Také Elis19 přispěla k našemu dnešnímu tématu. Ve svém vyprávění vzpomíná na první návštěvu divadla v nadýchaných růžových šatičkách. Více už si přečtěte samy.

To je krásné vzpomínání, milá Elis19. A máte pravdu, publikum bývá náročné... Ale skvělých her je hodně, tak je z čeho vybírat. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den,

odmala jsem měla moc ráda divadlo a tato láska u mě stále přetrvává. Mojí první vzpomínkou je doslova rozepře s mou starší sestrou, která z nás si bude moci obléci krásné nadýchané růžové šaty a bude moci s maminkou jít na ochotnické představení „Podskalák“. Měla jsem štěstí a já byla tou, která směla jít (byly jsme v té době chudší rodina) a vychutnat si ten zážitek, samí krásně oblečení lidé, pro mou dětskou dušičku to byly úplné zázraky. Další vzpomínka, která mi vždy přijde na mysl, je první návštěva Národního divadla, kdy mě pozvala pražská babička, na tzv. bidýlko. Poprvé jsem si směla obléci silonové punčošky, do té doby to byly jenom obyčejné bavlněné, bílou blůzičku a černou sukýnku a šlo se na balet Labutí jezero, ani jsem potom samým vzrušením nemohla spát. Byl to pro mě, dívku z malého městečka neskutečný zážitek.

Léta si kupuji permanentku do našeho malého místního divadla, kdy máme velké štěstí, že se tu udržuje jak místní ochotnický spolek, tak sem zajíždějí umělci z Prahy či jiných větších divadel. Za všeho nejraději mám komedie, drama až tak moc nevyznávám, záleží však na tom, jak je představení obsazené.

Ochotnické divadlo mám hodně ráda, je na něm zainteresovaný i můj švagr, tak je jako musíme podpořit. Dobře vím co to obnáší takové představení nastudovat a ti lidé to dělají s láskou a pro radost a ne pro peníze a to je mi sympatické. Nedávno uváděli hru Hrdý Budžes a to jsem se já a se mnou celé divadlo královsky bavili a abychom to měli autentické, dokonce lítaly i sněhové koule.

Alternativní divadlo mě příliš neoslovuje, ale ráda bych nějaké kvalitní zkusila a možná změním názor. Také mám velké štěstí, že můj švagr hraje v orchestru Národního divadla a tak se čas od času naskytne i nějaký volňásek, ale protože jsme početná rodina, musíme se prostřídat. :-)

Závěrem chci říci, že herce jako takové obdivuji, protože dobře vím, jak je někdy publikum náročné a oni ho musí přesvědčit o tom, že se přišlo pobavit a odreagovat od každodenního stresu.

Hezký den a už se zase těším do divadla

Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Co vy a divadlo?

  • Máte rády divadlo?
  • Chodíte do divadla?
  • Jak často?
  • Co máte nejradši - komedie, drama...?
  • Máte rády alternativní divadlo?
  • Na čem jste byla naposledy v divadle?
  • Co byste doporučila našim čtenářkám?
  • A co si myslíte o ochotnickém divadle?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, která získá dárek, balíček vlasové kosmetiky RYOR.

ryor

Reklama