Zdraví

Pomoc, můj přítel mě nutí hubnout!

Začalo to nevinně, ba skoro pohádkově. Na letní brigádě ve Francii si česká studentka padla do oka s českým studentem a její láska vydržela i návrat do Čech. I to, že nějaký čas zůstalo víceméně jen u víkendového chození, protože zatímco Michal byl z Brna, dívka z Ústí nad Labem. Oba dokončili školu a Simona se přestěhovala ze severu Čech na Moravu, kde si společně pronajali byt a začali pracovat - ona jako učitelka, on si našel práci v místních novinách.

Zprvu vše běželo jako na drátku, radovali se z bytu, který si pomalu zařizovali, plánovali společnou  budoucnost a někdy v ní i děti a koupi vlastního bydlení. Pak se to však zvrtlo. Ale nešlo o žádný radikální zlom, naopak, všechno bylo pomalé a zprvu spíše nepostřehnutelné.

Michal přestal Simoně říkat, jak moc se mu líbí a naopak tu a tam opěvoval půvaby jiných žen. Nejdříve svou přítelkyni porovnával jen s dívkami v televizi nebo časopisech, později i s těmi, které míjeli na chodníku. Pak jí tu a tam neomaleně něco vytknul třeba při návštěvě kamarádů - Simona od něj slyšela třeba to, že by se sebou měla něco dělat, aby vypadala alespoň tak dobře jako dejme tomu Jana. Právě tahle Simonina přítelkyně ostatně celý příběh vypráví: "Když jsem to z Michalových úst slyšela poprvé, viděla jsem, že Simona celá ztuhla a snažila se vše obrátit v žert, ale stejně ve vzduchu viselo trapno," vzpomíná Jana.

Zmizely společné večeře v restauraci, Michal tvrdil, že se zrovna tak mohou najíst doma, kde to bude levnější, a navíc se Simona tak "nanecpe". Ale i doma muž ženu hlídá, kolik toho snědla a každé sousto navíc jí má za zlé. Tvrdí, že kdyby to nedělal, rozjedla by se a stala by se z ní "rozkydlá mamina". Aby bylo jasno, Simona nemá nejmenší problém s váhou, vypadá dobře, ráda se hezky obléká, což se jí daří, protože má vkus a ví, co jí sluší. Ačkoli... poslední dobou se jí Michal snaží omezovat i tady. "Pryč je doba, kdy se mu mohla pochlubit novým oblečením a on jí ho pochválil. Dneska jí většinou řekne, že jí to moc nesluší, protože je to na hubené holky, anebo jí vytkne že si mohla vybrat něco levnějšího, že by jí to stačilo," konstatuje zaraženě Jana.

Ani ona, ani další přátelé Simony a Michala nechápou, proč se takhle změnil a nechápou rovněž to, proč si mladá žena nechá všechno líbit. Když se jí zeptají, tvrdí, že jsou to jen "chvilkové úlety" a že jinak je Michal skvělý společník a pozorný milenec. "To asi ano, vtipný a zábavný je pořád, ale já mám dojem, že zejména vzhledem k ostatním lidem, kdežto k Simoně se začíná chovat jako ke svému majetku, nebo dokonce ke své služce," nelíbí se Janě. Nejde totiž zdaleka jen o poznámky týkající se vzhledu, potažmo hubnutí. Michal poslední dobou přitvrdil a vyčítá Simoně třeba i nedostatek péče o byt, které se on sám přitom nijak zvlášť nevěnuje. Pravda, chodí z práce později než Simona, ale na druhou stranu ráno odchází později.

Za Simoninou nerozhodností a přivíráním očí před nepříjemnou skutečností, totiž že Michal jí ubližuje, bude nejspíše strach z toho, že by zůstala sama v pro ni stále ještě spíše cizím městě. Jenže tady se ocitá v bludném kruhu, protože návštěv k nim chodí stále méně a Michal ji naopak začíná dávat najevo, že by měla být buď v práci, nebo doma. Její přátelé nicméně doufají, že se jim podaří Simonu přesvědčit, aby dala Michalovi sbohem dřív, než se rozhodnou třeba pro dítě, protože se z něj podle všeho klube nenápadný domácí agresor, který má na své okolí nepřiměřené nároky. Sám na sebe přitom rozhodně tak přísný není: za tři roky, které je se Simonou, přibral snad deset kilo a nevypadá, že by to považoval za problém.

 

             
   
19.09.2005 - Zdraví - autor: Anna Příhodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [84] zakaria [*]

  teda takove pritele bych nechtela mit ani nahodou . Muj pritel me ma rad takovou jaka jsem a myslim, ze by tak melo byt.

  superkarma: 0 14.11.2005, 06:34:12
 2. avatar
  [81] svetluszka [*]

  superkarma: 0 29.09.2005, 07:43:43
 3. avatar
  [78] Ginevra [*]

  To je pěkněj debil. Nechápu Simonu .

  superkarma: 0 19.09.2005, 20:25:07
 4. avatar
  [77] Dudlajlama [*]

  To: Manx #60, taky nemam rada takove ty ninerovite chvejive hubendirky, chlap ma byt do ruky , jeho naruc ochranitelska a nesmim pri pohledu zezadu precuhovat do stran jeho siluetu .

  superkarma: 0 19.09.2005, 19:48:13
 5. avatar
  [76] Kimmy [*]

  Keby ma niekto takto ponizoval, tak ho poslem do prdele ze sa po nom az zaprasi... ako mladsia som byvala casto hladna (ked sme sa prestahovali do Kanady a rodicia boli v zlej financnej situacii). Myslim, ze som sa trochu zacinala podobat na anorekticku, cele dni som nemyslela na nic ine ako na to kedy sa zase dobre najem (ono to tiez asi tak zacne fungovat ked v trinastich rokoch chodite mesiace do skoly bez ranajok, bez desiatej, bez obedu a prve jedlo mate mozno niekedy o stvrtej popoludni, po navratu domov). Takze odvtedy si hovorim ze NIKDY nebudem tropit podobne sprostosti ako robia anorekticky alebo bulimicky (vyhadzovat potajomky jedlo alebo sa po najedeni vyracat do zachoda, atp.). Vahu mam celkom dobru a aj teraz mi moje kamaratky hovoria, ze som chuda (teda v pase, zadok a boky mam bohuzial velke). Keby so mnou nejaky idiot zacal takto zametat, tak ho spratka poslem niekam a to velmi rychlo a jednorazovo - nech si ide ponizovat niekoho druheho, kym ho nevykopne aj ten... je to proste blbec a priatelka je fakt dobrovolne slepa alebo naivna, skoda ze asi vsetci nepoznaju tie citaty z Biblie kde sa hovori o laske (je to tusim List Korintskym 13, odporucam).

  superkarma: 0 19.09.2005, 17:54:12
 6. avatar
  [75] Meander [*]

  Jo, co člověk, to názor

  superkarma: 0 19.09.2005, 17:45:02
 7. avatar
  [74] soptice [*]

  Tak to můj typ byl vždycky "udělanější" mužskej. Vychrtlaný chlap mně odpuzuje. Nemůžu si pomoci. Prostě chlap musí být velikej!

  superkarma: 0 19.09.2005, 17:40:14
 8. avatar
  [72] danae [*]

  Je to ubožák. Ona je zaslepená a tady je každá rada drahá. Snad až padne první facka, jí spadnou růžové brýle. Ale i tehdy některé nanynky mají tendenci omlouvat zvrhlé chování svého čurdy.

  superkarma: 0 19.09.2005, 16:58:23
 9. avatar
  [71] Amálie [*]

  šmankote jak to tu čtu, tak jsem asi taky extremistka!!! Mně se jako chlap líbí pouze ten, kdo má lehce sportovní figuru se širokánskýma ramenama a hlavu min ve dvoumetrové výšce. Vše ostatní mé libido přehlíží jak prach u silnice - tlusté, tenké, malé.
  Jak psala Meander - neovlivnitelné pouhou vůlí

  superkarma: 0 19.09.2005, 16:43:16
 10. avatar
  [70] Meander [*]

  Manx: Moje životní láska má o pár kila míň než já, o 20 cm víc než já a je to bývalý skálolezec, takže ruka - noha - samá šlacha. A samosebou intoš. Neovlivním to, ale když má chlap podbradek nebo když hoa obejmu a cítím v pase sádlo (nebo když má na bocích strie), způsobuje mi to záchvat zvracivého odporu. Pár fajn mužských už jsem kvůli tomu poslala k vodě. Neovlivnitelné.

  superkarma: 0 19.09.2005, 16:27:37
 11. avatar
  [67] Meander [*]

  Manx: Já měla vždycky chlapa, co měl poloviční stehna než já Moje lásky, to byli pokaždé intoši s brýlemi, pořádnou kšticí, pořádnou podváhou a pořádným tentononc.

  superkarma: 0 19.09.2005, 16:12:33
 12. avatar
  [65] Amálie [*]

  Tohle je o chlapský ješitnosti!!!
  Myslim, že ho se+e jeho vlastní tloušťka, možná i to, že na něm neni Simona v cizím městě odkázaná, ale našla si rychle práci a má i své přátele a vylejvá si svoje nálady na Simoně. Rychle od něj pryč a příště to dejte do SOS a ne do hubnutí

  superkarma: 0 19.09.2005, 16:08:05
 13. avatar
  [63] Gabi [*]

  Ale tohle není příběh "o hubnutí" , ale o psychickém teroru , nechápu, proč je to v této rubrice.

  superkarma: 0 19.09.2005, 15:02:28
 14. avatar
  [62] sara.l [*]

  Manx: hubený chlap je na ošteru...není nad to..když má trošku nervy obalené a je veselý v tom máš pravdu stejně tak obráceně

  superkarma: 0 19.09.2005, 14:55:09
 15. avatar
  [61] Kelly [*]

  Kdyby si lidi radši vážili svého zdraví a nelpěli tak úzkostlivě na své vysněné váze. Stačí potom jen špatně zvolená dieta a už se člověk veze ... špatné trávení, snížená imunita, občas něco nesedne ... a s tímhle se pak může člověk vézt už celý život.
  Buď mám rád člověka takového, jaký je ... i s jeho špekovými nedostatky, nebo lovím v jiných vodách
  Článek je spíš o magorovi, který dal průchod svému manipulátorství ...

  superkarma: 0 19.09.2005, 14:52:06
 16. avatar
  [59] Žábina [*]

  Vivian: to je sice hezký, ale nemusí jí shazovat před známými a přirovnávat k nim v jejich přítomnosti...může jí to říct v soukromí...

  superkarma: 0 19.09.2005, 14:20:28
 17. avatar
  [57] Suzanne [*]

  a....: Vivian: jenomže tenhle typ chlapů obvykle buzeruje kvůli obezitě ženy, která nemají s nadváhou problémy Tři případy znám osobně a všude šlo o ovládání, ne o obezitu, dokonce ani nadváhu. Moje nejbližší kamarádka měla 170 cm a 57kg, když jí přítel vpálil, že je tlustá. Když pak nervama zhubla na 53 a vypadala jako chodící mumie, byl spokojený. Ale jsem přesvědčená, že nebyl spokojený s tím, jak je hubená, ale s tím, jak je na dně. To taky souvisí s těmi požadavky.

  superkarma: 0 19.09.2005, 13:21:51
 18. avatar
  [56] Suzanne [*]

  Nyotaimori: ale má Holky někdy mají tendenci zaměňovat "zhubni a budu tě milovat" za lásku

  superkarma: 0 19.09.2005, 13:17:29
 19. avatar
  [54] Vivian [*]

  adalim: jo jo, tady to asi nebude o té hmotnosti...
  I když ono je to hodně subjektivní. Já se někomu zdám hubená, někomu macatá. Taky každý má jiný vkus... a pokud se chlapovi líběj kostřičky...

  superkarma: 0 19.09.2005, 13:03:26
 20. [53] a.... [*]

  adalim: to už jsem ale psala, že tenhle článek není o hubnutí.
  Já jsem se ale vyjádřila k problému váhy. A " nemít problém s váhou" to je taky věc relativní a velmi subjektivní-já mám např. 52-54kg,164cm a soudín že je to pro mě optimální, kdybych měla např.60 kg připadala bych si tlustá jak ale někomu by to třišlo třeba "v normě" jinak svému ex jsem se nejvíc líbila, když jsem zhubla na 47(nikoli dietou ale nervama )

  superkarma: 0 19.09.2005, 12:47:29
 21. [52] Chlop [*]

  adalim: Ano, taky jsem napsal, že dotyčný je vůl. Já rozvinul téma trochu dál, k změně postavy obecně.

  superkarma: 0 19.09.2005, 12:41:52
 22. avatar
  [50] adalim [*]

  Chlop: a....: Vivian:Ale v článku se píšu, že to děvče nemá problém s váhou, takže asi zůstala stejná, jako když se poznali, podle dalších výčitek bych si tipla, že nějaký problém si ten chlap najde vždy.

  superkarma: 0 19.09.2005, 12:36:42
 23. avatar
  [49] Eva_CZ [*]

  Vivian: rozumim tomu, ze ma muzskej strach, ze mu ta krasna holka, co si vzal, zmaminovati. Ze rozkydne atd. Ale ja jsem byla provdana za silence, kterymu jsem se libila, jen pokud ze me trcely kosti. Ano, takovou me poznal - a takovou me diky zavislosti i mel. Kdyz jsem prestala brat a zacala vypadat normalne, mluvil o me jako o tluste. To uz jsem s nim byla nastesti rozvedena.

  superkarma: 0 19.09.2005, 12:34:30
 24. [48] Chlop [*]

  Vivian: Rozumím třeba já a přesně v tomto smyslu jsem psal svůj příspěvek. Chápu pak partnera, že se cítí podveden, že nemá doma to co si bral a co jej přitahovalo.

  superkarma: 0 19.09.2005, 12:30:49
 25. [47] a.... [*]

  Vivian: neboj rozumí
  mmch ani ženský , přestože nejsou na vzhled tak citlivý jako pánové,nějakou tu výraznou nadváhu u svého protějšku nesnesou

  superkarma: 0 19.09.2005, 12:28:03
 26. avatar
  [46] Vivian [*]

  a....: přesně tak

  superkarma: 0 19.09.2005, 12:25:40
 27. avatar
  [45] Vivian [*]

  Jak tak čtu reakce, tak koukám, že budu asi jediná, kdo chápe, když muž chce mít vedle sebe štíhlou partnerku. Mám dojem, že nevidíte rozdíl mezi láskou a přitažlivostí. Muž může milovat ženu, ať vypadá jakkoliv, protože miluje to, co má ta žena uvnitř, to, jaká je (povaha, charakter). Ale pokud ho přitahují pouze štíhlé ženy, tak s tím nic neudělá ani kdyby se rozkrájel, takže ho tlustá žena prostě nebude sexuálně přitahovat, i kdyby ji miloval sebevíc...
  Rozumí mi někdo?

  superkarma: 0 19.09.2005, 12:25:27
 28. [44] a.... [*]

  v tomhle článku ale vůbec nejde o hubnutí
  pokud jde o tu váhu, měly bychom si přiznat, že někteří opravdu nestojí o fyzické kontakty s někým, kdo má nějaká ta kila navíc(i kdyby byl sebeskvělejší)prostě je jim to odporné

  superkarma: 0 19.09.2005, 12:21:36
 29. avatar
  [43] Vivian [*]

  Nejdřív jsem myslela, že je to jen o tom, že ji přítel nutí zhubnout, ale tady jsou i jiné, závažnější problémy... Třeba to, že by jí "stačilo levnější oblečení" a tak. S takovým chlapem bych (šťastná) nebyla.

  Ale pokud muž chce, aby byla jeho partnerka štíhlá, to plně chápu.

  superkarma: 0 19.09.2005, 12:16:28

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [42] About [*]

  Přesně takový byl můj Ex - naštěstí už trápí jinou...

  superkarma: 0 19.09.2005, 11:50:51
 2. avatar
  [41] zena [*]

  Tak takovýho mám bohužel taky doma. Na domácnost mi sice nešahá, protože bych mu mohla opětovat, že doma ani nehrábne. Zato co se týče mojí postavy, má pořád nějaký připomínky, že bych mohla s tím začít něco dělat, kdy že začnu chodit cvičit, atd. atd.
  Taky už mě to docela někdy mučí, už jsme se kvůli tomu několikrát pohádali. Máme ale krásnýho 2letýho synka a nevím, jestli by tohle byl tak pádný důvod k rozchodu. Zatím to tak nevidím. Jsem stejná, jako když si mě před 3lety bral a i taková, jaká jsem byla před dítětem.

  superkarma: 0 19.09.2005, 11:34:58
 3. avatar
  [40] kubalova [*]

  Huraá,po 20 minutách se mi to povedlo odeslat!!!!!

  superkarma: 0 19.09.2005, 11:13:46
 4. avatar
  [39] kubalova [*]

  Manx: No, 5-10 kilo dolů by mu taky víc slušelo.
  Chlop:Přesně tak mi to vysvětloval,když na to přišla řeč,prostě byl zaskočený 5 kily své bývalé.
  Sranda je,že bývalá je i s těmi kily po dítěti štíhlejší,než současná před dítětem. Ti chlapi jsou fakt někdy trubci...

  superkarma: 0 19.09.2005, 11:12:00
 5. avatar
  [37] Aka [*]

  Taky jsem znala takovýho vola. Pořád každýho hodnotil jestli je hubenej, nebo tlustej. Všude, na koupališti, v práci, doma, každýho pořád jen kritizoval. Já 173/63 - neřek přímo že jsem tlustá, ale řek měkoučká. Pak vzpomínal na nějakou svou přítelkyni jak byla tak krásně hubená, že jí trčely kyčelní klouby. Ptala jsem se ho jestli by přestal mít rád své děti, kdyby byly tlustý. Na to mi řek, že to se přece nemůže stát! Pravděpodobně by to nerozdejchal. Prostě pako....

  superkarma: 0 19.09.2005, 10:54:29
 6. [36] Janík [*]

  no hlavně jestli on je takový ideál, když to čeká od své přítelkyně, potřeboval by pěkně usadit a nebo VYMĚNIT !!!

  superkarma: 0 19.09.2005, 10:39:52
 7. avatar
  [35] Meander [*]

  Ten chlap je pako, ale je to jenom její věc (a její blbost), jestli s ním zůstává, přestože ji buzeruje. Každý svého štěstí strůjcem.

  superkarma: 0 19.09.2005, 10:37:40
 8. [34] Chlop [*]

  Ten chlap je vůl, to je bez debaty. Ale co se to pokusit vzít taky z druhé strany. Jak k tomu přijde partner, když ho přitahují štíhlé ženy, do jedné se zamluje, najdou si společné zájmy, naučí se navzájem vycházet vstříct a pak třeba po dítěti má najednou doma třeba i více plnoštíhlou partnerku? Je nesmysl, očekávat, že měsíc po porodu bude z manželky štíhlá osumnáctka, ale co když tam prostě není vůle vrátit se na původní váhu? To má muž rezignovat na sex? Najít si milenku? Samozejmě vzhled není zdaleka všechno, ale v naší evropské kultuře jsou díky reklamám, filmu, zaměstnání, zažité estetické normy a ty se z podvědomí vytlačit nedají. Osobně si myslím, že né vždy je chyba jen na straně muže.

  superkarma: 0 19.09.2005, 10:26:24
 9. avatar
  [32] Luciš [*]

  Já se dívala na ženy proměny a nestačila jsem se divit nad reakcemi šéfredaktorky Cosmopolitanu a natvrdlostí Rollinsové
  ten časopis a tu nánu nikdy

  superkarma: 0 19.09.2005, 10:22:14
 10. avatar
  [30] kubalova [*]

  Znám jednoho "chytráka" ,co mu žena přibrala po dítěti a on se s ní rozvedl pro nepřekonatelný odpor.Takovou prý nechtěl.Ta nová žena je teď na prášky,protože chce mimčo,ale bojí se těhotenství,aby nepřibrala a on se s ní taky nerozvedl. Holky,někdy nestačím zírat,s juakými blby to některé žijete!!!!

  superkarma: 0 19.09.2005, 10:10:54
 11. avatar
  [27] Boubel [*]

  Nevyrovnanej magor,co si léčí nějaký svůj komlex a snaží se udělat ze své přítelkyně uzlíček nervů,co si za chvíli přestane věřit a její sebevědomí klesne na nulu.Pak teprve se bude cítit jak chlap.Nakopat do příslušných míst a dát mu najevo,že je spokojená taková jaká je.

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:43:10
 12. avatar
  [26] Žábina [*]

  já myslím že by Simona měla začít poukazovat taky na jeho nedostatky a začít ho shazovat před přáteli, ať vidí, jak je to příjemné
  Možná se pak chytí za nos

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:41:12
 13. avatar
  [25] Juana [*]

  Pryč od něj, bude to jen horší.

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:40:42
 14. [24] louže [*]

  Jasně teď jí odměřuje jídlo a později to budou peníze... Je to vůl!

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:29:35
 15. avatar
  [23] Suzanne [*]

  Hůůů Holka je plnoletá a asi si to potřebuje vyžrat, nebo co... Já osobně bych vzala nohy na ramena. Sama v cizím městě už jsem jednou byla a nebylo to zas tak hrozný

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:28:10
 16. avatar
  [22] Luciš [*]

  Psychopat, lituju ženy, které na něj narazí, škoda, že to nemá na čele, aby si na něj daly bacha. Normálnímu chlapovi váha ženy je vcelku jedno, myslím, pokud je to tak normální oplácanost, přes sto kg, to by možná někteří oprávněně něco namítali, ale určitě ne takový teror. A ne každá žena je hormonálně v pořádku, leckdy za to vůbec nemůže

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:27:22
 17. avatar
  [19] Irena1 [*]

  je to vůl - Simono, nohy na ramena, spravit seběvodím a najít milejšího

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:20:51
 18. avatar
  [18] Deafina [*]

  sara.l: Asi proto, že hubnutím to začalo ...

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:13:22
 19. avatar
  [17] sara.l [*]

  Simono vezmi nohy na ramena a utíkej,dokud je čas...takového despotu jsem měla doma a lituju každého promarněného dne s ním.Jenom nechápu proč je tenhle příspěvěk v hubnutí

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:05:02
 20. [16] 7kraska [*]

  Takovyho blbecka bych hnala! Az bude holka doma na materske a zakonite pribere, tak bude mit ze zivota peklo. Pak se jeste zacnou hadat o penize, on samozrejme nebude vubec pomahat s domacnosti atd., navic si treba nekoho najde, a ona bude zvazovat, zda od nej odejit a dalsich x let se tahat o dite (kdyz ne o vychovu, tak o styk), nebo se snazit se s tim vyrovnat a pripadat si jako blbec.

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:04:17
 21. avatar
  [15] colombo [*]

  Tak takovému partnerovi bych dala co nejdřív sbohem

  superkarma: 0 19.09.2005, 09:01:53
 22. avatar
  [14] medunka2001 [*]

  Musíte kliknout na více.. a pak se vám to načte. Ale článek není ani tak o hubnutí jako spíš o tom, že partner chce ovládat svoji partnerku

  superkarma: 0 19.09.2005, 08:32:57
 23. [13] Anai [*]

  Tak nevím, mám chybu já tady, nebo co se dějě...??? Připadá mi, že reakce patří k jinému článku!!!! Žádné foto anorektičky tady nevidím, jen takové lehce kypřejší holky v růžovém dole...??? Já bych jen napsala: obyčejný manipulátor a pryč, jako vždycky...

  superkarma: 0 19.09.2005, 08:30:59
 24. avatar
  [12] Hanyna [*]

  Tak to se povedlo...

  superkarma: 0 19.09.2005, 08:19:28
 25. avatar
  [11] sara.l [*]

  takovou postavu bych brala taky

  superkarma: 0 19.09.2005, 08:11:43
 26. avatar
  [9] Lesana [*]

  Ah, už jsem myslela, že ze samého hubnutí začínám mít poruchy vidění... ale zdá se, že chyba není na mém přijímači Halóóóó, článek by mě zajímal!!!!

  superkarma: 0 19.09.2005, 08:01:02
 27. avatar
  [6] Stes [*]

  příběh se mi nechce načíst, takže netuším o čem to je.

  superkarma: 0 19.09.2005, 07:36:17
 28. avatar
  [4] Evča [*]

  takhle to dopadne když se to přežene

  superkarma: 0 19.09.2005, 06:46:57
 29. avatar
  [2] marylin [*]

  superkarma: 0 19.09.2005, 05:57:32
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Ten ti dal. Jsi uplne neviditelna!

  superkarma: 0 19.09.2005, 02:17:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme