Vztahy

Poněkud nepřirozené přirození

Tato témata už ze založení své stydlivé povahy nevyhledávám. Udělám ale výjimku. Vede mě k tomuto kroku značně vykolejená kamarádka. Po krátké úvaze jsem vyhodnotila, že možná nebude od věci se po názoru pídit právě u vás…

Přiznám se, že jediné, kdy jsem toto téma řešila, byl článek o obřízce malých děvčátek ZDE. Jedná se o nechutné mrzačení dětských těl a brutální zásah s mnohdy doživotním traumatem. Rozumný člověk to nikdy nepochopí a nelze snad najít ani omluvu pro matku, jež to, víra nevíra, dopustí.

Tohle je ale něco jiného. Naštěstí.

„Hele můžu se tě na něco zeptat?“ začala tak opatrně, že mi došlo, že půjde o nějaký dobře vypečený dotaz.

„No jasně, se ptej,“ povídám mile, aby se nevylekala…

„No tak jo... hele, není to právě tradiční otázka, víš, ale… tak si řikám… cestovala jsi, že jo a … No… mělas někdy vobřezanýho chlapa?“

„Cože?“

„No, jako jestli jsi spala někdy s někým, kdo je po obřízce, víš. By mě zajímalo, co jako je na tom jinak a tak…“

„No to je vážně vypečený, a kde bych k němu jako přišla? To snad je záležitost židů, a teď nevim, snad i Islám… ty brďo, já byla po Evropě, a ne všude jsem jaksi… zajímá mě trochu jiný folklór,“ smála jsem se..“. „A ty se snad chystáš někam konvertovat, nebo co?“

„Ale nééé. Poznala jsem jednoho a on si chce tohle nechat udělat, že jako je pak lepší sex. Né… a prý taky z hygienických důvodů. A tak mě zajímá, jestli mám být pro, nebo proti. Našla jsem pár odkazů a taky obrázky… ti je pošlu, jo?“

„Tak jo.“

PO

Řešily jsme to spolu bezmála dvě hodiny. Ve finále jsme se propracovaly k různým internetovým diskuzím, kde na jedné straně stáli muži, kteří zákrok mocně vychvalovali, a na straně druhé i tací, kteří byli hrubě rozčarovaní.

K žádnému jednoznačnému závěru jsme z toho všeho nedošly. Ona ale evidentně nějaký názor potřebovala. Něco jako odrazový můstek. Pokládala to za důležité a já se tomu ve finále ani nedivím. Po té, co jsem to viděla jaksi před a po, chápu, že to rozdíl asi bude a velký.

Poněkud nepřirozené přirození

Odborně o tom vím starou belu, ale když se tak na to dívám… řekla jsem jí asi tohle, ale jistě, že jsem se zajímala víc.

„Hele, vypadá to divně, což by bylo vcelku jedno, neb je to stejně skoro pořád schovaný, ale upřímně, když to beru několika pohledy, moc mi to jako přínos nepřijde. Řeknu to po svém:

Od přírody – Asi věděla, co dělá, když jim tam ten kousek kůže dala. Něco to zřejmě má chránit, a to něco je patrně ta bambulka, co je na tý druhý fotce úplně nahatá a bez té své pláštěnky. Čili bez účelu to nebude. Kůže je pohyblivá, takže k té hygieně – nechápu, proč by se to nedalo umýt a udržovat.

Vizuálně – Abych řekla pravdu, víc se mi líbí bambulín s tím střapečkem na konci než ten, co tak čouhá. Vypadá to nepřirozeně a tak nějak hrubě, ale to je věc názoru a interního estetického cítění.

Prakticky – Je mi s podivem, že by to mělo být kdovíjak příjemný. Ta věc je citlivá a ta kůže ji chrání. Když tam nic nebude, bude se šourat o spodky a o všechno a nakonec může být míň citlivá a celá taková oschlá. Při sexu fakt nevím, co je lepší pro koho. Ale za sebe, bez té kůže to klidně může být jako s kondomem. Tedy pro ženu.

To jsem si myslela já jen za sebe před tím, než jsem se začala zajímat o názor z druhé strany a také ze strany nějakého odborníka. Zeptala jsem se, kde se dalo.

Na obřezaný úd v pozoru se na vlastní nebezpečí můžete podívat ZDE. Pokud vám ještě nebylo 18, navštivte raději TYTO stránky.

Co pohled, to originál

„Radku?“ Samozřejmě, že jsem s tím vyrukovala i na přítele. Zrovna byl ve vaně. :-)

„Co si myslíš o mužské obřízce? Té dobrovolné. Bez toho, že to přikazuje víra?“

„No ty máš věci, to zas něco sepisuješ, ne?“

„No – budu.“

„Nemyslim si nic. Nejsem ani proti, ani pro, ale osobně mě to neláká, nepotřebuju nic takovýho a navíc jsem o tom nikdy nepřemýšlel. Já jenom vim, že v Tunisu nebo někde tam to dělá prej holič.“

Další mojí obětí byla kamarádka, která má sestru, co žije se židem. Jméno jí změním.

„Jano, nemluvila s tebou někdy ségra o takových intimnostech, abys mi mohla říct, jaký to je, když se TO dělá s obřezaným mužem?“ zeptala jsem se napřímo.

„Jenom jednou o tom mluvila. Byla samý superlativ a o našich chlapech prohlásila, že se jim nevyrovnaj. Je ale ovlivněná a je to dávno. Byla z něj celá nakřivo, odstěhovala se, konvertovala a bůh ví co. Momentálně jsem úplně mimo, protože ji nevídám. Jen vím, že mají problémy. Možná by dnes byla objektivnější, ale asi ti nepomůžu,“ vyprávěla Jana.

Zeptala jsem se proto MUDr. Lukeše z urologické ambulance v Praze 4:

„Odborně se zákrok nazývá cirkumcize. Jde o zhruba třicetiminutový chirurgický zákrok, při kterém se nožem nebo nůžkami odstraní předkožka, která překrývá žalud. Zákrok se provádí ve většině případů v celkové anestezii na urologických odděleních nebo na chirurgii. Důvodem bývá u nás často fimóza. Tedy zúžená předkožka. Dalším zdravotním důvodem jsou opakovaná infekční onemocnění předkožky a žaludu. Potom také potíže s předčasnou ejakulací. Citlivost žaludu se sníží, což vede k oddálení vyvrcholení. Moderní to v Čechách skutečně není.“

Proč bych zákrok doporučil?

„V předkožkovém vaku se hromadí takzvané smegma, které je rakovinotvorné, takže významně přispívá ke vzniku rakoviny penisu. Obřízkou se riziko sníží.

Díky obřízce se rovněž snižuje riziko přenosu některých druhů virů na partnerku, čímž se u ženy zmenší možnost vzniku rakoviny děložního čípku. Dále klesá míra hrozby přenosu mykóz a bakteriálních zánětů.“

Argument proti?

„Každá operace je zásahem do organismu, a v tomto případě jde rovněž o psychiku každého pacienta. Setkal jsem se s muži, kteří po zákroku trpěli předčasným výronem semene, a setkal jsem i těmi, jejichž partnerky vnímaly tuto změnu mnohdy velmi fatálně co do estetiky. Každému bych tedy doporučil v tomto případě ponejprv popřemýšlet,“ říká.

Možná, že naše společná anabáze, k tomu názor lékaře a konečně i vaše názory či zkušenosti kamarádce nakonec pomohou k ucelenějšímu názoru.

Co vy na to?

   
09.10.2009 - Ona s ním - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [76] Alka666 [*]

  Jo! A bez dalších kidů! To video jsem dohlédla až napočtvrté... Hnus!  To by můj Petr nikdy nedovolil!!!

  superkarma: 0 27.12.2009, 17:30:13
 2. [75] Alka666 [*]

  Není tu náh. někdo nějak divně ujetej?!?  "Ňufala" jsem se čtyřma klukama a to hodně... Jeden ho měl tak,druhej mak-a ten pátej /manžel/ ho má od přírody "hambulatej". Co tu, probůh,řešíte? Jestli si ten váš neumí uchovat základní hygienu,je to jeho (potažmo holky,která s ním líhá...!!) problém!  Bez "střapečku", se "střapečkem" -to ,snad holky nemůžete myslet vážně! Pak se divte,že nám chlapi nadávají do slepic...

  A o tom odkazu o ženské obřízce komunikovat odmítám-jiný kraj,jiný mrav...  Když to jejich chlapům nevadí,že rozdíl mezi milováním s manželkou(-ami) a dejme tomu s ovcí (-emi) není žádný...? Tak jim to asi zkrátka neva! A popučit se musí samy,kanónem  jim to asi těžko vysvětlíme.  Alena

  superkarma: 0 27.12.2009, 17:13:35
 3. avatar
  [74] Ni-ka [*]

  No ani jsem to nedočetla.

  superkarma: 0 25.10.2009, 17:35:27
 4. avatar
  [73] Mishaak [*]

  PetraC. — #64 uff, tak to jsem opravdu nezvladla zkouknout ani do pulky, tohle bych svymu diteti neudelala ani za nic Sml15

  superkarma: 0 13.10.2009, 20:11:27
 5. avatar
  [72] Zázvorka [*]

  Allma — #66 Ani já ne! Stačilo mi přivazování a dezinfekce a pryyyč!

  superkarma: 0 12.10.2009, 14:20:40
 6. [71] Sunny.B [*]

  NIKDY bych to svému synovi neudělala!!! Pokud bude chtít, ať se rozhodne v dospělosti sám. Mě to připadá šílený.

  superkarma: 0 12.10.2009, 12:25:15
 7. [70] PetraC. [*]

  Ajisa — #69 Napadlo tě, že po chirugickém zákroku může zůstat jizva? Řežeš kůži, tak s tím nic nenaděláš. Ale po ženské obřízce, tam taky zůstávají jizvy, takže to není žádná novinka.

  superkarma: 0 11.10.2009, 22:39:28
 8. avatar
  [69] Ajisa [*]

  Vivian — #68i ten stopořenej? Sml43za tím žaludem mi přišel jak opařenej fuj

  1. na komentář reaguje PetraC. — #70
  superkarma: 0 11.10.2009, 21:42:28
 9. avatar
  [68] Vivian [*]

  mně se teda daleko víc líbí obřezaný Sml20

  1. na komentář reaguje Ajisa — #69
  superkarma: 2 11.10.2009, 12:53:34
 10. [67] Mialau [*]

  PetraC. — #64 Já to až do konce vydržela. Nicméně, přestože mě jen tak něco v těchhle ohledech nerozhází, tak tohle je hnus! Dělat tohle bezbranejm dětem v podstatě bezdůvodu by mělo bejt trestný!

  superkarma: 0 11.10.2009, 11:41:40
 11. avatar
  [66] Allma [*]

  PetraC. — #64 nevydržela jsem to shlédnout do konce

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #72
  superkarma: 0 10.10.2009, 22:00:18
 12. avatar
  [65] páťa [*]

  PetraC. — #64 no promiň to je děs.

  superkarma: 0 10.10.2009, 21:45:38
 13. [64] PetraC. [*]

  V USA se to obřezávání stalo hodně běžným zákrokem. Někdy kolem konce 19. století. Lékaři hodně zdůrazňovali, že je nutné zamezit chlapcům masturbaci a omezovat sexuální cítění. Pak se ještě přidaly studie o prevenci šílenosti, slepotě, slintání a dalších věcí. Nicméně ženy to stále ještě nechtěly páchat na dětech, ale byly víceméně donuceny. A tak to přetrvalo dodnes, ale hodně to už naštěstí pokleslo. Tady se třeba podívejte na rutinní obřízku v USA http://video.google.com/videoplay?docid=-6584757516627632617&hl=en

  1. na komentář reaguje páťa — #65
  2. na komentář reaguje Allma — #66
  3. na komentář reaguje Mialau — #67
  4. na komentář reaguje Mishaak — #73
  superkarma: 0 10.10.2009, 21:33:22
 14. avatar
  [63] Fazol [*]

  Obřezaný,je to čistší a nikdy jsem s tím neměla problém.

  superkarma: 0 10.10.2009, 15:27:08
 15. avatar
  [62] lenoška [*]

  teda z toho kožichu je mi až blbě Sml32

  superkarma: 0 10.10.2009, 13:02:35
 16. avatar
  [61] mikule [*]

  linde — #53 A nebo nenosí slipySml58

  superkarma: 0 10.10.2009, 11:55:08

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [60] sahleb [*]

  spis s kabatkem, je to pro mne eroticke prekvapeni. A lepe se pohybuje. Opravdu se nekdo pul roku nekoupe? To fakt existuje?

  superkarma: 0 10.10.2009, 08:58:33
 2. [59] Revival [*]

  Florencie — #52 Bambulín je označení matky k synově přirození, bimbouš je něco mezi. Doporučuji rovněž spláchnout do propadliště dějon nebo na kafíčka s kamarádkami Sml24 Já bych taky v opačném případě nepoužil např. "kačenku", to je tak pro malou dcerku.

  superkarma: 0 09.10.2009, 23:08:36
 3. [58] Revival [*]

  Mialau — #55 Jak, víc lubrikace? Sml16 Žádná není potřeba, ten kousek kůže nezbytný pro vzrušení při tření zapříčiněné honěním tam zůstane. Máš ale pravdu, že ženská si musí dávat pozor, ruční práce nesmí mít takový rozptyl, na jaký je zvyklá Sml57

  superkarma: 1 09.10.2009, 23:05:57
 4. [57] Revival [*]

  linde — #53 Jistě že by trpěl Sml24Ale řeknu Ti jedno: citlivost žaludu je velmi relativní. Když je chlap hodně vzrušený, tak citlivost necitlivost, k vyvrcholení se dostane rychle. A platí to i naopak. Je to v hlavě, ne v žaludu. 

  superkarma: 1 09.10.2009, 23:04:01
 5. avatar
  [56] Světýlko [*]

  Mě ten obřezaný "tenisák" připadá, jako když pořád kouká...Přeci normální chlap ví, jak udržovat pod "kapuckou" čistotu. Aspoň můj  Sml25 ano a já mám ráda, když ho pak vidím, jak juká ..... až je celý úplně jako obřezaný.

  superkarma: 0 09.10.2009, 22:54:53
 6. [55] Mialau [*]

  Zázvorka — #43 No jestli je na druhý fotce v pozoru, tak potěš koště Sml30...

  Revival — #45 No trošku jsem přeháněla - zvládnout se to dalo, ale prostě se s tim (resp.bez toho) pracuje jinak Sml58 Podle mě musí být prostě víc lubrikace, vzhledem k tomu, že není co přetahovat. Takže mi nešlo o citlivost, jako spíš naopak o to, že by to mohlo dost dřít.

  1. na komentář reaguje Revival — #58
  superkarma: 0 09.10.2009, 20:49:02
 7. avatar
  [54] Bugy [*]

  Já jsem pro obřezání. Ta hygiena je pro mě důležitá.

  Jinak jsem se taky podívala na úd pro ty, co jim není 18 let a dost jsem se pobavila!

  superkarma: 0 09.10.2009, 19:08:12
 8. avatar
  [53] Linde [*]

  Tož natvrdo Sml24

  ...neřeším jak vypadá "bez" a "s", ale můj Sml25má citlivýho žaluda a když se zrovna nepoužívá, musí bejt schovanej v předkožce, aby se "nedřel" o slipy, tzn když na to doma přišla řeč, tak říkal, že by rozhodně trpěl, kdyby musel mít obřízku. V opačným případě musí zákonitě dojít k otupení a snížení citlivosti, pokud se trvale dře a tře o slipy. Takže obřezaní chlapi musejí být spíše méně citliví, než více.

  A já bych obřízku ani nechtěla, kůžička okolo je prostě potřebná k přetahování při kouření a laskáníSml26

  1. na komentář reaguje Revival — #57
  2. na komentář reaguje mikule — #61
  superkarma: 0 09.10.2009, 18:10:43
 9. avatar
  [52] Florencie [*]

  Rikina — #46 a "bimbouš" být může? Sml30

  1. na komentář reaguje Revival — #59
  superkarma: 0 09.10.2009, 17:49:05
 10. avatar
  [51] Florencie [*]

  RenataP — #50 naprostý souhlas Sml22

  superkarma: 0 09.10.2009, 17:48:18
 11. avatar
  [50] RenataP [*]

  obřezaný penis se mi nelíbí, vypadá fakt hrubě, sprostě, nepřirozeně, souhlasím s Míšou

  1. na komentář reaguje Florencie — #51
  superkarma: 0 09.10.2009, 17:41:47
 12. [49] Fany08 [*]

  Je mi to tak nějak jedno, nic takovýho mi mezi nohama nenarostloSml57

  superkarma: 2 09.10.2009, 16:53:39
 13. [48] Revival [*]

  Rikina — #46 Ovšem jeskyňka ani mušlička nejsou tak sexuálně degradační pojmy. Jinak souhlas. Výsledek je stejný, jako když se dvojice začne titulovat mamko a taťko.

  superkarma: 3 09.10.2009, 16:46:45
 14. avatar
  [47] Louisa [*]

  to sou starosti s bimbáskem... Je mi to jedno, hlavně aby to nemělo vliv na funkci.

  superkarma: 2 09.10.2009, 16:32:47
 15. [46] Rikina [*]

  BTW některým dámám zde bych dala 100x napsat "už nikdy nebudu používat na veřejnosti výraz bambulín" a ať to daj doma podepsat. Sml57 Vždyť je to strašné slovo.Sml68 Stejná hrůza jako "jeskyňky" a "mušličky". Sml24 

  1. na komentář reaguje Revival — #48
  2. na komentář reaguje Florencie — #52
  superkarma: 2 09.10.2009, 16:07:36
 16. [45] Revival [*]

  Mialau — #41 Míru Vašeho talentu nebudu rozvádět, možná jste měla nějaký abnormální případ. Moje partnerky s tím nikdy problém neměly, dokonce jsem nemusel ani nic vysvětlovat. Za prvé trochá té předkožky na spodu zůstává a za druhé žalud je citlivý i zespodu. A abychom to vůbec rozsekli, honění je pro sraby Sml57

  1. na komentář reaguje Mialau — #55
  superkarma: 1 09.10.2009, 15:58:59
 17. avatar
  [44] Zázvorka [*]

  Zázvorka — #43 oprava: různorodí....

  superkarma: 0 09.10.2009, 15:08:45
 18. avatar
  [43] Zázvorka [*]

  medakulicka — #8 Taky mám podobný pocit!

  Nevím, nevím, ale mně připadá, že na první fotce je penis v klidovém režimu a na tý druhý fotce je jen penis v pozoru!

  Jinak ať si to každý nechá fiknout, když chce. Já mám doma neobřezanýho a ráda si hraju právě s tou předkožkou. A rozhodně ji umím druhou rukou stáhnout tak, že vypadá i jako neobřezanej! Takže když ji má, tak mám víc!!

  Ale co žena či chlap, to názor! A proto jsme tak krásně roznorodí ........

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #44
  2. na komentář reaguje Mialau — #55
  superkarma: 0 09.10.2009, 15:07:50
 19. avatar
  [42] peknaholka [*]

  Tak nebo tak, důležitý je jaký je milenec..jinak se ale přikláním k obřízce....

  superkarma: 3 09.10.2009, 15:06:59
 20. [41] Mialau [*]

  Tak jestli je to ten samej, tak je fakt, že po vypadá větší. Jinak obřezanýho jsem měla jen jednoho a nevěděla jsem co si s nim počít - jak se to sakra honí??? Když neni co přetahovat? To pak bez lubrikantu asi nejde, protože by to drhlo ne? Jinak kouření asi bude lepší s obřezanym, už jen proto, že se líp udržuje v čistotě no.

  Jinak fotka "obřezanej v pozoru" je dost šílená. To se mi vůbec nelíbí.. prostě je jedno jestli to tam má nebo nemá, když je to péro jinak pěkně stavěný a umí s nim zacházet ;)

  1. na komentář reaguje Revival — #45
  superkarma: 0 09.10.2009, 14:51:35
 21. [40] Rikina [*]

  Mně je to jedno. Sml80 Nechť si jeden každý dospělý muž sám rozhodne, co hodlá se svým penisem provádět. U dětí s tím nesouhlasím - ani s obřízkou u chlapečků, ani se zde zmíněným propichováním uší holčiček. Děti mají vyrůst vcelku, a zásahy do integrity organismu si zařídit samy, až jsou dospělí a mají z toho rozum. Sml57 Míním samozřejmě kosmetické zásahy, nikoli operace nutné ze zdravotního hlediska, to pochopitelně odložit nelze. Sml30  

  superkarma: 1 09.10.2009, 14:24:12
 22. avatar
  [39] átéčko [*]

  psycho — #30 Syn dělal zdrávku, zeptám se, jak říkali jemuSml24

  superkarma: 0 09.10.2009, 13:55:31
 23. avatar
  [38] Juana [*]

  Mně se líbí obřezanej  a chlupatejSml30  Vyholený chlapy fakt nemusím.

  superkarma: 0 09.10.2009, 13:28:09
 24. avatar
  [37] *modrá [*]

  átéčko — #28 Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 09.10.2009, 12:56:33
 25. avatar
  [36] KatherineDickinson [*]

  KatherineDickinson — #35 jo, ale bez obřizky se mi teda libi vic..Sml32

  superkarma: 0 09.10.2009, 12:20:47
 26. avatar
  [35] KatherineDickinson [*]

  obřízka neobřízka, hlavně ať je čistej a bez chlupu :) jinak souhlasim s karetou, kouri se to lip :-D

  1. na komentář reaguje KatherineDickinson — #36
  superkarma: 0 09.10.2009, 12:20:17
 27. avatar
  [34] kareta [*]

  Goldenhair — #33 to jsou snad všichni, ne?Sml57

  superkarma: 0 09.10.2009, 11:49:26
 28. [33] Goldenhair [*]

  kareta — #32 tam bych teda bydlet nechtělaSml68Sml68  co kdyby se mě někdo zeptal, odkud jsem?? Sml32Sml32

  1. na komentář reaguje kareta — #34
  superkarma: 0 09.10.2009, 11:48:18
 29. avatar
  [32] kareta [*]

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Kunda

  1. na komentář reaguje Goldenhair — #33
  superkarma: 0 09.10.2009, 11:42:48
 30. [31] janina01 [*]

  psycho — #30 jj, už jsem to taky slyšela... děsný co?Sml57

  superkarma: 0 09.10.2009, 11:39:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme