Whirlpool Nedostatečný prostor v kuchyni bývá častým problémem nejen na chatě, ale i u malých bytů. A jelikož by každá kuchyň měla být uspořádána tak, aby byla maximálně pohodlná pro všechny, kdo ji užívají, je dostatek místa důležitým faktorem. Drahocenný prostor v kuchyni nejčastěji ubírají nejrůznější kuchyňské spotřebiče, a proto právě jejich správný výběr může značně zefektivnit užívání kuchyně.

Mezi šikovné kuchyňské pomocníky, kteří uspoří cenné místo v kuchyni, patří stále oblíbenější multifunkční mikrovlnné trouby. Dokáží totiž zastat práci hned několika dalších spotřebičů. Multifunkční mikrovlnné trouby kombinují vlastnosti klasických velkých trub a mikrovlnek, které většina lidí používá na ohřev již hotových pokrmů.

Volně stojící multifunkční trouba Whirlpool Jet Chef s objemem 31 litrů má spoustu užitečných funkcí - horkovzdušný a mikrovlnný ohřev, grilování, vaření v páře, pečení s funkcí Crisp a k tomu všemu 6. smysl, který ohlídá perfektní přípravu pokrmů.

Trouba je dodávána se speciální nádobou určenou pro vaření v páře, do které lze najednou vložit různé druhy potravin a vařit tak v páře třeba brambory a zmraženou rybu najednou. Dalším doplňkem je talíř Crisp určeným třeba pro pečení pizzy dodávaný se speciálním držákem, takže i když je talíř rozpálený, snadno ho z trouby vyndáte a položíte třeba na dvířka spotřebiče. Ty snesou zatížení neuvěřitelných 20 kilogramů.

JT 369 SL má zabudovánu řadu automatických režimů vaření využívajících i funkci 6. smyslu a vše se snadno a pohodlně ovládá.

Velikostně odpovídají multifunkční trouby přibližně mikrovlnkám, co do objemu připravovaného jídla však dokážou plnohodnotně zastat klasické.

Whirlpool Varianta pro menší prostory může být „kulatá“ multifunkční trouba Whirlpool MAX, která se hodi i do rohu malé kuchyně.

Neobvyklý kulatý tvar odráží kompaktnost spotřebiče zvenčí a podtrhuje neuvěřitelně velký prostor uvnitř. Díky kulatému tvaru zadní stěny, který kopíruje otočný talíř uvnitř mikrovlnné trouby, můžete spotřebič umísit i do rohu kuchyňské linky a ušetříte tak až o 25% více místa na pracovní ploše ve srovnání s klasickou mikrovlnnou troubou. Vnitřní prostor o objemu 13 litrů může pojmout talíř o průměru až 28 cm. Povrch horní plochy je upraven tak, že na něj bez problému můžete položit horký talíř, což vám umožňuje lepší manipulaci v kuchyni. Dotykový ovládací panel podtrhuje minimalistický design a snadné ovládání spotřebiče

Vyzkoušeli jsme za vás...

Whirlpool Ryba vařená ve vinné páře (Ilustrační foto)
300g rybího masa (filet), bylinková sůl, snítka bylinek (rozmarýn, tymián, šalvěj), 200ml červeného vína, máslo nebo kysaná Smetana
Menší porce rybího masa osolte bylinkovou solí (případně solí, provensálské bylinky, sušená ptrželová nať). Můžete nakrájet tenké proužky masa a stočit ho do kroužků či závitků. Rybu naskládejte do parního koše. Do spodní části namísto vody nalijte víno, vložte do něho snítku bylinek a vše vařte v páře asi 2 - 3 minuty. Jednu minute pak nechte rybu v přikryté nádobě dotáhnout. Podávejte s máslem nebo ještě lépe s kysanou smetanou.

Více receptů nazelnete na www.jetchef.cz

Reklama