Vztahy

Porouchaná erekce? Může za to přepracovanost!

Váš partner se trápí, protože mu, lidově řečeno, „nestojí“. Ať se vy i on snažíte sebevíc, jeho penis protestuje. Nezoufejte si, není možná ještě třeba hnát ho k doktorovi. Je možné, že je jen přepracovaný...

erekceO mužské erekci a jejích poruchách již bylo napsáno mnohé. Kdekterý muž se s poruchou erekce setkal a jde o silně individuální záležitost. Při tom, jak říká doktor Zlatko Pastor, „pevná erekce je společenský mýtus stejně jako automatická harmonie v sexuálním životě, simultánní orgasmus, celoživotní vzájemná přitažlivost či dokonalá partnerská souhra.“

Je to normální

Když se vašemu partnerovi jeho penis tak říkajíc na povel nepostaví, nemusí se ještě dít nic tragického. Nedávný maďarský výzkum například potvrdil, že na erekci může mít přímý vliv doba strávená v práci a s ní spojený pracovní stres. Celých 84,3 procent mužů, kteří se setkali s poruchou erekce, stráví v práci 8 a více hodin denně. Takže, jde-li o ojedinělou situaci, nezoufejte a trochu toho svého chlapa psychicky podpořte a dopřejte mu odpočinku od práce.

erekce

A když už to problém je, jak se zachovat?

Má-li váš partner skutečné problémy s erekcí, potom byste to neměla brát na lehkou váhu a hnát ho k doktorovi. Problémy s erekcí se dají dnes relativně snadno léčit, ale většina mužů je zanedbává, protože se stydí. Žena při tom hraje velkou roli.

Co dělat?

 • Pokud nastanou u partnera problémy s erekcí, žena by k nim měla přistupovat s pochopením, snažit se mu pomoci, brát problém věcně, ale nebagatelizovat jej. Neškodí ani zdravý humor. Žena může sama vyhledat relevantní informace a dodat muži odvahu k návštěvě lékaře,“ radí doktor Pastor.

Co nedělat?

 • Žena by předně neměla muže v takové situaci zesměšňovat nebo reagovat agresivně, nepomáhá ani přehnaný soucit, nebo naopak citové ochlazení. To celou situaci jen zhorší. Úloha ženy je v této problematice nezastupitelná,“ dodává Zlatko Pastor.

Netrapte se tedy poruchou erekce. Když nepomůže uvolnění a menší pracovní nasazení (které navíc nemusí být vždy možné), svěřte se s problémem lékaři. Léčba vám umožní návrat k intimnímu životu a zvýší sebevědomí muže i ženy. Nebojte se o problému mluvit a řešit ho, zlepší se tak i váš partnerský vztah.

Čtěte také...

   
08.08.2011 - Ona s ním - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [6] peterkacian [*]

  S problémy s erekcí mám (bohužel Sml31) i vlastní, dlouhodobé zkušenosti. Když se mi začalo stávat (na pravidelné bázi), že jsem měl problém v posteli, téma jsem si řádně nastudoval (s lékaři mám špatné zkušenosti, nadělí člověka léky a pošlou domů, asi to znáte).

  Příčin je totiž celá řada Sml15. Mezi hlavní patří: kouření, nadměrné pití alkoholu, ateroskleróza, cukrovka, obezita, nedostatek testosteronu, vysoká hladina cholesterolu, operace pánve a poranění penisu, chirurgické úkony, hypertenze, srdeční-cévní problémy, roztroušená skleróza, užívání drog a dokonce i dlouhodobé užívání léku na předpis (a samozřejmě mnoho dalších).

  Předpokládám, že pokud máte problémy s erekcí, něco z toho se vás týká. A samozřejmě, některé problémy se dají řešit. Např. nedostatek testosteronu - máme tu kopec přípravků, které testosteron dolní, můžete přestat pít alkohol, kouřit, vysadit léky (samozřejmě po konzultaci s lékařem). Můžete také vyzkoušet některé z volně prodejných přípravků na podporu erekce (přikládám odkaz na seznam nezávadných, na přírodní bázi).

  Když půjdete doktorovi, je velmi pravděpodobné, že skončíte na lécích (vlastní zkušenost), jako je Cialis nebo nějaké jeho generika. A možná vám časem doporučí operaci. Pokud ale netrpíte onemocněním pohlavního ústrojí, není to nutné. Přeji hodně zdraví. Sml67

  superkarma: 0 26.01.2017, 03:53:36
 2. [5] Monika43 [*]

  My jsme s manželem takové problýmy vyřešili.

  superkarma: 0 24.04.2013, 11:39:46
 3. [4] Katka848 [*]

  Manžel svůj problém s erekcí vyřešil čajem. Doma je zase vše ok a milujeme se mnohem častěji než dřív..Sml57

  superkarma: 0 10.04.2013, 15:27:33
 4. [2] machos [*]

  Asi tak :-). Jako říkat, že jsou důsledkem toho, že se pracuje 8 hodin a více, to je docela blbost :-). Bo 8,5 hod je běžná pracovní doba a tak by to měla většina populace :-)

  superkarma: 0 23.03.2012, 11:30:42
 5. avatar
  [1] risina [*]

  "Celých 84,3 procent mužů, kteří se setkali s poruchou erekce, stráví v práci 8 a více hodin denně."

  To snad stráví většina lidí, tak proč ne ti, kteří mají problémy s erekcí? Tohle číslo myslím o ničem nevpypovídá... Sml80

  superkarma: 0 08.08.2011, 22:36:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme