Rodina

Porod očima čtenářky Bébiny: Co se nikde nedočtete!

Své čerstvé zkušenosti s porodem, tedy nejen milování po porodu, zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Bébina. Mlezivo a očistky neuvěřitelně zapáchají, ale milování dostane docela nový rozměr - může být i lepší než před porodem...

Skutečně zajímavé informace o tom, jak prožívala porod, zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Bébina. Máte podobné zkušenosti?

Co se nikde nedočtete...

Můj příspěvek se bude týkat nejen sexu po porodu, ale i dalších věcí, které se před porodem nikde nedočtete, matka vám je neřekne a dost možná se o nich nedovíte ani od nejlepší kamarádky a neřekli mi je ani na předporodním kurzu. Nebudu si brát servítky a řeknu věci, tak jak jsou a jaký ve mně jako v čerstvé prvorodičce zanechaly dojem.

Tak tedy první téma - očistky. Všude se člověk dočte, že jsou vysoce infekční a že mají charakteristický pach. Ale nikdo vám už neřekne, že se o nějakém pachu nedá hovořit, protože to je takový smrad, jak by člověk na sobě měl při menstruaci týden starou vložku. Vážně mi bylo ze sebe samotné špatně a nechápu, jak si někdo může odjet do porodnice se čtyřmi jednorázovými kalhotkami. Já jsem vystřídala asi troje každý den a neustále si je přepírala. Měla jsem císařský řez, tedy většinu očistků odsáli při porodu a krvácení bylo minimální. Přesto ani na vložce nemusí nic být, stačí, že ji měl člověk chvíli na sobě a už smrdí. Smrdí i samotná vagína. Z toho důvodu jsem tedy šestinedělí doržela, protože páchnoucí bych se s mužem nemilovala. Chtěla bych poznat toho odvážlivce, který ho tam chvíli po porodu strčí. Ne přítomnost u porodu, ale sex s nedělkou vyžaduje od muže silný žaludek.

Další věc je mlezivo. Opět zdroj zápachu. Kojící podprsenku jsem nějak nesnesla, a když můj drahý pak dával doma noční košile do pračky, říkal, že ten smrad vůbec nemohl z rukou umýt. A to nejsem žádná špindíra, vystřídala jsem dvě košile denně. Tak jsem si říkala, jak to bude dál a jak to ty matky dělají, když několik měsíců kojí. Naštěstí toto se rychle upravilo ve chvíli, kdy se místo mleziva začalo tvořit mléko. Ale jak říkám, matky po porodu pár dní zkrátka dost smrdí a prořekly se i sestry na šestinedělí, že vlézt ráno do pokoje, to je tedy síla.

Nalitá prsa. Pro ještě nerodící, představte si igeliťák napuštěný vodou, tak toto jsou nalitá prsa. S nalitými prsy člověk taky zjistí, že mléčná žláza začíná s nadsázkou snad až na zádech.

A jak že to je s tím sexem? Chut´ jsem měla už druhý den, protože ke konci těhotenství jsem už nějak neměla sílu. Šestinedělí jsem dodržela z výše zmíněných důvodů, nicméne nekoitální aktivity byly na pořadu snad každý den. Můj drahý měl nejspíš radost, že už doma nemá slonici a tak to břicho, co 7týdnů po porodu stále mám považuje za výraznou změnu k lepšímu. Očekávala jsem, že po císařském řezu budu mít vagínu takříkajíc neojetou, ale chyba lávky. Možná vlivem hormonů, možná poklesnutím pánevního dna v těhotenství mě to tak nějak tlačí. Ani si nechci představovat, co musejí prožívat ženy po nástřihu. Nebo třeba moje máma, která po mém porodu vyfasovala téměř 30 stehů. Fuj. Momentálně chuť sice nemám, ale sexu se nevyhýbám a když se neodflákne předehra, je to možná lepší jak před porodem.

Bébina

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. května 2011: Sex po porodu

Pište mi své zkušenosti s milováním po porodu, milé čtenářky...

 • Bylo to fajn, nebo něco selhalo?
 • Dodržela jste šestinedělí?
 • Změnily se vám milostné touhy?
 • Ještě miminko nemáte, ale tohle téma řešíte?

Nestyďte se a podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenářkami našeho magazínu. Poraďte, pomozte, diskutujte. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pondělí 9. května 2011 ve 14.30 hodin. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění příspěvku a získání krásného dárku, nezapomeňte uvést do předmětu mailu heslo: SEX PO PORODU. Váš příspěvek ať je také dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A ten slíbený dárek? Na jednu z vás čeká intimní pěna GYNTIMA fytofontana a dvě knížky z nakladatelství GRADA: Peni s Vagina.

darek

   
09.05.2011 - Těhotenství a porod - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [47] Keltka [*]

  kometa — #20 Sml67

  superkarma: 0 24.04.2016, 23:26:52
 2. [46] Keltka [*]

  To je hodně drsně napsané - očistky nepáchnou tedy téměř vůbec, když se žena pravidelně a často sprchuje (po porodu by se měla sprchovat minimálně 2 denně čistou vodou, nejlépe vlažnou), hodně pomůžou velké vložky a také síťované kalhotky, buďto, které se dají přeprat nebo dokonce jednorázové. Do podprsenky je možné vložit vycpávky "kojící polštářky", které jsou buďto jednorázové nebo se dají vyprat-a opět-dá se samozřejmě umýt Sml16. I když mateřské mléko nějak moc nevoní, tak pro miminko je důležité a jemu určitě voní. A co se týče sexu po porodu tak ano-začátky bývají drsnější, ale i to se časem zlepší.

  superkarma: 0 24.04.2016, 23:16:59
 3. avatar
  [45] Ginger20 [*]

  Tohle je popsané poněkud dosti drsně, mě teda nepříjde, že by očistky nějak páchly akorát mi vadilo mít neustále vložku. Omývala jsem se třeba i 7 denně v nemocnici mi říkali že i vícekrát a to jen čistou vlažnou vodou! Jak smrdí mléko to ale fakt nevím, jelikož jsem nekojila!

  superkarma: 0 26.07.2011, 17:02:12
 4. avatar
  [44] Julianna [*]

  lenkaloompa — #22 z porodu strach neměj, jen je dobré být připraven i na ty nevonící záležitosti...

  superkarma: 0 20.05.2011, 11:31:35
 5. avatar
  [43] Julianna [*]

  Znovu jsem si přečetla článek a kromě slov smrad a zápach tam nic vulgárního? nevidím, napsáno tak , jak se prostě cítila...Sml80

  superkarma: 0 20.05.2011, 11:01:48
 6. avatar
  [42] Julianna [*]

  átéčko — #41 ale ono fakticky bylo cítit nakysle, prvních asi 3-4 týdny, úplně jsem to nesnášela, podprsenku jsem si měnila několikrát denně a jak jsem napsala, do sprchy jsem chodila i 10x denně, hygiena 100%, ale i tak mi prostě moč unikala sama a to na především na WC, to poznáš, že je něco "jinak" a hlavně očistky byly cítit příšerně, u druhého víc než u prvního, tam to až tak nebylo. Každý jsme jiný, ale prostě to bebina napsala tak, jak to měla, nevím, co je na tom pohoršujícího a jak psala hygienu dodržovala, ale toto ji obtěžovalo a skutečně na toto tě nikdo nepřipraví. Máš radost z miminka, jemu voníš, ale sama se ve své kůži - jak se říká - necítíš. A není to o kilech navíc ani o hygieně a ani o cvičení.

  superkarma: 0 20.05.2011, 10:58:33
 7. avatar
  [41] átéčko [*]

  Jéžiš, vždyť to není pravda, normální mateřské mléko nesmrdí ani nakysle, ani jinak, já cítila jen slabě železitý , to se nedá říci ani pach. A očistky nepáchly ničím. Neunikala mi ani moč, protože jsem v těh.cvičila, nemám křečáky, váhu jsem měla zpět v porodnici.

  Možná by to chtělo pokud to tak máte zachovávat hygienu o trochu pečlivější.

  1. na komentář reaguje Julianna — #42
  superkarma: 0 20.05.2011, 10:26:39
 8. [40] jastura [*]

  špíta — #32 neumíš přestat číst, když se ti něco nelíbí? Sml58

  superkarma: 0 20.05.2011, 10:10:33
 9. [39] jastura [*]

  kometa — #36 Mně to až tak nechutné doopravdy nepřijde. Věřím, že někdo se tak, jak popisuje Bebina, může cítit a nevidím v tom nic špatného. Sml80

  Julianna — #38 asi to měla Bébina zaobalit do něžných slůvek, aby nepohoršovala (i když nevím, čím tak hrozně pohoršila)...

  superkarma: 0 20.05.2011, 10:09:19
 10. avatar
  [38] Julianna [*]

  jastura — #35 mě článeček taky nijak nenadzvedl, dokonce bych řekla, že jsem to cítila stejně, po prvním porodu mi to tak nepřišlo, ale pamatuji se, že jsem si podprsenku prala tak 4x denně, neboť, jak píše bebi jsem cítila totéž - velmi nepříjemný zápach nakyslého mléka, bylo to k nesnesení, ale brzy se to upravilo. Po druhém dítku a je to teď nedávno - půl roku - jsem měla naprosto shodné pocity, 10x denně na WC a to bych k tomu přidala ještě to, že jak se tlačením povolí svalstvo - nastává únik moči, což mi sestrou bylo vysvětleno, že je normální a přejde to, no prostě sprchovala jsem se snad 10 x denně a pořád jsem měla tentýž pocit - já nějak divně zapáchám. Nevím, co vám vadí na tom, jak to napsala, prostě tak, jak to je a to nemusí být přehnaně čistotná, nemusí jí vadit každé smítko na zemi, aby jí prostě toto vadilo. Každý sám sebe  prostě cítí jinak...takže jen napsala své pocity. A na reakci manžela taky nevidím nic špatného, horší by bylo, kdyby mu něco "vadilo" a teď myslím cokoliv ve vztahu a neřekl to...prostě se o tom jako dva partneři pobavili...

  a teď do mě...Sml57Sml24

  1. na komentář reaguje jastura — #39
  superkarma: 0 20.05.2011, 09:43:24
 11. [37] Ryor [*]

  Tohle se opravdu nikde nedočtete a ani žádná kamarádka vám raději neřekne své zkušenosti s tímto. Ale přesně tohle je nejzajímavější a také důležité na co se máte připravit. Ne jen ty sladký řečičky o tom jak budete mít konečně v náručí miminko, to krásné ztvoření. Tohle je realita. Ale stejně myslím ža na tohle se zapomene,jak budete doma, s manželem a svoji "malou dřinu" mít v postýlce. Pak si můžete jen oddychnout a třeba si říci : "Už nikdy více."Sml22

  superkarma: 0 13.05.2011, 09:57:50
 12. avatar
  [36] kometa [*]

  jastura — #35 je to napsané jak od totálního burana mohla to napsat jinak a na víc to tě opravdu nečeká.

  1. na komentář reaguje jastura — #39
  superkarma: 1 10.05.2011, 11:47:29
 13. [35] jastura [*]

  Ty vole, to jsou reakce. Jinak to nedokážu napsat. Bébina prostě popsala své pocity a že to napsala, jak to cítila, je najednou fuj? Tak měla po porodu citlivý nos a vnímala vše intenzivně. Potřebujete mít všechno obalené jak ve vatičce? Bébino, mě to kufr nezvedlo, aspoň vím, co mě čeká. Někdy se mi zblázní nos a cítím smrady, které nikdo jiný necítí, takže tě chápu.

  1. na komentář reaguje kometa — #36
  2. na komentář reaguje Julianna — #38
  superkarma: 0 10.05.2011, 10:11:54
 14. avatar
  [34] isida [*]

  Divim se, ze jste s timhle nechutnym clankem neposlala jeste i vzorek tkane. Ani by me to neprekvapilo.

  superkarma: 0 10.05.2011, 03:38:59
 15. avatar
  [33] Suzanne [*]

  Holka zlatá, ty se evidentně necítíš dobřeSml30 A partner ti v tom moc nepřidáváSml14 Chlapovi nakopej prdel, ať příště nemá blbý kecy, dojdi si na kosmetiku, a pak si užívej miminkaSml79

  superkarma: 0 09.05.2011, 23:43:44
 16. avatar
  [32] špíta [*]

  Tak takovýhle příspěvek korekturou projít měl. Už hoodně dlouho jsem něco tak nechutného nečetla. Jsem realista, ale tohle je opravdu nechutné. Pokud takhle vnímáš sebe, ani radši nechci vědět, jak nahlížíš na mimi ....Omlouvají snad jen rozbouřené hormony a lehké momentální zatemnění.......No a redakce by občas neměla zvěřejňovat vše, co kdo pošle Sml31

  1. na komentář reaguje jastura — #40
  superkarma: 6 09.05.2011, 23:12:25
 17. avatar
  [31] peetrax [*]

  Já jsem pro to, aby se věci nazývaly pravými jmény, nezastírala se realita, zbytečně nepřikrášlovala, ale myslím, že tohle všechno se dá udělat jakž takž vkusně, s citem a třeba i vtipem. Tohle ne...

  superkarma: 1 09.05.2011, 22:28:01

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] kobližka [*]

  lenkaloompa — #22 Prosím tě,snad si takovým blábolem nezkazíš ty nejkrásnější chvíle....přeju ti krásné miminko.

  superkarma: 2 09.05.2011, 22:23:03
 2. avatar
  [29] kobližka [*]

  Trochu vkusu a citu by tě teda rozhodně neuškodilo.Ta slova,která používáš v případě porodu a následně šestinedělí,by se snad hodila k nějakému bezdomovci,mluvíš-li o smradu a podobných nechutnostem.To sis vážně mohla odpustit.Nebo snad patříš k těm zatemněncům,co kdysi tvrdili,že šestinedělka je nečistá?

  superkarma: 1 09.05.2011, 22:18:55
 3. avatar
  [28] Barbucháč [*]

  Sml28Sml68no to je ale přípěvek hodně za hranicí  vkusu

  superkarma: 0 09.05.2011, 21:52:39
 4. avatar
  [27] peetrax [*]

  Ano, toto se opravdu jinde nedočteme (naštěstí). Sml14

  superkarma: 2 09.05.2011, 21:35:46
 5. [26] lenkaloompa [*]

  Gloria — #23 Moc děkuji Sml16

  superkarma: 0 09.05.2011, 20:54:37
 6. avatar
  [25] ladouch [*]

  Myslím, si, že to je hodně přehnaná rekace. Já jsem po porodu byla štastná, že mám krásné a zdravé miminko a to bylo pro mě nejdůležitější, žádné pachy a smrad jsem nevnímala. Hned po šestinedělí jsem se s manželem milovala naprosto bez problémů, naopak už jsem se na to strašně moc těšila, protože mě  sex dost chyběl. Neměla jsem s tím vůbec žádný problém a tak to bylo i po dalším porodu. Chápu, že někdo s tím může mít problém, ale  všechno se dá řešit.

  superkarma: 0 09.05.2011, 20:44:47
 7. avatar
  [24] kometa [*]

  lenkaloompa — #22 žádné nebudou

  superkarma: 0 09.05.2011, 20:43:50
 8. avatar
  [23] Gloria [*]

  lenkaloompa — #22 Z porodu strach nemej, vsechno dobre dopadne, ale tak mam dojem ze jsi nemela cist tento clanek! Ja ti preji hezke a zdrave miminko a at ti vsechno dobre dopadne!Sml79

  1. na komentář reaguje lenkaloompa — #26
  superkarma: 0 09.05.2011, 20:42:09
 9. [22] lenkaloompa [*]

  Juj, za 4 týdny rodím...už mám děsný strach z porodu (i když jsem přiravená z předporodního kurzu, od mamči a známých) a ještě tohle k tomu.... No jsem zvědavá, jak to bude u mě! Ale hrozně se těším na miminko, tak snad tyto problémy budou děsně miniaturní... Sml16

  1. na komentář reaguje Gloria — #23
  2. na komentář reaguje kometa — #24
  3. na komentář reaguje kobližka — #30
  4. na komentář reaguje Julianna — #44
  superkarma: 1 09.05.2011, 20:32:15
 10. avatar
  [21] evusche [*]

  denkas — #18 kometa — #20 jestli ona nebude jedna z těch, co nesnesou minismítko na zemi....přehnaně pořádná, to pak chápu, že jí všechno smrdí...

  Já jsem chodila v porodnici po každé návštěvě WC do sprchy, taky mi nepřijde, že bych páchla. Ale pravdou je, že na wc to neskutečně smrdělo po krvi, jak se to tam vyhazovalo do koše. O to víc jsem měla potřebz do té sprchy jít a pořádně se vysprchovat.

  Ale že bych musela o svých pocitech někomu takhle vykládat a psát to...nevim...Sml57

  superkarma: 0 09.05.2011, 19:55:23
 11. avatar
  [20] kometa [*]

  denkas — #18 no já měla oči jen pro mimi a když jsem viděla jak ke mě ňufá tak jsem věděla, že mu voním a nic jiného mě nezajímalo

  1. na komentář reaguje evusche — #21
  2. na komentář reaguje Keltka — #47
  superkarma: 1 09.05.2011, 19:31:25
 12. avatar
  [19] diblice [*]

  tak tohle je asi individuální, nemám pocit, že bych nějak po porodu páchla

  superkarma: 1 09.05.2011, 19:30:24
 13. avatar
  [18] denkas [*]

  kometa — #2 Sml67 Taky si nepamatuju ,že bych smrděla! Asi Bébina místo aby měla radost z miminka ,tak se očuchávala.Sml80

  1. na komentář reaguje kometa — #20
  2. na komentář reaguje evusche — #21
  superkarma: 0 09.05.2011, 19:28:39
 14. avatar
  [17] evusche [*]

  to sned ne....proč něco takového vůbec má děti, to nechápu...

  A celý článek je nechutný, odporný, stejně jako ty očistkySml57

  superkarma: 0 09.05.2011, 19:26:57
 15. avatar
  [16] kometa [*]

  Eliana — #15 fuj ty jsi kolek jím salát a poprskala jsem si zase monitor Sml52Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 09.05.2011, 19:19:23
 16. avatar
  [15] Eliana [*]

  Tak po tomhle jsem si málem ohodila klávesnici, proboha a příště přijde opět hnedá čárka na tangách, ne?!!!!!Sml43

  1. na komentář reaguje kometa — #16
  superkarma: 0 09.05.2011, 19:14:56
 17. avatar
  [14] átéčko [*]

  Tak tohle je maxihnus!!!!!!!!!Sml43

  ¨Tohle jsem nezažila, a neslyšela... fakt nikdy!

  superkarma: 1 09.05.2011, 19:02:56
 18. [13] pani [*]

  Teda nestačím zírat, co se tu dnes děje!! Tohle už je daleko za hranicí dobrého vkusuSml23

  superkarma: 1 09.05.2011, 18:37:05
 19. avatar
  [12] kuty [*]

  Nerada kritizuji příspěvky čtenářek, ale Bébino ,opravdu to nešlo napsat nějak líp. Toto je opravdu nevkusné a nechutnéSml68Sml15

  superkarma: 6 09.05.2011, 18:13:19
 20. avatar
  [11] Gloria [*]

  ramborka — #10 Nevim co znamena Cimprlink, je to nadavka?Sml80

  superkarma: 0 09.05.2011, 18:08:37
 21. avatar
  [10] ramborka [*]

  Gloria — #9 Ty jsi cimprlink Sml23. Tento příspěvek sem patří a je dobře napsaný Sml59, Bébi piš dál Sml67

  1. na komentář reaguje Gloria — #11
  superkarma: -2 09.05.2011, 17:43:45
 22. avatar
  [9] Gloria [*]

  Bebina, co na to rict? Kdyz jsem videla tema na dnesni den tak jsem necekala ze zde budu cist neco opravdu nevkusneho a nevhodneho atd.jako je tvuj prispevek! Jsem zvedava s cim prijde redakce priste! Sml68Sml68Sml68

  1. na komentář reaguje ramborka — #10
  superkarma: 3 09.05.2011, 17:27:53
 23. avatar
  [8] evelyn [*]

  Sml52Sml52ty jsi cislo, ja si teda poporodni obdobi nepamatuju jako nejak extra pachove vyrazne, ale s nostalgii jsem vzpominala na tehotenstvi a porod, to byla prochazka ruzovym sadem proti tomu, co nasledovalo poteSml3

  superkarma: 0 09.05.2011, 16:01:48
 24. avatar
  [7] bokul [*]

  Bébino, Tvoji zkušenost vnímám jako zkušenost a jsem ráda, že to, co popisuješ jsem v tom "provedení", o jakém píšeš, nezažila.

  superkarma: 0 09.05.2011, 15:39:03
 25. [6] jastura [*]

  Já jsem ještě nerodila, ale občas cítím i co není, takže jsem ráda, že jsi to takto odvážně popsala. Tuším aspoň, co mě bude čekat.

  superkarma: 0 09.05.2011, 14:38:57
 26. [5] stara blazkova [*]

  Teda nestačím zírat, co se tu dnes děje!! Tohle už je daleko za hranicí dobrého vkusu Sml68. To by snad ani nemělo jít do tisku. Taky se mnou mlátily hormony, ale mozek mi nezatemnily a o soudnost mě nepřipravily...

  superkarma: 1 09.05.2011, 14:37:01
 27. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  kometa — #2 Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 09.05.2011, 14:27:47
 28. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Jsi maličko přecitlivěláSml30Sml79

  superkarma: 0 09.05.2011, 14:17:29
 29. avatar
  [2] kometa [*]

  Hele nic proti, ale to je nechutný. Já jsem měla tři porody, ale nikdy moje očistky nesmrděly jak píšeš ty. A pokd já vím tak mlezivo ti zmizne již v porodnici, tak že nechápu co tvůj manžel nemohl umýt z rukou. Miminkám maminka voní a protože ještě nevidí tak ji hledají po čichu vůni prsou. Proto se taky nedoporučuje se po porodu umývat parfemovanými mýdli a podobně. Já jsem nesmrděla a pokud tvrdí sestry že vejít k maminkám dopokeje je fakt síla tak je to kráva a nebo maminky měli zaprděný pokoj, což je taky normální

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #4
  2. na komentář reaguje denkas — #18
  superkarma: 1 09.05.2011, 14:14:16
 30. avatar
  [1] Makova_panenka [*]

  naturalistický příspěvek, ale nesouhlasím se vším Sml16 Každý má určitý pach a to se týká i očistků atd. Je pravda, že někomu zapáchají víc, jinému míň, někdy je příčinou "smradu" infekce, jindy mají prostě výraznější pach bez příčiny. A nezdá se mi, že by zrovna mlezivo páchlo Sml80 Nicméně oceňuji otevřený pohled na věc, ale doufám, že příspěvek nevystraší nerodivší ženy Sml30 PS. u menstruace občas sama sobě smrdím otřesně  a to se taky myju několikrát denně, ale okolí to tolik nevnímá a je to spíše individuální pocit, kdy "nejsem ve své kůži" a jsem citlivější na pachy.

  superkarma: 1 09.05.2011, 14:11:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme