Domácnost

Poruchy prokrvení a ostatní projevy stárnutí psa

V naší společnosti jsou čím dál tím více domácí zvířata vnímána jako „členové rodiny“, kteří žijí v úzkém kontaktu se svými majiteli. Procesy stárnutí domácích zvířat si proto stále více uvědomujeme.

Stárnutí u psů přináší větší nároky na péči a krmení. S přibývajícím věkem Vašeho psa klesá jeho schopnost překonávat fyzický a duševní stres, přepínání, dlouhé cesty nebo smrt důvěrného společníka. 

Karsivan

Stáří má i u psů typické projevy, mezi které patří částečné šedivění a matná srst. Kůže ztrácí elasticitu. Sluch i zrak se u staršího psa, stejně jako u staršího člověka, zhoršují. Dochází ke snížení funkcí krevního oběhu jako je látková výměna a objevují se první projevy poruchy prokrvení. Stejně tak je možné pozorovat i změny temperamentu a chování. Staří psi více odpočívají, resp. spí a mají sklony k nadváze. Kromě toho už nejsou tak přizpůsobiví jako mladí psi.

K nejčastějším zdravotním problémům starších psů patří následky věkem podmíněných poruch prokrvení. Pes trpící poruchami prokrvení působí neradostně a malátně. Špatně žere a ztrácí radost ze života. Mezi symptomy, které musí chovatelé brát vážně, patří nechuť k pohybu, problémy při vstávání, ztuhlá chůze, kulhání nebo rychlá únava při procházce. Pokud u svého psa seniora pozorujete tyto příznaky, měli byste co nejdříve kontaktovat veterináře. Ten může Vašemu psu pro zlepšení prokrvení předepsat Karsivan® obsahující  účinnou látku propentofylin. Karsivan® zlepšuje centrální a periferní prokrvení a podporuje průtok krve v kapilárách. Díky tomu působí v rozhodné míře proti obtížím spojeným se stářím.

Velmi důležité je včasné zahájení léčby. Efekt je pak často překvapující. Mnoho starších psů je po léčbě Karsivanem® živějších a aktivnějších – jejich radost z pohybu, výdrž a chuť opět roste. U psů velmi velkých plemen je doporučeno použití od věku 6 let, pro velká až střední plemena je to od věku 7 let a pro malá plemena od věku 9 let.

Pokud jste u svého psa vysledovali rovněž úbytek na váze, trávicí problémy, dýchací potíže, změny v přijímání vody a krmiva nebo i v chování, okamžitě vyhledejte  veterináře. Tyto symptomy mohou být projevy vnitřního onemocnění

Čím dříve přijdete na to, že Váš pes má zdravotní problémy, tím dříve se s nimi můžete aktivně vypořádat. Svému pejskovi tak ušetříte mnohá trápení.

Více na www.karsivan.cz

   
13.10.2016 - Zvířátka - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] 1anicka [*]

  a kolik to stojí?

  superkarma: 0 13.10.2016, 19:52:41
 2. avatar
  [5] RenataMor [*]

  psa nemáme

  superkarma: 0 13.10.2016, 18:46:50
 3. [4] baradka [*]

  Znala jsem jednoho psího dědka, a ten bez ohledu na věk když potkal fenku, poruchou prokrvení (alespoň "TAM") rozhodně netrpěl ... Sml57

  superkarma: 1 13.10.2016, 18:06:38
 4. [3] kolčavka [*]

  udělala jsem test kondice a nemám radost :-(

  zkusíme...

  superkarma: 0 13.10.2016, 11:41:01
 5. [2] bobani [*]

  i já mám poruchy prokrvení a stárnutí

  superkarma: 0 13.10.2016, 08:50:12
 6. [1] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 13.10.2016, 08:25:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme