Zdraví

Pomoc ženám s endometriózou: webové stránky www.bolestivamenstruace.cz

Život s  endometriózou – ženám pomohou i webové stránky www.bolestivamenstruace.cz, kde je jim k dispozici i poradna gynekologa

menstruace

Mnoho žen s endometriózou se potýká s bolestí, která může narušovat jejich každodenní aktivity a mít tak negativní dopad na profesní i osobní život. Často si však tyto ženy neuvědomují, že za jejich bolestí (bolestivá menstruace, bolest při styku, pánevní bolest chronického charakteru) stojí právě toto onemocnění. Žen, které si těmito příznaky prochází, není málo – endometrióza patří mezi častá gynekologická onemocnění a vyskytuje se zhruba u jedné z deseti žen v reprodukčním věku. Ženám trpícím tímto onemocněním jsou k dispozici také specializované webové stránky www.bolestivamenstruace.cz, kde naleznou informace o tom, co je endometrióza, jaké jsou její příznaky, jak probíhá diagnóza i jaké jsou možnosti léčby. Ženy mohou využít také poradny gynekologa, který jim diskrétně odpoví na jejich dotazy týkající se života s endometriózou.

Endometrióza je obvykle definovaná jako přítomnost funkčních žlázek, vyskytujících se normálně v dutině děložní, mimo jejich obvyklou lokalizaci. Jedná se o jedno z nejčastějších gynekologických onemocnění, které se v ženské populaci vyskytuje v 7 - 10 %.  Výskyt onemocnění je charakteristický především pro reprodukční období života ženy s vrcholem kolem 40. roku života. Především po menopauze pak výskyt onemocnění klesá. Z mnoha studií je jasné, že postižených žen v populaci přibývá. Navíc přibývá i onemocnění u mladých žen kolem 20. roku života.

 Četli jste také:

   
17.06.2013 - Intimní zdraví - autor: odborný článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] arminka [*]

  marde — #2 Sml67 já také ne a jsem za to ráda...

  superkarma: 0 17.06.2013, 22:07:39
 2. avatar
  [2] marde [*]

  Takové problémy jsem nikdy nemělaSml23

  1. na komentář reaguje arminka — #3
  superkarma: 0 17.06.2013, 07:48:51
 3. [1] lidicka [*]

  Na endometriozu netrpím ani já ani dcera - zatímSml22

  superkarma: 0 17.06.2013, 07:31:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme