Byla jedna malá holčička, která se jmenovala Karkulka, ale protože chodila stále v červeném, říkali jí Červená Karkulka. Jednou ráno zavolala maminka Karkulku a povídá: „Karkulko, babička má dnes narozeniny, zaneseš jí kouzelný ubrousek, bábovku a láhev vína.“

Karkulka si vzala košíček s ubrouskem, bábovkou a vínem a vydala se na cestu přes les k babičce. V lese uviděla na stromě chlapečka, který hledal světlo, protože ho tatínek zavedl do lesa i se sestřičkou. Poradila jim, kudy se dostanou k její mamince, která jim dá najíst a napít. Pak ještě potkala lišku Ryšku, která ji taky prosila o kus jídla, že jí musela ulomit kousek bábovky.

Když konečně došla k chaloupce, která byla celá z perníku, vešla dovnitř. Karkulka se lekla, že by se v ní krve nedořezal. V babiččině posteli ležel Otesánek. „Kde je babička?“ zvolala Karkulka. Otesánek na to odpověděl: „Snědl jsem tátu, mámu, děvečku s jetelem a tebe taky sním!“ Ale Karkulku napadlo, co mu na ten jeho hlad pomůže, a říká: „Otesánku, nejez mě, mnou hlad nezaženeš, mám v košíčku ubrousek, kterému když řekneš Prostři se!, tak ti prostře všechna možná jídla.“ Otesánek ubrousek moc chtěl a Karkulka mu slíbila, že mu ho dá výměnou za babičku a všechny, co snědl.

Protože Otesánek už nechtěl jíst lidi, tak si nechal od plastického chirurga Mráčka rozpárat břicho, ze kterého vyskočili Otesánkovi rodiče, děvečka, babička a nakonec vlk. Otesánek hned přikázal ubrousku, aby mu prostřel na stůl tuny jídla, a pořádně se najedl. Karkulka popřála babičce a vydala se zpátky domů k mamince. Cestou potkala oslíka, kterému když řekla „Otřes se!“, začaly se z něho sypat peníze - tak si ho odvedla domů. Tam už čekala maminka a Jeníček s Mařenkou. Karkulka řekla oslíkovi „Otřes se!“, a ten vytřásl spoustu peněz Jeníčkovi a Mařence, a ti mohli jít domů za tatínkem. Nakonec to všechno dobře dopadlo a všichni byli spokojeni.
A zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Markéta Letenská, vítězka kategorie: Maminčiny/tatínkovy/babiččiny/dědečkovy pohádky

VSTUP DO SOUTĚŽE

Reklama