Zdraví

Pomoc! Neumím hvězdu!


 

Nejsem úplná nešika. Vždycky mi šly sporty jako lyžování (v mládí závodně, pak trenérská licence), surfování a podobné. Z čeho jsem ale měla už na základce pokaždé hrůzu, byla gymnastika. Při hodinách tělocviku, když byla gymnastika, jsem se měnila v dubovou fošnu neschopnou čehokoli. Ani stojku jsem nezvládla, natož něco složitějšího.

Jak jsem postupovala školami, hodin gymnastiky ubývalo a tělocvik mi přestával vadit.

V zimě jsem občas jezdila s dětmi na různé lyžařské kurzy jako instruktor. Někdy na vysoké škole mě ukecala kamarádka Lucka, která studovala FTVS, abych s ní jela na kurs s malými dětmi. Jel s námi také její spolužák Petr.

Večer, když už děti spaly, jsme povídali o všem možném. Oni probírali zkoušky a zápočty z předmětů jako plavání, atletika a taky gymnastika. No nakonec jsem se přiznala k totální gymnastické natvrdlosti. Po prohlášení, že neumím ani stojku, Petr prohlásil, že mě to přece musí naučit, že na tom nic  není. Po chvilce dohadování, že to nesvedu ... a že to musí jít, jsme se vsadili o lahev Vodky (cca rok 84). Já čestně prohlásila, že výuku nebudu bojkotovat a že se budu opravdu snažit.

Týden večer co večer jsme vyráželi ven (uvnitř bych se asi zabila) za chatu trénovat do závějí, já měla sníh úplně všude, pořád jsem byla na zemi. Hoch se opravdu snažil, já taky, ale moje dřevovitost zvítězila.

Lahev jsem vyhrála a dodnes, když vidím v létě na koupališti holky metat hvězdy a podobné útvary, nechápu, jak je to proveditelné.

 

kačinka

 

 

Milá kačinko, nic si z toho nedělej, já hvězdu taky neumím. Vždycky se mi povede jen nějaké takové kostrbaté "cosi". :o)) Díky za Tvůj příběh...

 

Pro dnešek se s Vámi už loučím. Bylo mi tu s Vámi moc dobře, hezky jsme si popovídaly, viďte? Tak zase v pátek se mnou ahoooj

 

   
06.06.2005 - Zdraví - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [10] hblaziko [*]

  Jak to tady tak čtu, tak mám dojem jsme tady na Ženě-in samí "kriplíci" . Já zas bytostně nesnášela běh 1500 m. Pravidelně jsem ho "běhala" indiánským během (50 m běh, 50 m chůze atd.). Ale proti tělocviku jako takovýmu jsem teda nic neměla.

  superkarma: 0 07.06.2005, 07:59:28
 2. avatar
  [7] *modrá [*]

  ale zas nepřekočím kozu

  superkarma: 0 06.06.2005, 22:22:08
 3. avatar
  [6] *modrá [*]

  já úmím hvězdu i o jedné ruce

  superkarma: 0 06.06.2005, 22:21:46
 4. avatar
  [4] peguša [*]

  Holky, s tím nic nenaděláte. Hvězdu nebo most ze stoje jsem zvládala celkem hravě, přestože jsem vždycky měla nějaké to kilo navíc. Mám ale dvě dcery a jedna je hodně pohybově nadaná, zatímco druhá je naprosté dřevo. No a co? Ve škole mají kroužek gymnastiky. Chodí tam obě. Malá mrská hvězdy, provazy, stojky, kotouly a rozštěpy na požádání. O skákání přes švihadlo ani nemluvím. Starší se s bídou naučila skákat přes švihadlo a udělat kotrmelec a její hvězda je také kostrbaté "cosi". Ale budiž jí útěchou, že tam není jediná. Faktem zůstává, že se alespoň hýbe, místo sezení u počítače. Ale lyžování jde skvěle oběma, zato já na lyže nevlezu, kdyby mi dávali zlaté prase. Ale jak říkám, neřeším to, každý jsme nějaký, no nééé?

  superkarma: 0 06.06.2005, 20:27:55
 5. [3] Matelka [*]

  Jééé, co jsem to napsala? Mělo tam být: z hrazdy a ještě horší byla kladina

  superkarma: 0 06.06.2005, 19:04:40
 6. [2] Matelka [*]

  Já hvězdu umím, ale ve škole jsem měla vždycky hrůzu s kladiny a ještě horší byla kladina. Ještě že už je to za mnou

  superkarma: 0 06.06.2005, 19:02:57
 7. avatar
  [1] houserop [*]

  To jsem ráda, že v tom nejsem sama. Také zvládám maximálně kostrbaté padavé cosi - když sme na gymplu museli mít sestavu s hvězdou, tak jsem ji měla připravenou tak, že navazovala z hvězdy z leže

  superkarma: 0 06.06.2005, 16:32:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme