Zdraví

Pomazánka z Lučiny

Byl jsem vyzván, abych napsal o dalších rozdílech mezi muži a ženami, například o řízení auta. Bohužel, za poslední roky značně stoupl počet žen-řidiček, a současně s tím i počet dobrých řidiček, takže se ukázalo, že v tomto ohledu jsou ženy stejné. Maximálně se liší riskováním. Muž řídící auto s ABS na to spoléhá a jde do situací, do kterých by jinak nešel. Žena řídící auto s ABS tomuto systému bezmezně a doslova věří a jede podle toho. V důsledku jedou oba stejně nebezpečně.

Dostal jsem tip na rozdíl ve škrtání sirkama. Muži prý škrtají k sobě a ženy od sebe. Má to dobré vysvětlení. Sirky byly důležité. Jednak pro rozdělání ohně, jednak pro zapálení svíce či louče, jednak pro zapálení cigaret. Při bojovém nasazení škrtání od dlaně zabránilo nežádoucímu se vyzrazení nepříteli, při škrtání v nebezpečném prostředí nehrozil požár při dříve častém odlétnutí hlavičky, dlaň chránila před větrem či deštěm. Samozřejmě muži se v těchto situacích ocitali nepoměrně častěji. Ženy udržovaly oheň v krbu, zapalovaly v kamnech - tam všude je odlétnutí hlavičky od sebe naopak žádoucí. Moje soukromé vysvětlení je jiné: od sebe škrtají lidé manuálně méně zruční či nejistí. Tím nic nenaznačuju, jen konstatuju.

Jeden základní rozdíl jsem pozoroval už dávno. Je to svlékání trička přes hlavu. Muži jej uchopí u krku, bez křížení rukou, a přetáhnou přes hlavu, aniž by se obrátilo naruby. Ženy jej uchopí dole, překříženýma rukama, a přetáhnou jej přes hlavu tak, že se obrátí na ruby.

Vůbec si nemyslím, že je tom nějaká racionálnost daná přirozenou leností jedněch, či technickou neschopností druhých. Prostě tak to je a nikdo neví proč. Jedno vysvětlení bych měl anatomické: ženy mají jinou konstrukci lokte, chybí jim tam kostěný výrůstek zvaný okovec, který zabrání rozevření lokte (u mužů) nad 180 stupňů. Proto je ženský způsob svlékání pro muže náročný. Druhé vysvětlení je historicko-erotické. Přetahování trička či haleny ženským způsobem způsobí poměrně důkladné znehybnění ve fázi trička kulminujícího nad hlavou: osoba je v tuto chvíli prakticky paralyzována, což muže jako bojovníka značně znevýhodní. Naopak žena je v tuto chvíli mile bezbranná, ňadra se jí příjemně vypnou, lze ji pozorovat přímo, nikoli očím škodícím pošilháváním. Zpravidla se navíc zamotá do řetízků a náramků a bez citlivé pomoci něžné mužské ruky se neobejde.

Gentleman
   
20.04.2000 - Zdraví - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 04.11.2012, 01:23:39
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Je to tak, škrtám od sebe a svlékám se taky popsaným způsobem. Ovšem okovec mám, to vím naprosto přesně. To se autorovi trošku nepovedlo.

  superkarma: 0 06.12.2003, 12:12:30
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Věta "Bohužel, za poslední roky značně stoupl počet žen-řidiček.." mne nejdřív nadzvedla, hlavně to bohužel. Ale pak jsem se u článku dobře pobavila, něco na tom bude, hlavně ta trička mne dostala

  superkarma: 0 11.11.2003, 14:03:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme