Mrazivé počasí vysušuje nejen naši pokožku, ale i rty. Ty potom zhrubnou a začnou praskat. Máme pro vás pár tipů na rychlé ošetření přírodními prostředky. Hlavní složkou je domácí med.

med

Vítr, sníh, mráz, a pak rychlý přechod do tepla. Znáte ten pocit, kdy vás z toho začnou pálit rty, a pokud rychle nezasáhnete, začnou praskat? Není divu, tohle počasí rty vysušuje a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Samozřejmě je lepší věnovat se spíše prevenci a používat pomádu nebo výživnou rtěnku, která před těmito vlivy ochrání. Také hodně pijte, protože může jít o projev nedostatečné hydratace.

Ale občas se stane, že ani prevence neuchrání. Co pak? Máme pro vás pár tipů na rychlé ošetření přírodními prostředky.

Rychlá medová maska
Tohle dělaly už naše babičky, i babičky jejich babiček. Najděte doma pravý med a naneste vrstvu medu na rty. Nechejte 15 minut působit a nelízejte ho. Med rty vyživuje, vyhlazuje, zklidňuje, a urychluje tak hojení.

Maska na noc
Smíchejte si jeden díl citronové šťávy, jeden díl oleje a jeden medu. Citron desinfikuje, olej vyživuje a dostatečně „promašťuje“, jak působí med, už víme. Tuhle směs dobře promíchejte a naneste na rty před spaním. Neolizujte a nechejte vstřebat. Přes noc má naše tělo zvýšenou schopnost regenerace, a touto maskou ji ještě podpoříte.

Reklama