.

Poradna: Půjčení auta na dovolené se může pěkně prodražit

Cestování

Poradna: Půjčení auta na dovolené se může pěkně prodražit

Podzimní měsíce jsou jak stvořené pro cestovaní a hlavně poznávání nových destinací. Půjčení automobilu znamená praktický a pohodlný způsob, jak poznat danou zemi. Jak se vyhnout zbytečným problémům při zapůjčení auta poradí Ondřej Mašek, produktový manažer Direct pojišťovny.

auto

Mnoho Čechů se vydává na dovolenou až v podzimních měsících. Nejčastěji cestují do destinací, kde je v této době klima mírnější a snesitelnější než v hlavní sezoně. Ideální pro podzimní dovolenou je například Turecko, Kypr nebo Řecko, kde z pláží s koncem srpna zmizí davy turistů. Mírnější teploty pak nabádají k tomu, aby lidé netrávili čas jen u moře, ale vydali se i za poznáním. Nejběžnějším způsobem je vypůjčit si na místě auto. Při půjčování vozidla v zahraničí by ale lidé měli být obezřetní. V ceně půjčovného je zahrnuto základní pojištění, často ale s vysokou spoluúčastí. Na otázky spojené s vypůjčením automobilu odpovídal Ondřej Mašek, produktový manažer Direct pojišťovny.

Na co je potřeba dát si pozor při půjčování vozidla?
Dobře se informujte, jaké je v ceně půjčovného zahrnuto pojištění. Většina půjčoven v zahraničí v základu nabízí auto s povinným ručením. V případě nehody po vás ale může požadovat spoluúčast na celkové škodě, která se v Evropě běžně pohybuje kolem 500-1000 euro. Pokud třeba jen odřete auto při parkování nebo urazíte zrcátko na úzkých cestách, může se váš rozpočet na dovolenou nechtěně navýšit o několik set eur.

Je možné se placení spoluúčasti nějak vyhnout?
Půjčovny nabízí možnost připojištění, které za vás v případě nehody spoluúčast zaplatí. Připravte se ale na to, že za tuto službu půjčovně připlatíte i 20 euro za den, tedy přes 500 korun. Výhodnější je sjednat si doplňkové připojištění spoluúčasti k běžnému cestovnímu pojištění, které je na českém trhu dostupné. Toto připojištění vyjde na méně než 10 korun na den a uhradí spoluúčast až do výše 1000 eur. V celkovém rozpočtu dovolené tak tvoří doslova mizivou položku.

Jak máme postupovat v případě nehody v zahraničí?
K dopravní nehodě v zahraničí vždy přivolejte místní policii a získejte od ní policejní protokol o dopravní nehodě. Kontaktuje asistenční službu své pojišťovny, její operátoři vám poradí s dalším postupem. Vyfoťte škodu vzniklou na zapůjčeném vozidle i na dalších, která byla účastníkem nehody. Poté si zajistěte potvrzení půjčovny o vzniklé škodě. Při příjezdu z dovolené vyplňte formulář oznámení škody a s dalšími podklady je zašlete do pojišťovny. Důležitá je hlavně fotodokumentace vozidla před a po škodě, doklady o zapůjčení, policejní protokoly a doklady z tamní pojišťovny včetně potvrzení o zaplacené spoluúčasti.

direct pojišťovna

   
27.08.2015 - Auto moto - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] KamcaPol [*]

  Mně hodně pomohla autopůjčovna Praha. Mají tam auta, která si mezi s sebou půjčují lidé, takže když tam dáte i své auto, můžete si vydělat.

  superkarma: 0 05.10.2016, 17:26:13
 2. [4] Johanuska [*]

  Tak já všude kudy jezdím, tak mám ke svému auta zřízeno ještě havarijní pojištění s nízkou spoluúčastí, to je podle mě základ.

  superkarma: 0 28.12.2015, 23:50:31
 3. avatar
  [3] judi [*]

  Sml68

  superkarma: 0 07.09.2015, 19:08:47
 4. [2] bobani [*]

  vydřiduchové

  superkarma: 0 27.08.2015, 14:27:02
 5. avatar
  [1] RenataMor [*]

  to jsou pálky

  superkarma: 0 27.08.2015, 11:15:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme