Píše vaše dítě levou rukou? Má problémy se psaním, s úchopem tužky či pera? Pořiďte mu psací pomůcky, které jsou pro něj vhodné!

Stabilo

V sortimentu psacích potřeb STABILO najdete speciální pomůcky pro leváky. Při nákupu pera pro vašeho školáčka dbejte na trojhranný úchop – existují varianty trojhranu pro praváka i leváka. Trojhranný design napomáhá dítěti v návyku správného úchopu a násedně ke zlepšení psaní.

Náš tip na dobré pero:

Zakřivené pero alias „křivák“ STABILO EASYoriginal je moderní alternativou klasického plnicího pera. Bylo vyvinuto pro všechny školáky od 6-ti let výše. Nedělá kaňky a neškrábe. Zkřivené hroty plnicího pera, zašpiněné prsty a inkoustové kaňky uprostřed textu? Nic z toho se nemůže stát. Inkoust se nanáší přes kuličku z jinak velmi pevně uzavřené náplně, papír tak zůstane bez skvrny. S každou novou náplní přichází i nový hrot a výměna náplně je velmi snadná. Roller zahnutý jako banán padne lehce do ruky a je skvělý pro uvolněné držení. Příjemná je i úchopová zona z neklouzavého materiálu. Palec a ukazováček příjemně zapadnou do ergonomicky vytvarovaných prohlubní. A skoro bez námahy svalstva ruky klouže kulička rolleru hladce po papíře. Jednoduše řečeno - lehké a čisté psaní bez křečovitému držení pera nebo „škrábání. Špatně napsaný text lze jednoduše vyzmizíkovat.

Pero je vhodné nejen pro všechny děti, které se psaním teprve začínají, ale do oka a do ruky jistě padne i starším žákům. Další informace najdete na www.stabilo.cz

Stabilo

Leváci ocení i další pomůcky, určené pro šikovnější levou ruku:

Pokud je vaše dítě levák, kupte do školy I další pomůcky – nůžky, pravítka, ořezávátka . Tyto pomůcky napomáhají levákům se snažší manipulací, dítě nemá pocit, že je “nemotorné” a lépe zvládá danou činnost.  Tyto pomůcky najdete na http://www.obchodprolevaky.cz/

Čtěte také:

Chystáme se do školy: Nákupy začínají dobrými psacími potřebami

V tomto článku najdete praktické rady, jak si vybrat správně psací pomůcky

Máte doma leváka? Nebo jste sama levák? Napište nám o tom, zda vám nebo vašemu dítěti to způsobuje nějaké obtíže.

Stabilo

Reklama