Podívejte se na výtvory čtenářky Enky1, které vznikly v hospodě u piva. Vážně! I výtvarnou činností se dá zpestřit návštěva pohostinství s přítelkyněmi...

Napadlo by vás, zpestřit si návštěvu hospůdky kreslením? Čtenářka Enka1 tuto zkušenost má...


Už dobrých 15 let chodívám s kamarádkami každý čtvrtek do blízké hospůdky „Macelis“ - na pivo a na plky. Jedno, asi dvouleté období, jsme tlachání oživily výtvarnou činností.
Zadaly jsme téma a do příštího čtvrtka jsme na něj musely namalovat obrázek. Témat bylo spoustu, namátkou: madona, toaletní papír, třídíme odpad, dlažba, motýl, dobrá nálada, křeslo, autoportrét, mimozemšťan, hornický kahan........ a spousta dalších.
S majiteli hospůdky jsme měly za ta léta docela důvěrný vztah a chystaly jsme výstavu na stěnách lokálu. Jenže jedna z nás (neteř - jsme věkově různorodé) začala plodit synky, další se začala rodit vnoučata, hospůdka změnila majitele, tak z vernisáže sešlo.
Chodíme stále a na památku máme velký šanon našich výtvorů.
Omlouvám se za kvalitu fotek.

První je na téma - madona

madona

Druhá na - strom

strom

Třetí na - radostná nálada

nalada

Snažme se tvořit, i když se nám zdá, že na to nemáme,
Enka1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma 3. října 2012: Jaká jste malířka? Pochlubte se!

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední novince, která dnes vyjde ve 21.00 hodin (viz informace zde: Redakční experiment: Dnes editujeme do 21.00) se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem se rozhodl odměnit krásnou a inspirativní publikací Čínské malířství (vydal Knižní klub).

malirstvi

Reklama