Manželé Svobodovi jedou letos po mnoha letech poprvé na dovolenou sami, bez dětí. Ty byly doteď středobodem jejich společných dovolených. Jak to dopadne? Užijí si dovolenou i bez dětí?

Svobodovi jsou manželé 19 let. Mají dvě děti, osmnáctiletého Jakuba a šestnáctiletou Káťu. Od jejich narození trávili všechny dovolené spolu. Neuměli si představit, že by jeli, ať už k moři, nebo třeba jen na chalupu, bez nich. Děti byly vždycky středobodem jejich zájmu.
Letos poprvé se osmnáctiletý syn při nabídce společné dovolené v Chorvatsku vzbouřil, že už k moři nechce a chce trávit celé prázdniny s kamarády. Káťa měla už dlouho domluvený výměnný studijní pobyt v zahraničí, tak rodičům hodně dopředu oznámila, že letos s nimi taky nepojede, ať jedou sami.

dovolená bez dětí

„To pojedeme sami? Bez Jakuba a Káti? To nás tam nebude bavit,“ namítla paní Svobodová.
„Nemůžeš přece po nich chtít, aby s námi jezdili do konce života, mají taky už své zájmy,“ odpověděl jí manžel.
„Tak letos k moři nemusíme,“ zase na to paní Svobodová.
„A proč bychom nejeli? Tak pojedeme sami.“

Manželé Svobodovi moře milují a jednou za rok si ho také dopřejí. Mají odjíždět za 14 dní, ale paní Svobodová si neumí představit, že tam budou bez dětí, byť už velkých. Doteď byla zvyklá, že jezdili všude s nimi, s dcerkou se procházely večer po pláži, manžel se synem společně surfovali, paní Svobodová je na děti hodně upnutá a těžce se smiřuje s tím, jak rychle rostou. Jednou to ale přijít muselo. Buď nepojedou vůbec, anebo pojedou sami...

Čtěte také:

Reklama