Vzpomínkový příspěvek na své první džíny nám poslala i čtenářka s nickem Vodfon a my jí děkujeme.

Krásný den. K módě socialismu neodmyslitelně patří tmavě modré rifle, prošívané žlutou nití. Koupit se daly jen v Tuzexu. Musely být upnuté na tělo, tehdy ještě nepoužívali výrobci lycru, takže při nošení tohoto oděvu, jsem mnohdy musela vynaložit značné úsilí.

První skutečné pravé džíny, či chcete jeansy, jsem oblékla až ve svých 21letech. Koupila jsem si je za bony, které jsem měla od sousedky. Byla to taková stará paní, která je dostávala za manžela padnoucího ve válce.

Do té doby jsem měla několikery kalhoty, které  se jako džíny tvářily, ale do těch pravých měly hodně  daleko, ačkoliv jsem se při jejich výrobě opravdu snažila. Celé své dospívání mám spojené s marnou snahou po těchto zápaďackých kalhotách, které pro mne byly něčím nedostižným. Spolužačkám, které je vlastnily, jsem nepokrytě záviděla a mou neukojenou dušičku neuklidnil ani fakt,  že moje maminka statečně vystála frontu na tehdy módní manšestráky a hrdě mi je předala. Radost jsem sice měla, ale džíny to nebyly.

I dnes jsou džíny mým oblíbeným oděvem. Nejraději mám úzký střih z lycrou. Jednou při nákupu tohoto oděvu jsem měla velikánský problém v kabince. Uzké nohavice nešly sundat, šlo to i s kalhotkami. Myslela jsem že poprosím prodavačku, jestli si je můžu nechat na sobě. Z vypětím všech sil jsem nakonec zvítězila, nad kusem hadru. Ještě že jsem nemusela použít hrubé násilí.

Vodfon   

 

To musela být tedy prekérní situace, ale které z nás se nikdy nic podobného nestalo?

Máte také nějakou příhodu s džínami, milé ženy-in? Ještě máte čas nám něco na dnenší téma napsat. Patříte mezi milovnice džínové módy, nebo ji vůbec nenosíte? I to stojí za příspěvek.

Napište nám na: redakce@zena-in.cz             

Reklama