Domácnost

Ponořte se do ušáku


Přijdete unavení z práce a jediné místo, kde najdete pocit bezpečí a pohodlí, je starý ušáku po dědečkovi. Ale rodina na jeho existenci ve vašem bytě ostentativně žehrá. Je totiž značně prošoupaný, rozvrzaný, zašlý a zabírá spoustu místa – zkrátka je „out“... Ale snadná pomoc. Hoďte ho do gala.

Generální oprava starého křesla vás vyjde asi na třicet hodin „péče“. Ale rozhodně se vyplatí vložit do ní investice. Ušák prostě do bytu patří a stará poctivá práce a nové čalounění vám zajistí ještě dlouhá léta příjemného užívání.

Důležitý je výběr správné čalounické firmy. Příliš nízká cena za službu naznačuje mnohé o nekvalitním řemesle.

Nezapomeňte, že renovovat starý nábytek znamená ho celý rozebrat, odstranit popruhy a pera, nově navrstvit nové polstrování, vložit nový molitan a pochopitelně odstranit staré potahy. Nekvalitní řemeslník klidně přehodí přes starou látku novou a lidé se pak při čištění podivují, proč se na nových potazích objevují tmavé skvrny a mapy.


Na kolik to vyjde?
Na nové čalounění velkého křesla musíte počítat se spotřebou kolem 10 až 12 metrů potahové látky. Její cena se pohybuje v rozmezí od 150 až do 3000 (!) korun za běžný metr. K tomu je třeba připočítat cenu za nový „grunt“ (základ) a cenu za provedenou práci, která také bývá trojmístná. Někde se k ceně připočítává i odvoz kusu nábytku do dílny, jinde tuto službu provádějí zdarma jako bonus zákazníkovi.

Konečná suma se tak může překročit i desítku tisíců korun. Z toho jasně vyplývá, že oprava nekvalitního nábytku se rozhodně nevyplatí.

Už jste někdy sama prováděla opravy nábytku? Dokázala byste počalounit alespoň židli? Myslíte si, že renovace starého nábytku je zbytečná a vyplatí se koupit nový?

   
22.04.2008 - Dům a byt - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [5] Matylda74 [*]

  No, je to pěkný, ale raději mám kancelářská křesla

  superkarma: 0 30.09.2013, 17:09:19
 2. avatar
  [4] fileva [*]

  Usak to je dobra vec, hezky se v nem odpociva

  superkarma: 0 22.04.2008, 22:05:08
 3. avatar
  [3] Barunka [*]

  Ušák na jedné noze mám. Čalounila jsem, protože byl odrbaný od kocoura. Odborník by si určitě vedl lépe, ale kde na to brát

  superkarma: 0 22.04.2008, 10:19:49
 4. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Ušáky jsou originální kousek nábytku, moc se mi líbí, i když ne všechny, nejlepší jsou ještě ty na jedné noze otočné. Domů by se mi bohužel nehodil, ale z dětství na něj mám krásné vzpomínky

  superkarma: 0 22.04.2008, 09:46:45
 5. avatar
  [1] femme [*]

  nikdy nezapomenu na jemně kytičkovaného ušáka mé babičky vždycky jsem do něj celá zapadla, buď jsem si v něm četla, a nebo jsem poslouchala pořád dokola alžbětinskou serenádu

  superkarma: 0 22.04.2008, 09:07:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme