aid

Od nového roku nabývá účinnosti novela o technické způsobilosti a technických podmínkách provozu vozidla na pozemních komunikacích, která stanoví mimo jiné i nové povinné vybavení autolékárničky. Co musí dle novely autolékárnička obsahovat?

Počínaje 1. 1. 2011 bude dle novely nutné doplnit lékárničku o resuscitační masku a isotermickou fólii, přesně určena je v novele ale i kvalita a rozměry dalších povinných komponent lékárničky.

Součástí každé nové lékárničky musí být také karta první pomoci - leták o postupu při zvládání dopravní nehody. Karta první pomoci je součástí každé nové lékárničky, pokud jste se ale rozhodli doplnit jen starou lékárnu dle nových předpisů, můžete si leták stáhnout na stránkách Českého červeného kříže ZDE.

Pokud dovybavujete lékárnu novými povinnými prvky, dbejte přitom na expirační lhůtu původního vybavení, které budete muset po čase opět vyměnit.

Povinné vybavení autolékárničky pro osobní automobily od roku 2011

lekarnicka

Zdroj: Český červený kříž 

Novou autolékárničku byste měli koupit v každé lékárně, nebo je možné si ji objednat v internetových obchodech. Cena nové lékárničky pro osobní automobil s povinným obsahem se pohybuje asi od 200 Kč výše. Její expirační doba je 4 roky.

Za porušení předpisů, které novela určuje, můžete od nového roku dostat pokutu ve výši až 2 000 Kč a na vaše „řidičské konto“ přibude jeden trestný bod. 

Reklama