Druhý ročník Národní potravinové sbírky se koná v sobotu 22. 11. 2014. V tento den bude mít každý z nás opět možnost darovat trvanlivé potraviny ve více než 180 prodejnách Tesco, Penny, Kaufland, Albert a Globus po celé České republice.

lejla

Potraviny a dětskou výživu bude možné darovat i na všech prodejnách dm. Národní potravinovou sbírku pořádá platforma Byznys pro společnost v rámci projektu Potraviny pomáhají spolu s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy. Snaží se reagovat na skutečnost, že v Česku je 15,4 % obyvatel ohroženo chudobou nebo sociálním vyloučením.

Téměř 1,5 milionu lidí v České republice se pohybuje na hranici chudoby. Mnoho z nich trpí hladem. Jedná se zejména o seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny a děti z dětských domovů. Právě pro ně je pomoc určena.

misk1

Žádná pomoc není malá. I pár trvanlivých potravin, které 22. 11. 2014 věnujete dobrovolníkům za pokladnami v uvedených prodejnách potěší ty, kteří nemají co do talíře.

Letošní Národní potravinovou sbírku opět podpoří nejen tisíce dobrovolníků, ale i známé osobnosti jako například Lejla Abbasová nebo Ilona Csáková. „Jsem ráda, že Národní potravinová sbírka naplní talíře těm, kteří to skutečně potřebují, ať už jsou to maminky s dětmi nebo senioři.Věřím, že takovou pomoc ocení,“ hodnotí své rozhodnutí pomoci této akci Lejla Abbasová.

Pojďte společně s námi a pomozte naplnit talíře těm, kteří to potřebují.

Více informací na www.potravinypomahaji.cz

misk21

Reklama