Zdraví

Pomozte si cvičením od bolestí zad

Základem zdraví je zůstávat fyzicky aktivní. Pravidelný a různorodý pohyb pomůže ulevit od bolesti a ztuhlosti zad i těla, posílit svaly, spálit kalorie, zlepšit náladu a snížit riziko některých závažných onemocnění. Máme pro vás pár cviků, které zvládnete i sami doma.

Protáhněte se

bolest zad

Hrbíte se při sezení? Pokud ano, vaše bederní páteř a horní část zádových svalů je přetížená, zatímco prsní svaly postupně slábnou. To s sebou nese bolest zad i šíje. Jednoduchým protažením si ulevíte a dostanete své tělo zpět do rovnováhy.

Jak na prsní svaly

Prsní svaly připojují paže k trupu a používáte je například při tlačení nákupního vozíku či objímání vašeho dítěte. Posílit je můžete v posilovně na speciálních strojích (tzv. „bench“) nebo klasickými kliky. Na úlevu od bolesti ale také stačí jednoduché protažení, které se dá provádět kdekoliv a kdykoliv.

 1. Postavte se rovně nebo se posaďte na židli s nízkým opěradlem. Ruce pokrčte v loktech tak, aby vaše dlaně směřovaly z boku k ramenům. Jejich postavení tak připomíná písmeno W. Ramena přitom musí být uvolněná. Při cvičení tlačte lokty za sebe, aby se ramena přiblížila co nejvíce k sobě. Napočítejte do tří a uvolněte se.
 2. Stoupněte si do dveří s chodidly v úrovni ramen a lehce pokrčte kolena. Dlaněmi se zapřete o rám a přeneste váhu dopředu. Ucítíte, jak se vaše prsní svaly napínají. Navíc při tomto typu cvičení se protahují i přední svaly ramene.

Pokud jsou ale vaše záda tak ztuhlá a bolavá, že si jen těžko dokážete představit nějaký pohyb, domluvte se

Zdroj: www.revmaticke-nemoci.cz

   
17.10.2013 - Zdraví - autor: U lékaře

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Eva_CZ [*]

  knihovna — #2 takovy kreten nema delat cvicitele!Sml23 A melas ho zabit, hnupa blbyho!Sml31Sml31Sml31Sml31Sml31Sml31

  superkarma: 0 17.10.2013, 17:05:49
 2. [2] knihovna [*]

  Eva_Fl — #1 Na joze jsem si tak zrychtovala záda, že jsem byla 14dní na neschopence. Chyba byla ve cvičiteli, který dokonce byl jednou v talk show u p. Krauze. Chytil mě za nohy a táhnul s nimi do zadu.Myslela jsem, že ho zabiju.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #3
  superkarma: 0 17.10.2013, 15:17:59
 3. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Joga a joga a pak joga. Sml22Sml67

  1. na komentář reaguje knihovna — #2
  superkarma: 0 17.10.2013, 04:31:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme