Veselý příspěvek o všelijakém zavařování zaslal k dnešnímu tématu čtenář Fulfy. Nevím proč, ale svou atmosférou mi připomněl krátké povídky Šimka a Grossmana.

Držím všem čtenářkám palce, aby jejich zavřování dopadlo lépe, než zavařování čtenáře s nickem Fulfy. Ale zase se při čtení člověk pobaví...


Jak jsem si sám zavařil.....
 Já sám jsem velký odborník v oboru zavařování. Myslím, že takových nás je mnohem více, ale to je fuk. Povím vám své zkušenosti, těch není nikdy dost.
Tak tedy - poprvé jsem si zavařil u školníka, když jsme házeli ze střechy školy igelity naplněné vodou. Vodní bomby ovšem nenalezly pochopení ani ve škole, ani doma, prostě nikde.
Zavařoval jsem pilně dál a moje zkušenosti rostly. O domácím zavařování nemá ani smysl mluvit, protože takových podobných výtečníků se najde v každé rodině mnoho. Domácí zavařeniny ovšem patřily k těm nejrizikovějším, neboť výbuch následoval těsně po ,,zavíčkování“ daného produktu, který jsem pracně vymyslel.
Namísto vděku jsem schytal od rozlícených rodičů pár facek, pokud jsem nestačil rychle vyběhnout za dveří.
Zavařování se tak stalo mým skorokoníčkem.
Zavařil jsem motor, coby čerstvý absolvent autoškoly. Copak mne mohlo napadnout, že se musí do chladiče dolévat voda?
Zavařil jsem kolegovi v práci, když jsem ho nachytal na kanadský žertík.
Kolega dlouho nečekal a zavařil poté i on mně a pořádně.
Zavařil jsem si opět sám, když jsem cestoval za budoucí manželkou. Napálil to do mně projíždějící opilec v zatáčce. Tímto jsem ale na druhou stranu hodně získal. Pozornost mé vyvolené nebrala konce.
Zavářek bylo opravdu hodně, ale co se týče zavařování ovoce a zeleniny, na to mne nenachytáte. Doma se tato akce nekoná, raději jdu a daný produkt koupím. Bez práce a beze ztráty času, který věnuji jiným zálibám. Například manželce. A ta to dokáže ocenit!
Krásný den a klidně zavařujte ať tak jako tak :))
Fulfy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29.7.2013: Zavařování

  • Jak letos zavařujete?
  • Máte bohatou úrodu?
  • Zavařujete v hrnci, v troubě, na sporáku, v pračce nebo nějak docela jinak?
  • Vzpomenete si na svou první zavařeninu – povedla se?
  • Myslíte si, že se dnes vůbec ještě vyplatí dělat domácí marmelády a kompoty?

Své příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 29.7.2013 do 15.00 hodin. Pokud chcete, aby měl příspěvek větší šanci na uveřejnění, ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Poslat můžete i nějakou tu fotku z vašeho letošního zavařování! Jako dárek za příspěvek od nás jedna ze čtenářek obdrží balíček s knihou Francouzky netloustnou - kuchařka a k ní fruit dessert Extra Jam od Hamé.

francozkye-jam

Reklama