Vzpomínku na porevoluční výlet na Adventní trhy v Norimberku, který dala kamarádce jako dárek, zaslala čtenářka Hanula. Tenkrát to bylo něco úžasného…

Přečtěte si o „hromadném“ výletu na Adventní trh do Norimberku. Vzpomínku zaslala čtenářka Hanula…


Po revoluci jsme se houfně vrhali do zahraničí objevovat svět.

Koupila kamarádce jako vánoční dárek zájezd na Adventní trhy do Norimberku. Kamarádka přijela do Prahy a kolem 5 ranní hodiny jsme vyrazily na seřadiště busů na Florenc (že jich tam ale bylo a zmatek nad zmatek - kam, kdo patří?)

Byla pořádná tma a my neměly moc času na hledání toho našeho pravého autobusu - já byla rychlejší, tak jsem běhala a hledala.

Najednou koukám a kamarádka nikde, vracím se a ona leží na zemi. V té tmě zakopla o vyčnívající drát a praštila sebou dost nešťastně - seděla na zemi a brečela - nikam nejedem. Tak jsem přisedla k ní a čekala, až se trochu vzpamatuje - je Ti něco? Všechno mě bolí...

Nicméně do busu jsme nasedly a do Norimberku dojely.

Tak zapomněla na bolest. Bylo tam nádherně - sluníčko svítilo, i když bylo mrazivo a všude ležel bílý poprašek.

Nejdříve jsme skoukly trochu památky - prolezly Císařský Hrad a já jí povídala o Dürrerovi, co jsem doma nastudovala.

Adventní trhy nádhera - svařáky do nás padaly jeden za druhým a kamarádce bylo do zpěvu. To už Tě nic nebolí? Ne.... a pak . že alkohol není anestetikum. Nakoupily jsme pár maličkostí a jako suvenýry jsme vezly keramické botičky od svařáků, které jsem tam vypily docela ve velkém množství - v autobusu byla toaleta, takže žádný problém.

Teď, když jsem o prvním adventu zdobila stromeček - vytáhla jsem i tu keramickou botičku a dala do ní větvičky z borovice - hned mi to připomnělo ten neštastný pád a krásné chvílky na adventním trhu v Norimberku.

Hanula

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 10. 12. 2012: Vánoční trhy

  • Jak vypadají letos vánoční trhy u vás?
  • Chodíte na ně?
  • Kolik na vánočních trzích utratíte?
  • Koupila jste někdy na vánočních trzích něco zajímavého?
  • Pošlete fotku z letošních vánočních trhů!

Své příspěvky a fotky (maximálně dvě ke každému příspěvku) zasílejte nejpozději 10. 12. 2012 do 14.30 hodin na emailovou adresu redakce (viz níže). Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a tím i možné získání krásných vánočních dárků od Albi: dvou Vánočních čajů a jednoho stylového diáře na rok 2013.

darky albi

Reklama