Bulvár

Poraďte, jak na labradora

Ráda bych využila dnešního tématu a poprosila čtenářky, ženy-in o radu. Za měsíc si budeme kupovat štěňátko Labradora (už se narodilo a čeká, jen až trošku odroste), a protože s výchovou psů nemáme žádné zkušenosti, přivítala bych nějaké zkušené rady  chovatelek psů, nebo konkrétně labradorů, čeho se vyvarovat, kdy začít s výchovou a jak, co na ně platí a jaké mají tajné fígle při zvládání jejich temperamentu.

Nerada bych něco zanedbala, protože jednoho nevychovaného psa jsme měli už před lety a manžel z něj má dosud trauma a fobii na všechny psy. (I na ty v televizi a na obrázku.) A protože úplně náhodou, po šesti vodkách a  tříletým nátlakem naší malé dcery, které prostě nedokáže nic upřít, povolil, tak bych se chtěla   vyvarovat všech možných chyb, které by určitě zapříčinily, že by se z manžela stal labilní maniak a z mých dětí ubožátka z rozvrácené rodiny (říkal, že ještě jeden pes, podobný tomu prvnímu, a uteče z domu).

Jistě chápete, že tím, že jsme si psa prosadily, jde u nás o hodně, a tak jistě rády poradíte.  ,o))))


Maši


Vážené čtenářky, poradíte, jak na labradora?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

   
06.01.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [25] borrasca [*]

  Sirikit: jé a mohla byste mi to poslat také? Moc děkuji

  superkarma: 0 12.01.2006, 10:37:40
 2. avatar
  [24] Kadla [*]

  Kamarádka má taky labradora, který poměrně často napadá její dítě (4leté). Zatím sice jen že se po něm ožene nebo na něj vycení zuby, ale já bych neriskovala, že mu něco udělá. Oni se snaží psa převychovat...

  superkarma: 0 08.01.2006, 12:57:33
 3. avatar
  [22] Ťapina [*]

  katchabinka: Ale v pěti se fakt většinou uklidněj

  superkarma: 0 06.01.2006, 16:48:43
 4. avatar
  [21] k@tchabinka [*]

  my mame taky labradora. 6 let ma a rikali nam.. joo.. ve dvou letech se uklidni.. pak ve trech .. ja uz ani tise nedoufam :))
  Kazdopadne chce to cas, lasku, duslednost a pratelstvi protoze labrador je proste kamarad snad vic nez pes :)

  superkarma: 0 06.01.2006, 16:18:20
 5. avatar
  [20] Sirikit [*]

  Při koupi štěněte jsme dostali obsáhlý návod, jak štěně krmit, jak se k němu chovat a jak ho vychovávat. Není to na pár řádek, ráda bych ti ho poslala, můžeš mi, prosím, poslat mail do vzkazů? Díky.

  superkarma: 0 06.01.2006, 15:13:25
 6. avatar
  [17] Petrana [*]

  Meander: není vyjímkou potkat na cvičáku přiostřeného labradora nebo retrívra. Přijde mi, že každý plemeno který se dostane do módy, takto dopadne.

  superkarma: 0 06.01.2006, 15:00:11
 7. avatar
  [15] Meander [*]

  Harantka: Ale že hned dvě A veterinář jim říkal, že je to čím dál častější právě u těch retrívrů a taky kokrů. Že jsou už drobátko dege...

  superkarma: 0 06.01.2006, 14:52:22
 8. avatar
  [13] Petrana [*]

  Upřímně? Možná trošku drsné, ale pokud manžel povolil po 6 vodkách, já bych dceři koupila asi morče.
  Sama mám psa, vím, že je to radost, ale i starost. I když pejska chce dcerka, péče bude na vás s manželem. Spíš tedy na vás, když manžel moc pejsky nemusí.
  Zdraví labradoři patří ale obecně ke psům vítacím a pohodovým, tak věřím, že s výchovou problém nebude.
  Doufám, že štěňátko je s PP. I když to není záruka ničeho, labradoři byli a pořád jsou populární plemeno a vyrojilo se spousta množitelů, kteří množí i psy bez PP, psy např. s tělesnou nebo povahovou vadou.

  Ale hlavně držím palce, mít psa je skvělé

  superkarma: 0 06.01.2006, 14:38:34
 9. avatar
  [12] Meander [*]

  Znám dvě rodiny, klidné, spokojené, nehysterické. Tyto rodiny si pořídily zlatého retrievera. A obě tyto rodiny s ho musely po cca 2 letech vzdát, protože pejsek bez varování a bez důvodně napadal napřed cizí a pak i domácí.

  superkarma: 0 06.01.2006, 14:36:33
 10. avatar
  [11] Ivana. [*]

  Labradoři jsou krásný a hodný psi. Dobře sis vybrala, já mohla mít ročního retrívra přímo od psovda za dva pytle krmení, bohužel nebyl kdo by s nim přes den chodil ven a kdo by ho pořádně prolítal páč chodíme všichni dlouho z práce a tchyně která by mohla má už jezevčíka a navíc je taková mrňavá sušinka takže by jí ty čoklici asi zničili

  superkarma: 0 06.01.2006, 14:19:08
 11. avatar
  [10] monca13 [*]

  Milá Maši, při výchové jakéhokoliv psa je nejdůležitější důslednost (ne že by tak náš zlatý retrívr byl vychovaný - dnes jsem poslala článek Náš asistenční pes - uvidíme, jestli ho otisknou). Jakmile štěňátku něco dovolíš hned na začátku, rychle si zvykne, že to může dělat. Začíná to už od loužiček - psík by si měl celkem rychle zvyknout, že doma se to prostě nedělá - my jsme to řešili tak, že jsme jí (Belle) hodně vyhubovali a taky jsme sledovali, když se chystá "přidřepnout", hned jsme ji vynesli ven, taže se to naučila celkem rychle (bydlím ale v rodinném domku, takže to "vynesení" nebyl problém). Stejně jako je potřeba trestat za chyby - třeba klepnout psíka novinami, ještě důležitější je chválit, chválit a chválit za každý úspěch a splnění úkolu. Alespoň první měsíc by bylo dobré, kdyby mohl být někdo se štěňátkem doma, jinak si třeba to čurání neumím představit.
  Existuje spousta knížek o výchově a výcviku psů, když si zadáš do vyhledávače http://jyxo.cz výchova výcvik psa, vyjede ti spousta odkazů - je fakt, že většina je na firmy, které nabízejí výcvik psa za poplatek. Pokud bys chtěla, můžeš začít chodit už se štěňátkem na "cvičák" - ale třeba čurání ho tam nenaučí, ale pokyny jako sedni, lehni, ke mně, nesmíš, aport atd. ano. Další řešení - podle mě nejlepší - je zkusit najít v okolí někoho, kdo má pejska a má zkušenosti s výchovou a výcvikem od štěňátka - mohla bys do téhle diskuse uvést odkud jsi a třeba se ti někdo ozve - je tady spousta "pejskařek". Přeju hodně úspěchů a hodně radosti s novým členem vaší rodiny.

  superkarma: 0 06.01.2006, 14:04:21
 12. avatar
  [7] Trinitty20 [*]

  No já mám černýho labradora už 3 roky a je to zlatíčko. Když jsme si ho kupovali tak to bylo takový malý černý klubíčko a teď je to už velkej pes. Vybrali jste si dobrou rasu, labradoři jsou přátelští, učenliví, chytří a hraví, ten náš až moc. Hlavně si ze začátku dávejte bacha na nábytek a cokoli co bude ležet na zemi. Ten náš nám okousal nohy od stolů, židlí, pak aspoň osmery boty, polštáře, pantofle atd. Pak už to bylo v pohodě. Teď jsou mu 3 roky a pořád se chová jak štěně, furt by si jen hrál :-) ale je to miláček asi si pořídíme ještě jednu světlou fenečku

  superkarma: 0 06.01.2006, 13:50:47
 13. avatar
  [5] kubalova [*]

  Dneska už taky vím,že nastudovaná teorie potřebuje praxi a zkušenosti dobrého cvičitele.My chodíme cvičit agility(fena 3,5roku),bohužel jsme začali až ve 3 letech věku psa.Až jednou bude další šťěňátko,začneme s tím ihned po očkování.Cvičitelka je skvělá a výcvik bere od podlahy,tedy nás učí nejen zmíněné agility,ale i základní poslušnost,aport,stopování,prostě všechno.A k nezaplacení jsou její rady ohledně výchovy psa.Hafani se vyblbnou,unaví.Páníček získá mnoho cenných rad i od ostatních pejskařů.Vřele doporučuji.

  superkarma: 0 06.01.2006, 13:44:02
 14. avatar
  [4] Žábina [*]

  pokud nechceš přímo hlídacího psa, je myslím labrador ideální řešení

  superkarma: 0 06.01.2006, 13:33:27
 15. avatar
  [2] tyrkys [*]

  Hlavně počítej s tím, že alespoň rok trvá, než trochu dospějí. Potom už je to pohoda. Jsou to skvělí psi.

  superkarma: 0 06.01.2006, 13:22:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme