Ahojky Nioneto,

Když jsem si přečetla Tvé dnešní téma, bylo mi jasné, že sice mám co psát, ale bohužel rozhodně se nemám čím chlubit. Mé manželství ztroskotalo kvůli milence, i když nejen kvůli ní, a navíc jsem po rozvodu zjistila, že nebyla jen jedna. Co nadělám, snad jen napíši svůj příběh.

Naše manželství vlastně fungovalo pořádně asi jen první rok, i když ta doba byla moc krásná. Brali jsme se z lásky a já si v kostele při svatebním obřadu malovala, jak spolu hezky zestárneme, vychováme kupu dětí a bude nám fajn.

Dnes, když se otočím a vše rekapituluji, byli jsme extrémně rozdílní již tenkrát, ale ani jeden z nás si to nepřipouštěl.

Po roce manželství přišly první vážné problémy a s nimi rozchod na nějakou dobu. Ustáli jsme to a začali znovu. Šlo přece jen o hádky a neshody v názorech.

Pak přišly problémy s tím, že jsem nemohla otěhotnět, až nakonec verdikt zněl, že nemohu mít vlastní dítě. Manžel mi řekl, že on vlastní dítě chce, ale že to ještě nebudeme řešit. Zase jsem nedala na varovné signály.

Zázrakem jsem otěhotněla a po 5,5letém manželství porodila krásného syna. Následoval nejkrásnější rok našeho vztahu, kdy jsem byla nejšťastnější ženou pod sluncem. Co víc si přeci přát: nádherné dítko a milující choť.

Vše krásné jednou končí a i naše manželství se začalo po sedmi letech hroutit (my tu krizi zkrátka neustáli). Začaly opět neshody v názorech: na společný život, na zábavu, na výchovu syna. Manžel trávil čím dál více času v hospodách s kamarády a domů se vracel v dosti upraveném stavu. Snažila jsem se s ním o tom mluvit, ale marně.

Jednou, když provedl něco moc ošklivého, jsem to nevydržela a podala žádost o rozvod. Už to takhle dál nešlo. Najednou ho to ale zlomilo a on se začal chovat mnohem lépe. Jeli jsme na společnou dovolenou na hory, bylo to krásné a já uvěřila, že hrozba rozpadu rodiny jej změnila. Když tedy bylo rozvodové stání, soudce usoudil, že my dva se rozhodně rozvádět nemáme.

A teď ta milenka. I přes to, že jsem si myslela, že je vše zase celkem dobré, začal si můj muž s ženou, kterou kdysi znal z jízdy autobusem do školy.
Nevadilo mu, že je již dlouho vdaná a má dvě malé děti. Začali se tajně scházet a já to bohužel omylem zjistila, když jsem se musela nenadále vrátit z práce, protože volali ze školky, že syn má horečku a je mu zle. Bylo mi smutno, plakala jsem a nechápala (mimochodem nechápu dodnes). Abych to vysvětlila, přes veškeré naše neshody, manželství fungovalo. Doma bylo vždy uklizeno, navařeno, já se snažila vypadat co nejlépe, milovali jsme se denně. Měli jsme stejné zájmy a vždy jsme si měli o čem povídat.

Tohle už jsem neustála a rozvod dotáhla do konce, nic nedbajíc na jeho slova, že se rozvádět nechce, že ona je vdaná a rozvádět se nebude. Myslel si snad, že by mě bavil život v trojúhelníku?

Dnes si ji i s dětmi, po roce a půl od rozvodu, stěhuje domů.
Nelituji toho a jednu perličku na konec.

Rok po rozvodu s námi exmanžel trávil Štědrý den a mimo jiné, se se mnou miloval, protože chtěl. Jelikož jsem sama, nevadilo mi to a neviděla jsem na tom nic špatného. Bohužel, milence se to nelíbilo a dělala obrovskou scénu.
Alespoň už ví, jaké to je, když Vám jiná svede manžela nebo přítele.

Krásnou středu

Jacquelline


 

Milá Jacquelline, díky za smutný příběh.... Udělá ti radost malý dáreček? Doufám, že ano! ;o)

Jinak ti už v životě přeji jen samé radosti, úsměvy a lásku.

 

 

 

 

 

Reklama