Novinky

Posílám spíš takové zamyšlení

Naše čtenářka s nickem Boros vás možná přiměje k zamyšlení. Podle jejího názoru jsou OH jako takové už dávno mrtvé a měly by být skončeny. Nechť jsou jiné hry  a s jinými pravidly. Přečtěte si tento zajímavý příspěvek

Olympijské hry se pořádaly ve starověku v Řecku – k poctě Bohům. Nechci zabíhat do historie, ale absolvovat olympijské hry, to byla nejvyšší čest. Závodníci běhali nazí- aby si byli rovni. Když P. de Couberten obnovil tradici, v roce 1896, účast na OH byla také věcí cti a prestiže. Sportovci se sportem neživili.

Jak je možné, že čeští kanoisté, kteří všem „natrhli triko“, trénovali po práci na třeboňském rybníku? Bedřich Šupčík náš první  olympijský vítěz byl domovník. A dnes? Sportovci se sportem živí, jsou královsky placeni a dělají jen a jen ten sport- pravda, ničí tělo, ale to správné? Mají všichni stejné podmínky?

Podívejme se do historie- najdeme tam politiku vnesenou do OH, ať už gesta černých sportovců (jistě ne bezdůvodná), tak Hitlerův nacionalismus.

Jak je možné, že sportovci odmítají účast na zahájení OH, protože se jim to finančně nevyplatí? To je čest? Jak je možné, že někdo prodá!!! medaile? Nemá co jíst? Splácí dluhy, aby si mohl dovolit cestu na OH? Všude jen a jen reklama, protože za ni jsou také peníze a peníze. Je tohle ještě duch OH? Podle mého názoru jsou OH jako takové už dávno mrtvé a měly by být skončeny. Nechť jsou jiné hry  a s jinými pravidly pořádány klidně co 4 roky, ale nechť se nejmenují Olympijské. Nechť tam hrajou první a jedinou roli peníze, nechť je to v pravidlech a zásadách, ať se třeba jmenují Profesionální celosvětové sportovní hry, nebo jakkoli jinak, ale ať se nemusí olympijští bohové a P. de Couberten v hrobě obracet, kam až to došlo.  

Boros

Milá Boros, děkuji vám za názor, je pravda, že se hodně mluví o tom, že ztrácejí svůj původní smysl

Text nebyl redakčně upraven

   
07.02.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Suzanne [*]

  peetrax — #2 Prapůvodně ovšem borci zápasili nazí. To by možná byl pěkný pohled Sml58Sml30

  superkarma: 0 09.02.2014, 21:46:08
 2. avatar
  [2] peetrax [*]

  Je to tak, ale jak se říká - pokrok nezastavíš. A to i v této oblasti. Jenže to není jen o olympiádě. Na Světovém poháru nebo mistrovství světa, ve fotbalové lize, všude vládnou peníze.

  Ruku na srdce - šlo by to jako tehdy dělat na vrcholové úrovni i dnes? S tím, že by třeba olympionici měli své občanské povolání? Nemyslím. 

  Naopak kvituju, že člověk, co dělal sport pro radost, prodal medaile, protože mu šlo hlavně o zábavu a dobrý pocit, ne o kusy kovu. Proč ne? Zážitky a prvenství mu už nikdo nevezme. Nevím, proč je zahrnutý do toho článku, on byl přece anti-komerční a naopak z toho byznysu kolem sportu vycouval. Sml58

  Taková je doba a já bych se v historii rozhodně vracet nechtěla. Sice to dnes není jen růžové, ale...

  1. na komentář reaguje Suzanne — #3
  superkarma: 0 07.02.2014, 15:36:39
 3. [1] zeph [*]

  Boros má pravdu Sml22, bohužel Sml15

  superkarma: 0 07.02.2014, 15:18:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme