Rodina

Pomoc! Nezodpovědná sestra ničí celou rodinu

Říká se, že v každé rodině je něco… To něco představuje v našem dnešním příběhu tzv. černou ovci rodiny, kvůli které se ti ostatní trápí a obávají o svou budoucnost. Tahle osoba totiž nejen že nevydělává, ale ještě zcela bez kousku zodpovědnosti utrácí a dělá dluhy...

Paní Kamila (35 let) pochází ze tří sourozenců. Má o dva roky staršího bratra, který žije v zahraničí, a pak o patnáct let mladší sestru, miláčka celé rodiny. Tedy tak tomu bylo donedávna. Nyní se tato roztomilá holčička, kterou všichni rozmazlovali, proměnila v noční můru všech zbývajících členů rodiny.

peníze

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Žijeme na malé vesnici, kde si všichni vidí do talíře“ začíná své vyprávění Kamila.“ A možná právě proto naši rodiče všechny sestřiny problémy řešili za ni a snažili se, aby se o nich sousedé nedozvěděli, “ vysvětluje situaci žena, jež skončila kvůli lapáliím se sestrou na antidepresivech a obává se, že věčné starosti, které jsou na dennodenním pořádku, poznamenají i její manželství a výchovu vlastních dětí.

Nemám vůbec na nic čas,“ povzdychne si. „Přijdu z práce, a protože bydlím pár ulic od domku svých rodičů, cítím povinnost se u nich zastavit a poptat se, jak se mají. Jenže tam kolikrát zůstanu až do večera, protože vidím, jak jsou rodiče rozrušeni z nových kousků jejich malé holčičky.“

Malá holčička totiž neudělala maturitu a dost dlouhou dobu se poflakovala, kdo ví kde a dělala dluhy s partou, které se chytla. A protože je hlášená k trvalému pobytu u svých rodičů, začali se každou chvíli u nich zastavovat pochybné existence a hlásit, co jim jejich dcera dluží.

Poprvé to byl šok,“ vzpomíná Kamila. „Seděli jsme všichni u nedělního oběda a venku zastavilo auto a vystoupili z něho takoví ti týpci, kterým se na ulici raději instinktivně vyhnete. Krve by se v nás nedořezal. Byla jsem tam zrovna i se svými malými dětmi a oni se chovali opravdu neuvěřitelně, připadala jsem si jak v nějaké detektivce plné mafiánů.

 • Rodiče jim prý dali všechny peníze, o které si řekli, i když nemohli ze začátku vůbec pochopit, o co se jedná. Dokonce si chvíli mysleli, že jde o nějaké přepadení, fintu, kterou si zloději vymysleli.

Ale ukázalo se, že jejich andílek opravdu trochu vyrostl a že přítel, s kterým někde žila, resp. se spíš potulovala, má opravdu zvláštní kamarádíčky.

V jednu chvíli to prý vypadalo, že se vše zlepší. Dcerka se nastěhovala zpět k rodičům, naslibovala, že bude sekat dobrotu a že se pokusí dostudovat. Ale chyba lávka. Rodičům začaly chodit vymahačské dopisy a všechny peníze, které si šetřili na blížící se důchod, postupně mizely.

Samozřejmě jsem rodiče vzala k právníkovi, dokonce několikrát, ale zatím se nějak neodhodlali k rázným krokům, které doporučoval. Stále mají pocit, že by své malé holčičce měli pomáhat. Je to pro ně těžké, jako matka to taky chápu, ale bohužel jsou jak z jiného světa,“ uzavírá své vyprávění Kamila, která dodává, že nikdy nevěřila, že by v rodině mohl nastat takový problém. „Člověk si vždy myslí, že jeho se takové věci netýkají, že podobné podivnosti se jim prostě nemohou stát. A teď mohou rodiče přijít i o střechu nad hlavou…

Přečtěte si také:

   
06.05.2016 - Příběhy - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] gojko123 [*]

  To je chyba rodičů ne její.

  superkarma: 0 14.05.2016, 00:15:14
 2. avatar
  [11] AmeA [*]

  Vše je na volbě dotyčné rodiny ....nej je konat rázně Sml59

  superkarma: 0 07.05.2016, 18:53:04
 3. avatar
  [10] catcat [*]

  Zrušit trvalý pobyt a přihlásit na úřadě a dát pevnou petlici na dveře - andílkovi nedat klíčSml24 Jestli to ale jde...

  superkarma: 1 06.05.2016, 13:58:00
 4. avatar
  [9] Mickey Mouse [*]

  Je to smutné. Pokud se staroušci sami nerozhoupají a neposlechnou rady právníka, pak je čeká v budoucnosti velké zklamání. Starší sestra ale může pomoci tím, že se zatím bude starat sama o sebe a až bude rodičům nejhůř, pak se o ně postará - už podle svých pravidel (a asi jenom o ně).

  superkarma: 0 06.05.2016, 11:05:56
 5. avatar
  [8] Ni-ka [*]

  To je hrozné. Ať jí změní alespoň trvalý pobyt, aby jim opravdu nevzali střechu nad hlavou.

  superkarma: 1 06.05.2016, 09:57:02
 6. [7] bobani [*]

  rozmazlený fracek

  superkarma: 0 06.05.2016, 09:07:33
 7. [6] Rikina [*]

  gerda — #2 Přesně tak, všechno má svoje hranice, pomoct se dá, ale nesmí to člověka samotného zruinovat ani finančně ani psychicky. Pak je čas na opatření a případně i ty právníky, nedá se donekonečna za někoho žehlit průšvihy.

  superkarma: 0 06.05.2016, 08:35:33
 8. [5] Rikina [*]

  Co mi to jen připomíná.... Sml57 No jo, taky jsem za juniory zaplatila dluhy. Za každého jeden. Přičemž dostali varování, že a) mi to všechno laskavě vrátí, b) nebude se to opakovat více. Protože kdyby jo, tak nastanou sankce. Oni lidi někdy prostě potřebují získat osobní zkušenost, aby se poučili do budoucna, a občas to holt něco stojí. Sml80

  superkarma: 0 06.05.2016, 08:33:41
 9. [4] Darmovzalova [*]

  Budou se muset rychle rozhodnout než bude pozdě .Pro rodiče je těžké pochopit,že jejich milovaná se vybarvila jinak než jejich ostatní děti . Opravdu to není sranda .Znám spoustu lidí ,kteří kvůli svým dětem došly o úspory i střechu nad hlavou .

  superkarma: 1 06.05.2016, 07:15:33
 10. avatar
  [3] gerda [*]

  A k té poslední větě...nemovitost přepsat na tu zodpovědnější dceru.

  superkarma: 1 06.05.2016, 06:48:12
 11. avatar
  [2] gerda [*]

  No, tak si ta zodpovědná sestra postěžovala. Ona i rodiče vědí jak postupovat. Dcerunka "kvítko" je patrně plnoletá. Jestli chtějí trpět, ať pokračují dál jak jsou doteď zvyklí. Jestli ne, nechť se řídí radami právníků. Jiná cesta není.

  1. na komentář reaguje Rikina — #6
  superkarma: 3 06.05.2016, 06:47:22
 12. [1] Andreadornova [*]

  Takový člověk potřebuje rázné jednání jinak bude dál využívat rodiče protože bude vědět že se to nějak vyřeší samo a zodpovědnost žádná

  superkarma: 0 06.05.2016, 06:24:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme