Čtenářka Datura zažila kanadský žertík od svého kolegy, a tak mu to vrátila i s úroky.  A prokázala , že má i smysl pro humor. Díky Vám Daturo za příspěvek.

Dobré odpoledne,

mystifikaci a zároveň smysl žen pro humor mi připomněly zážitky z jednoho bývalého zaměstnání. Pracovala jsem v účtárně a výplaty jsme zpracovávaly ve strojovně na hodně starých strojích. Zajásaly jsme, když nám šéf objednal poslední výkřik techniky. Stroj dorazil, technik ho zapojil, stručně vysvětlil obsluhu a odjel.

Na nového miláčka se přišli podívat technici z vedlejší kanceláře. Losovaly jsme si, kdo ke stroji první zasedne. Los padnul na mě. Dala jsem si ještě v kanceláři kafčo a hurá na to. Přesně podle návodu jsem zapnula stroj a začala pracovat.

Najednou se objevil proužek páchnoucího dýmu. Krve by se ve mně nedořezal. Už jsem si představovala, jak dlouho budu splácet vzniklou škodu. Začaly jsme kolektivně hysterčit/ to víte ženský/ a volaly technikovi, aby se vrátil zpět. Než stačil přijet, objevil se mezi dveřmi náš energetik s pusou od ucha k uchu a z pod stroje vytáhnul kousek zapáleného celuloidového pravítka.

Tak jsem specielně pro něj vymyslela pomstu. Měl rád, stejně jako můj muž, Glenna Millera. Kdo by neznal jeho Měsíční serenádu. Věděla jsem, že touží po desce. Sehnat ji, byla pro mého muže hračka. Donesla jsem mu ji do práce, radost z ní měl převelikou. Z práce dojížděl našvihaným autobusem  a tak desku držel celou cestu nad hlavou, aby mu ji někdo nezlomil.

A dál už to znám z jeho vyprávění.

Přišel domů, manželce ukázal obal desky, otevřeli si lahvinku vína a že si s Glennem udělají pohodičku. Jenže z obalu vytáhnul cedulku „ Kouření zakázáno“, protože deska odpočívala u mě v šuplíku. To, že mě chtěl zabít, jsem mu docela věřila. Ale nakonec musel uznat, že smysl pro humor mají i ženské.

Zdraví Datura
Text nebyl redakčně upraven


Pomalu končí téma dne: Jaký je váš vztah k mystifikacím? 

Jednu z vás dnes kolem 16. hodiny odměním za příspěvek krásnou květinou.

Reklama