.

Poslední aristokratka pobaví diváky v Divadle Na Jezerce

Novinky

Poslední aristokratka pobaví diváky v Divadle Na Jezerce

Českou premiéru komedie Poslední aristokratka s Annou Polívkovou v hlavní roli připravuje Divadlo Na Jezerce. Režie hry, která je plná ironického humoru, se ujal Arnošt Goldflam. Poslední aristokratka podle bestselleru Evžena Bočka o návratu z emigrace na zámek v Čechách má českou premiéru 7. prosince.  

„Hra Poslední aristokratka je stejně jako kniha velmi vtipná. Je o tom, co všechno je člověk schopen udělat, aby zachránil svůj hrad, tedy i svoji historii,“ říká Anna Polívková, která hraje hlavní postavu Marii Kostkové z Kostky která se vrátila z Ameriky na zámek. „Ta pozoruje dění kolem sebe a popisuje je s vtipem nadhledem i možná s jistým odstupem,“ popisuje svoji hrdinku Anna Polívková, která si na „Jezerce“ zahraje poprvé. „Všechny ostatní postavy jsou krásně vykreslené figurky ze života českého, mezi které se musí naši amerikáni nějak zařadit. Dost se těším,že budu mít mírný přízvuk v češtině“, dodává Polívková.

polívková

Poslední aristokratka je příběhem rodiny hraběte Františka Antonína Kostky z Kostky. Po pádu komunistického režimu se tato rodina vrací z emigrace z New Yorku do Čech, aby převzala rodové sídlo. Kromě zámku však „zdědí“ i zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka nebo také kuchařku, která si ráda cvakne a často to přežene. A tak vzniká série neuvěřitelně komických situací.  

„Několikrát jsem viděl Aničku hrát, myslím, že má po tatínkovi Bolkovi určitou bezprostřednost, schopnost svižné reakce, autenticitu, umí pointovat a patrně i improvizovat,“ říká o Anně Polívkové Arnošt Goldflam, který na Jezerce nastudoval úspěšné tituly Darda a Komedianti. Dodává, že při dramatizaci románové předlohy ho zaujaly hlavně pěkně napsané postavy a autorův ironický humor.

V dalších rolích Poslední aristokratky se představí Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Petr Pelzer, Martin Sitta, Denisa Pfauserová, Jitka Sedláčková, Kristýna Hrušínská, Libor Hruška a Michal Kern. Premiéra v Divadle Na Jezerce je 7. prosince 2015. 

divadlo

Další novinkou na českých jevištích, kterou uvede Divadlo Na Jezerce na jaře, bude kanadská hra Shylock s Milanem Kňažkem v režii Radka Balaše. V lednu se za režisérský pult na Jezerce usadí také režisér Juraj Herz a nazkouší zde novou hru Alaina Kriefa „Dědicové“ s Miroslavem Etzlerem, Martinem Sittou, Terezou Němcovou, Kristýnou Hrušínskou a dalšími herci z Jezerky. Divadlo připravuje i spolupráci s režisérem Jiřím Menzelem a Janem Hřebejkem.

www.divadlonajezerce.cz

   
10.11.2015 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. [7] knihovna [*]

  Počkejme si,lístky určitě budou na jaře, až lidi začnou jezdit ven Sml59

  superkarma: 0 10.11.2015, 22:37:47
 2. avatar
  [6] peetrax [*]

  Asi bych to vidět nechtěla, při četbě obou dílů jsem si už vytvořila vlastní představu. Tím netvrdím, že to představení bude špatné...

  superkarma: 0 10.11.2015, 20:21:02
 3. avatar
  [5] chanahd [*]

  Eliana — #4 Zatím jsem četla jen ten první díl. Na druhý ještě čekám, až se na mě v knihovně dostane řada:-)

  superkarma: 0 10.11.2015, 18:02:22
 4. avatar
  [4] Eliana [*]

  chanahd — #3 ale knihy jsou luxusní a audiokniha téžSml30

  1. na komentář reaguje chanahd — #5
  superkarma: 0 10.11.2015, 17:56:51
 5. avatar
  [3] chanahd [*]

  Eliana — #1 Také jsem na to koukala. Některá představení komlet vyprodaná. U jednoho poslední 1 volné místoSml15 Takže smůla.

  1. na komentář reaguje Eliana — #4
  superkarma: 0 10.11.2015, 17:26:44
 6. [2] bobani [*]

  tak to bych chtěla vidět !

  superkarma: 0 10.11.2015, 17:01:47
 7. avatar
  [1] Eliana [*]

  zaradovala jsem jen na chvilku, je totiž vyprodánoSml24

  1. na komentář reaguje chanahd — #3
  superkarma: 0 10.11.2015, 15:10:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme