Styl

Posedlí bronzem


Ještě nenastala ta správná plovárenská sezona, ale to jim rozhodně nevadí. Už teď jsou v předstihu. Co teď, celou zimu na tom makali. O kom je řeč? Určitě jste je také potkali. Zvláště začátkem léta jsou mezi pobledlými těly v plavkách nepřehlédnutelní jako čokolády na sněhu. Chorobní lapači bronzu. 

Vyskytují se všude, kde se mohou svou snědou pokožkou pochlubit. Ať už na trávnících u koupališť, na lehátkách u bazénů či na písečných mořských plážích... Všude mají svá obšancovaná místečka, kam za celý den nezamíří ani náznak stínečku. Jsou tam vždy první a vždy poslední odcházejí. A za deštivého počasí na ně zcela určitě narazíte v soláriu.  

Jednou jsem u bazénu pozorovala dvě ženy. Důchodkyně. Vypadaly jako vyuzené mumie starých indiánek, přesto se dychtivě nastavovaly slunci, otáčely lavičkami, všelijak se štelovaly a kroutily svá vysušená těla do krkolomných póz, jen aby dosáhly rovnoměrného odstínu. Pěkně jako kuřátka na grilu se marinovaly nějakými speciálními oleji, zřejmě pečlivě podomácku namíchanými.
Proboha, copak jim nevadí, že jejich kůže vypadá jako vrapovaný papír? Zřejmě ne, proč taky, vždyť nějaká ta vráska navíc už je nevyvede z míry. 
Uznávám, mumifikace zaživa... ale proč ji dobrovolně podstupují i mladé ženy?

Představte si, že s takovou šílenkyní jedete na dovolenou k moři. Nejen že se už první den vyprsí zlatavě předsmažená (prý nezbytný a zdravý podklad, no budiž) a vy vedle ní vypadáte jako asexuální vycmrdlina (promiňte mi ten výraz, ale nic trefnějšího mě nenapadlo), ale tím to všechno teprve začíná. Ač se tomu zuby nehty bráníte a máte normálně všech pět pohromadě, necháte se zblbnout a propadnete opalovací mánii také. Stane se z vás opalovací štvanec, neustále pronásledovaný pocitem, že s ní svádíte nerovný souboj o to, kdo bude bronzovější. Buďte v klidu, nikdy ji netrumfnete ani nedohoníte. 

Ve spěchu do sebe nahází oběd a už pádí na polední žár. Nad vaším argumentem, že takové počínání je obzvlášť nezdravé, mávne rukou se slovy, že to nejlíp opaluje. Se západem slunce odchází zdeptaná vedrem, vysušená jako treska, ale s dobrým pocitem, že je zase o pár odstínů tmavší.

Jaké je však vaše zděšení, když ji večer přistihnete, jak svou takřka negroidní barvu přiživuje samoopalovákem. 
To byste se picla. 

Znáte někoho podobného?
Jste vy sama posedlá opalováním?
Opalujete se snadno, nebo se vždycky spálíte?
Nebo se bojíte rakoviny kůže a na slunce vůbec nechodíte?
   
26.05.2008 - Krása - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [50] Anai [*]

  omlouvám se: mělo tam být: "aniž bych se vlastně klasicky opalovala.... "

  superkarma: 0 27.05.2008, 15:43:43
 2. [49] Anai [*]

  Sluníčko se mi chytá zvolna, ale po dvou týdnech u moře jsem až příliš hnědá, prostě jižní typ - a to, aniž bych se vlastně klasicka: jsem hyperaktivní a nevydržím dlouho ležet či sedět ani s knížkou - jsem buď v moři, nebo sbírám mušličky a kamínky, což je moje vášeň. I když spálení hrozí minimálně, už se teď ve vyšším věku mažu vysokými faktory, protože třeba na předloktí se dělají pig. skvrny . Navíc mi známé říkají, že být moc černá mi moc nesluší. Ovšem dovolenou u moře bytostně potřebuju, asi proto, že jsem narozená v létě. Na penzi bych se k němu nejradši odstěhovala!

  superkarma: 0 27.05.2008, 15:42:49
 3. avatar
  [48] átéčko [*]

  Znám a je to většina žen
  ne, nejsem
  snadno se neopaluji, a ještě požívám daylong
  ano, bojím se melanomu. Včera mi vyoperovali jedno velmi podezřelé znaménko.

  superkarma: 0 27.05.2008, 11:12:39
 4. avatar
  [47] Mirly [*]

  Ano, znám takové typy. Sama nemám s opalováním problém, nikdy jsem se nespálila. Je pravda, že začínám vždy opatrně, zjistila jsem, že se hlavně u moře klidně opálím i ve stínu.

  superkarma: 0 26.05.2008, 21:17:08
 5. [46] Nase Veru [*]

  Pro mě ta dovolená o opalování je..když už jedu na dovolenou a ještě v sezóně,přeci se nebudu ve 30 stupních trápit po výletech..se sluníčkem problém nemám.Opaluju se do hněda a přes zimu jdu občas do solárka...moc se mi nelíbí,být jako bledule.
  JInak souhlasím s tónovacím mlékem. Dovede zázraky.

  superkarma: 0 26.05.2008, 18:30:12
 6. avatar
  [45] cicinka [*]

  Mě posledních pár let vždycky první sluníčko spálí.Fouká studenej vítr,mě je skoro zima,tak mě blba nenapadne se namazat a pak večer koukám jak jsem spálená.Takže si dávám velký pozor.Kluci moji se opalují dobře.Ale mažu a mažu a mažu.Jen teď když jsou bez dozoru nevím zda se budou pečlivě natírat.
  A jednu takovou čokoládku máme v práci taky,zřejmě si myslí jak je neodolatelná.A když jsem pronesla,že na mojí bledost o žádné solárko nestojím,jelikož nechci vypadat jako ty mumie,tak mi bylo řečeno,že je to bledá závist
  Fakt nevím co závidět,tu rakovinu,ty melanomy?Nebo tu mumifikaci za živa?

  superkarma: 0 26.05.2008, 18:15:56
 7. avatar
  [44] Lilinka [*]

  Já už se nebudu cíleně opalovat vůbec, protože se mi dělá čím dál víc velkých pih, které teda nevidím vůbec ráda Jinak se trochu opálím na zahrádce, na kole a tak různě po výletech, úzkostlivě se neschovávám Jinak jsem bledule, barvu si trošku vylepšuju tónovacím tělovým mlékem s kapkou samoopalovací látky.

  superkarma: 0 26.05.2008, 17:55:44
 8. avatar
  [43] wich [*]

  Pentlička: Řeším to stejně jako ty . Taky jsem ráda u vody, abych se mohla zchladit. Potom je příjemné se natáhnout a nasávat paprsky sluníčka. Ve stínu je mi v mokrých plavkách u vody taky zima. Jediný rozdíl je, že já raději v létě k vodě, než na výlet. Ten bych v tom vedru nepřežila a skutečně teplé léto je u nás tak krátké Škoda jej nevyužít ke koupačkám, dokud to jde. A krytý bazén nevedu

  superkarma: 0 26.05.2008, 16:30:10
 9. avatar
  [42] Lucimo [*]

  Nejhorší dovolená v životě byla s mou super kamarádkou. Je moc fajn, jen cvok doopalování. Takže ráno vstávala v šest, pádila koupit snídani, pak jsem ji horkoťažko udržela do osmi ve stanu a letěla k vodě. Plácla se na deku, nebo na lehátko na vodu a smažila se bez přestání tak do sedmi do večera. A nejhorší na tom bylo, že když jsem odcházela někam do stínu, tak brala jako svou povinnost jít se mnou (přijely jsme na společnou dovolenou), ale brala to jako hroznou újmu a neustále mě přesvědčovala ať ještě do stínu nejdu, případně ať už jdu zpátky na sluníčko.

  superkarma: 0 26.05.2008, 16:25:04
 10. avatar
  [41] MEK [*]

  mám ráda sluníčko a proto se i ráda opaluji

  superkarma: 0 26.05.2008, 15:41:32
 11. [40] Čírina [*]

  No co - proti gustu... Když se někdo opaluje snadno, tak se nedivím, že ho to baví. U mne je to ztracený čas - jdu do lososova, pak se oloupu a jsem bílá dál, až na to, že mi vyrazí pihy.
  Kdysi jsem se slunit snažila, ale díky chabým výsledkům jsem již několikátým rokem tvarohová asexuální vycmrndlina - ale zase je pravda, že mě pak nic nenutí ukazovat se někde v opalovačkách.

  superkarma: 0 26.05.2008, 15:33:57
 12. avatar
  [39] Ch.Z. Kochanská [*]

  V motorkářským oblečení se, pravda, slunce bát nemusím.
  Ale u móře se opálím tak nějak automaticky, nejvíc při vyjížďkách na člunu.

  superkarma: 0 26.05.2008, 15:12:09
 13. avatar
  [38] závislá na čokoládě [*]

  Miluji slůňo a nejlepší dovolená je u moře, lehátko a tlustá knížka, ale to je jen teorie. Opaluji se dobře, ale ne přes poledne a do solárka by mě nikdo nedostal ani zadarmo. Když někoho baví celou dovču proležet, než aby něco viděl a zažil, je to jeho věc a nechat se někam zavřít kvůli barvě

  superkarma: 0 26.05.2008, 14:55:55
 14. avatar
  [37] peknaholka [*]

  Potkávám dvě "oranžový" cca 20-ti letý holky, který se smaží v solárku snad celoročně...asi nemají rozum a myslí si že jsou půvabné...skoro vždycky se jich v tramvaji až leknu, je to nepřirozená barva, typická pro umělé opalování....jo chci je vidět ve čtyřiceti...chuděrky....

  superkarma: 0 26.05.2008, 14:54:28
 15. [36] a.... [*]

  V létě jsem opálená, protože ráda plavu, zláště v moři, nepohrdnu ani přehradou nebo bazénem, když není přelidněný. Tím pádem se i pohybuji v plavkách po slunci. Na slunci se nesmažím, i když jsem to v mládí dělávala. Opaluju se velmi dobře a slunce mi žádnou viditelnou újmu nepůsobí,pokud použiju dobrý krém, loni s Daylongem např. jsem měla barvu suprovou. Do solárka nechodím, zimnímu opálení se naopak snažím bránit, leto jsem z hor vypadala jak panda, když se mi vypálily brýle do ksichtu

  superkarma: 0 26.05.2008, 14:31:36
 16. avatar
  [35] Léthé [*]

  Proč tak silná slova? ...ať si každý užívá sluníčka jak chce. Ono není až tak hezký pohled ani na tu bledou „asexuální vycmrdlinu“. Ale já to neřeším .
  Slunce miluji, jak by ne, jsem letní človíček a není blaženějšího pocitu, než když vám na záda dopadají první jarní paprsky slunce a prohřejou vás celou, poté hnusné zimě, kterou já tak nenávidím.
  Opaluji se velice snadno, takže moje tělo ani nestačí vyblednout, neb zimu si též prokládám sluníčkem u moře. Do solárka si zajdu opravdu jen jednou za čas, když už mi ze šedivých a tmavých zimních dnů hrabe .

  superkarma: 0 26.05.2008, 14:03:50
 17. avatar
  [34] kačinka [*]

  Jezdím na kole, tak jsem pak celé léto pruhovaná - hnědé ruce a nohy, zbytek bílý.

  superkarma: 0 26.05.2008, 13:19:45

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [33] Pentlička [*]

  Já se opaluji ráda, ale musí to být u vody, abych se mohla jít často zchladit. Ležet na slunci mi nevadí, naopak ve stínu je mi zima. Ale nepraktikuju to tak celé léto, jen o dovolené a ne přes poledne. Jinak musím taky chodit do práce a o víkendu si raději zajdu na nějaký pěkný výlet do přírody, než se jen válet u vody, kór v našich krajích, kde je v přírodě voda špinavá a na koupališti bývá přelidněno.

  superkarma: 0 26.05.2008, 13:15:12
 2. avatar
  [31] ToraToraTora [*]

  Stačí mi to co opálím při běžném pobytu venku. Na nějaké grilování bych neměla ani klid, ale je fakt, že plácnout se na deku s nějakou knihou a zapomenout, že mám děti, tak se klíďo smažím. V létě chodím v krátkém ať opálená nebo ne a jestli jsem hnědá nebo sejra neřeším

  superkarma: 0 26.05.2008, 12:24:55
 3. avatar
  [30] Dante Alighieri [*]

  Naše šéfka je nevkusně hnědá. Já sama se opaluju tak, abych měla "barvu" a to se mi líbí i na ostatních - prostě barva tak akorát. Ale ta ženská, co nám velí, to s tím solárkem opravdu přehání!

  superkarma: 0 26.05.2008, 12:07:51
 4. avatar
  [29] borovice [*]

  pajda: Vysušené mumie, co znám, sedí právě v té kanceláři a po práci pádí do solárka. Proti zdravému opálení naprosto nic nemám, je to hezké a sexy. Spíš mi vadí, že to tady vyznívá jako konfrontace. A když budeš číst opravdu pozorně, tak je tam řeč o asexuálních vycmrdlinách, a to se opravdu nevztahuje k těm opáleným.

  superkarma: 0 26.05.2008, 11:36:10
 5. [28] Draco [*]

  pajda: No já nevím, mě třeba z toho článku vyplývá, že je o těch "chorobných opalovačích a mumiích", kteří se snaží opékat každou vteřinu A ne o těch, co přirozeně "zčernají"

  superkarma: 0 26.05.2008, 11:34:17
 6. avatar
  [27] kareta [*]

  borovice: já neřeším nikoho A taky nekomentuju ničí barvu kůže a vrásky

  superkarma: 0 26.05.2008, 11:34:10
 7. avatar
  [26] pajda [*]

  borovice: přečti si ten článek - nevyznívé zrovna objektivně, spíš si pisatelka myslí, že kdo je opálený, ten je cvok a zapomíná, že ne každý sedí celý den v kanceláři a opaluje se pomalu a špatně. Odtud ty nakvašené reakce. A taky ne každý, kdo dělá masnuálně a venku, musí být nutně vysušená mumie a umřít na rakovinu kůže.

  superkarma: 0 26.05.2008, 11:28:47
 8. avatar
  [25] borovice [*]

  kareta: Proč "kvůli útlocitnosti Sněhurek" ?Řešíš ty snad Sněhurky? Proč bych se já měla opalovat kvůli něčí útlocitnosti, když mě to nebaví a moje kůže slunce nesnáší? A proč by od přírody snědé a dobře se opalující typy měly trávit dovolenou v iglů? To nechápu. Ať si to každý zařídí tak, jak mu to vyhovuje, ne? Pravda je, že přehnané slunění způsobuje mumifikaci a že tvarohově bledá pleť moc zdravě nevypadá.

  superkarma: 0 26.05.2008, 11:19:15
 9. [24] Darara [*]

  Cíleně se neopaluju,nevydržím ležet na sluníčku. Opaluji se dobře a rychle. Stačí práce na zahrádce a jsem jak černoch.

  superkarma: 0 26.05.2008, 11:16:51
 10. avatar
  [23] femme [*]

  já se slunci nastavovat nemusím, stačí mi cesta na metro, aby se mě pak každý ptal, kde že jsem se to opalovala já jsem i v zimě jako od moře

  superkarma: 0 26.05.2008, 11:10:21
 11. avatar
  [22] Evikus [*]

  Já jsem to dřív taky moc prožívala, být opálená bylo IN a já chtěla být IN. Teď už jsem zmoudřela
  Loni na dovolené na Kypru jsem zjistila, že mě absolutně nebaví ležet celé dny na pláži, a když vidím jak staře a vrásčitě vypadá moje 50 letá tchýně, která se v životě nemazala opalovacím krémem a v létě chodí pořád v plavkách po zahradě, tak budu radši bílá, ale zdravá a bez vrásek

  superkarma: 0 26.05.2008, 11:09:59
 12. avatar
  [21] kareta [*]

  Slunci se nevyhýbám, opaluju se přiměřeně a mám alergii na většinu opalovacích prostředků Ve středomoří mám první 2 dny načervenalé ruce a pak zhnědnu . Trávit dovolenou v iglů jen kvůli útlocitnostui Sněhurek nehodlám. Jo, a obličej si chráním kšiltovkou. Opálím se bez ohledu na délku pobytu na slunci do světle hněda a dál ani ťuk. Kdejaká blondýna mě "předežene"

  superkarma: 0 26.05.2008, 11:03:03
 13. avatar
  [20] borovice [*]

  Opaluji se špatně, ale jako asexuální vycmrdlina si fakt nepřipadám . Na slunci mě nebaví ležet, chráním se krémy s vyšším faktorem a slamákem, používám samoopalovací přípravky. Se situací jsem smířená. O víkendu jsem na srazu potkala spolužačku, která je v soláriu jako doma - vypadala o 15 let starší než většina třídy, těm mladě vypadajícím spolužačkám by klidně mohla dělat matku - vrásčitá, seschlá, tvář jak pergamen, nepřirozeně hnědá. Fakt nevím, co na tom vidí...

  superkarma: 0 26.05.2008, 10:56:05
 14. avatar
  [19] wich [*]

  Vlastně si vzpomínám, že jsem na střední škole měla kamarádku, která něčím podobným trpěla. Slunila se od rána do večera. Vždycky se mě snažila vytáhnout na koupák přes poledne, že prý to nejvíc peče (přesně z toho důvodu nechodím). Na dovolené se první dny opalovala na lehátku na moři od ráno do večera. Měla spáleniny jak hrom. Dali jsme jí drahé prostředky proti spáleninám a tišící léky které ji jakž takž zachránily (pantenol nepomáhal) a druhý den šla znova . Tak to praktikuje každé léto a v zimě solárium. Je jí přes dvacet a má horší stav pokožky než její maminka. V obličeji především.

  superkarma: 0 26.05.2008, 10:53:47
 15. avatar
  [18] wich [*]

  Opaluju se velmi dobře a dohněda, takže něco takového jako popisuje paní Svobodová neznám . Na jaře se opaluju při práci a posezení na zahradě, v létě si jezdíme odpoledne zaplavat a poležet na sluníčku k přehradě, nebo doma u bazénu. Nějak extra spálená jsem nebyla nikdy. V zimě mi sluší má světlá pokožka, do solárka bych už nešla ani náhodou. Byla jsem tam párkrát po operaci kolene, abych si zhojila jizvy a nikdy více. Zjara do krátkých kalhot stačí přetřít nohy těl. mlékem s opalovacím efektem .

  superkarma: 0 26.05.2008, 10:49:15
 16. [17] lenka21 [*]

  http://www.kosmetika.nazory.cz/viewforum.php?f=21
  prodávám 2 v 1 do solária - aktivátor + samoopalovač, levně, pokud máte zájem tak mrkněte;)

  superkarma: 0 26.05.2008, 10:49:05
 17. avatar
  [16] Májík [*]

  Protože většinou s příchodem května sundavám punčocháče a nechce se mi vystavovat bílé zimní nohy v sukních,tak to řeším ze začátku většinou samoopalovákem, letos se mi podařilo na začátku května,když byl prodloužený víkend,se opálit na zahradě,takže pohoda, ale jinak s opalováním problémy nemám,jsem lehce opálitelný typ a od moře se většinou vracím jako černoch,aniž bych se o to nějak extremně snažila

  superkarma: 0 26.05.2008, 10:28:17
 18. avatar
  [15] pajda [*]

  Na sluníčko lezu tehdy, když to potřebuju - přesněji se opravdu nehodlám na práci na zahrádce balit do několika vrstev tepláků a širáku s nadstavenou krempou jen proto, že by z toho mohla nějaká asexuální vycmrdlina mindráky. Její problém. A vzhledem k tomu, že mám v rodině italské předky, tak už koncem května obvykle vypadám jako náš snědší spoluobčan - nebo jako bych byla normální a bez obav se pohybovala venku. V solárku jsme byla jednou, když jsem odtud psala reportáž, a to bylo vypnuté a samoopalovací krém doma mám - přehmátla jsem se při nákupu ve Vegas, když jsme chtěla koupit opalovací krém pro manžela, který se přece jen lehce spálí a zaplatil pro nás vyjížďku koňmo na poušť.

  superkarma: 0 26.05.2008, 10:25:07
 19. avatar
  [13] kubivet [*]

  V dnešní době kvalitních opalovacích prostředků si nikdo jako vycmrndlina nebo jak jste to psaly připadat nemusí.Pokud to neženete do extrému-tak jako všecko v životě.Otázka je co je extrém.Mám pigmentu na rozdej-sotva vlezu na sluníčko jsem jako negr.U moře se pohybuju normálně -neležím na sluníčku jako blázen a stejně i po kvalitních krémech vypadám jako černoch.
  Ale to bych musela opravdu celou dovolenou sedět někde doma za bukem.Podle mě to má každej holt jinak.Pokud vím že pro svou kůži dělám co se týká ochrany maximum-tak mi ani opálení nevadí(navíc dámy tmavá zeštíhluje )
  A jestli se někdo opéká v solárku celý dny-je mi to fuk.Je to jeho život-jeho volba a nechápu proč bych ho tady měla v diskusi rozebírat.
  (a nebo že by to psal někdo kdo se neopálí a tak trošku mu vadí že jiní ano?Soudě podle věty::vy vedle ní vypadáte jako asexuální vycmrdlina:: )

  superkarma: 0 26.05.2008, 10:15:04
 20. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Nikoho takového neznám. Zato znám několik tvarohových blondýn a blonďáků, se kterými se od května do října nedá vyjet na jakoukoliv akci, kde by nedej bože mohlo zasvitnout sluníčko.

  superkarma: 0 26.05.2008, 10:10:27
 21. avatar
  [11] Žábina [*]

  já si zajdu v květnu nebo červnu párkrát na solárko,abych si nepřipadala jak bledule když začnu chodit na boso
  ale cíleně opalovat se neopaluju

  superkarma: 0 26.05.2008, 10:05:06
 22. [10] Draco [*]

  Jo tak s jednou takovou "šílenkyní" sedím v kanclu. Jednou byla na dovče u moře a přijela hnědá až to pěkné nebylo (vypadala staře a to ji ještě není 30). Horší bylo, že už druhý den začala hysterčit jak strašně bledne a vydržela to až do podzimu Přes zimu si stěžovala jak stárne a jaké má vrásky a suchou pleť, ale na jaře zas hysterie, že je bílá jak stěna a musí k moři Já jsem relativně bledá tvář se spoustou znamínek a tak se radši chráním. Zdravější barvu získám většinou při jízdě na kole apod., ale stejně o opálení nemůže být řeč ale jsem s tím smířená a nikomu tuhle honbu "za krásou" neberu, jen nemám ráda extrémy

  superkarma: 0 26.05.2008, 09:07:24
 23. avatar
  [9] barasv [*]

  Opaluju se ráda, ale rozhodně to nepřeháním. Nejradši někde u moře, tam je to snesitelnější než v našich letních vedrech...
  Moje maminka se hodně opaluje celej život a ve svých 56 letech nemá skoro žádné vrásky a vypadá tak na 45.

  superkarma: 0 26.05.2008, 08:45:41
 24. avatar
  [8] Irena1 [*]

  snažím se držet ve stínu, sluníčko mi nedělá dobře, jednak se osypu, jednak jsem schopná zkolabovat a jednak se neopálím rovnoměrně.
  Když mám mindrák z bělosti, zajdu čas od času do solárka na pár minut. Tam se mi za tu chvilku nestihne udělat zle a jsem "chycená" všude stejně.

  superkarma: 0 26.05.2008, 08:37:38
 25. avatar
  [7] Jeremi [*]

  Mánička: Tak založíme Klub asexuálních vycmrndlin?

  superkarma: 0 26.05.2008, 08:34:52
 26. avatar
  [6] Mánička [*]

  Já jsem teda spíš posedlá NEopalováním. Kde můžu, lezu do stínu

  superkarma: 0 26.05.2008, 08:28:52
 27. [5] maajaa65 [*]

  Kolegyně,které je 56 r. má podobné mumifikační choutky...
  Já jsem v létě opálená jen tolik, kolik bronzu chytnu při běžném pobytu venku - zahrada, kolo, cesta z práce. Opalování a cílené smažení se ráda nemám, snad jen u moře se nechám osušit a prohřát sluníčkem...

  superkarma: 0 26.05.2008, 07:56:04
 28. avatar
  [4] Jeremi [*]

  Já jsem bledá tvář a v létě opálená mám barvu jako normální lidi v zimě, když vyblednou. Cíleně se neopaluju, vedro mi nedělá dobře. Ovšem téma článku mi připomnělo, že jsem zhruba před týdnem potkala bývalou spoužačku ze ZŠ - zjevně taky jednu z těch, co loví bronz celoročně. A snad v životě jsem neviděa nikoho, kdo by by v pětatřiceti tak vrásčitý.

  superkarma: 0 26.05.2008, 07:41:40
 29. avatar
  [3] evelyn [*]

  nenavidi opekani se, nastesti se opaluju lehce ( prvni dny jsou desne, ochranny krem, stin, slunecnik a stejne mam spaleniny), ale kdyz uz chytnu barvu, tak si ji lehce udrzuju

  superkarma: 0 26.05.2008, 07:23:38
 30. avatar
  [2] Blueberry [*]

  Slunce miluju a v rozumnem mnozstvi mi dela moc dobre. Co je to vrapovany papir?

  superkarma: 0 26.05.2008, 03:06:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme