Týká se tento problém i vás nebo někoho z vašeho okolí? Připravili jsme pro vás poradnu, kam můžete zaslat anonymní dotaz. Můžete se zeptat hned!

 

Potíže s hemoroidy (nazývanými též hemeroidy nebo lidově „zlatá žíla”) nepatří mezi vítaná konverzační témata – a to ani ty cizí. Přitom jedenkrát za život se s nimi setká přibližně 85 % populace! Patří tak mezi nejčastější zdravotní problémy. Jako mnoho jiných lidských trápení jsou však i hemoroidy při správné léčbě a dodržování preventivních opatření „řešitelné“.

 

Co jsou hemoroidy?

 

Můžeme je přirovnat k všeobecně známým křečovým žilám na dolních končetinách. Pouze v jiné části těla – tzv. řitním kanálu. Takto označujeme první část konečníku. Zde se vyskytuje kruhová žilní pleteň. Cévy pod povrchem sliznice vytvářejí drobné polštářkové útvary. Když se však nepřiměřeně zvětší, začnou se projevovat nepříjemnými příznaky jako je svědění, bolest či krvácení – stanou se z nich hemoroidy.

 

Týká se tento problém i vás nebo někoho z vašeho okolí? Toto trápení je často velmi nepříjemné a pro mnohé tabu. Na Ženě-in se ale můžete zeptat odborníka! Připravili jsme pro vás poradnu, kam můžete zaslat anonymní dotaz. Na dotazy Vám odpoví MUDr. Petr Anděl.

VSTUPTE DO PORADNY ZDE

 

 

 

Reklama