Víkend utekl neskutečně rychle a máme tady opět pondělí. Mě však momentálně trápí jedna věc, neustále přemýšlím nad tím, jak zazimovat svého nového zvířecího kamaráda - ježka, kterému říkám Pepa.

Já, milovnice zvířat, se snažím vždy pomoci každému nebohému zvířátku, stejně tomu bylo i u ježka, který mě začal navštěvovat asi před dvěma měsíci. Byl drobný a já mu zprvu začala házet pár piškotů, vždy byly během chvilky sežrány. Pak jsem mu dala k popelnici mističku, kam mu každý večer dávám nějaké dobroty, většinou jsou to granule od kocoura a nějakou tu konzervu plus piškoty. Dokonce má i své pítko s čistou vodou. Pepa, jak jsem ho pojmenovala, se sem začal vracet každý večer a vždy misku se žrádlem pěkně vyprázdnil. Takže se není čemu divit, že se z něho stal pěkný macek.

Jenže teď přichází opravdu zima a Pepa by se měl zazimovat, jenže co jsem vypozorovala, tak bydlí na poli za domem, kde teď začínají stavět další baráčky, a já se bojím, že mi Pepu „zastaví“. Ráda bych mu proto udělala nějaký ten zimní domeček u mě, jenže jak na to? A to je má otázka na vás. Sice jsem si přečetla nějaké články na internetu, ale chtěla jsem se zeptat na rady vás, našich čtenářek. Nemáte náhodou zkušenost se zazimováním ježků? Když mu udělám domeček, vleze tam sám, nebo tam mám dát i nějaké dobroty, které by ho dovnitř nalákaly? Prosím, poraďte.

sad
Pepa

Předem moc děkuji a přeji krásný start do nového týdne.

Reklama