“ den, jsem zjistila, až když mi dali do ruky nález. Od té doby si zas dávám bacha a dlouho dopředu si ho zaškrtávám v kalendáři.

kačinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

A co řidička? Ozvala se? Nebo se na to lidově řečeno „vykašlala“?

Máte také nějaký zážitek? Pamatujete si na svůj osudový karambol? A svěříte se nám s ním? Má nějaké následky, nebo se na něj už díváte s humorem? Napište nám, dnešní téma Dětské karamboly je ště zadaleka nekončí.

redakce@zena-in.cz

Soutěž: škrtidlo

 

   
15.06.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [6] jastura [*]

  Příště už na takovýho vola policajty určitě zavoláš, že jo...

  superkarma: 0 15.06.2010, 15:13:47
 2. avatar
  [5] enka1 [*]

  mio — #1 no jo?

  superkarma: 0 15.06.2010, 14:23:13
 3. [4] Mašlička12 [*]

  Ferdas — #3 asi joSml30

  superkarma: 0 15.06.2010, 14:09:08
 4. avatar
  [3] Ferdas [*]

  Mašlička12 — #2 Sml30Sml30nojo...máme ho podruhý..asi tam mají bejt dvě Sml52

  1. na komentář reaguje Mašlička12 — #4
  superkarma: 0 15.06.2010, 13:51:51
 5. [2] Mašlička12 [*]

  proč máme škrtidlo 2xSml80

  1. na komentář reaguje Ferdas — #3
  superkarma: 0 15.06.2010, 13:50:36
 6. avatar
  [1] mio [*]

  Sml79Toho 19.7. bys fakt neměla vylézt z domu!

  jo a kde je v článku nějaké dítě??Sml80

  1. na komentář reaguje enka1 — #5
  superkarma: 0 15.06.2010, 13:49:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme