Bulvár

Pomáhejme vracet lidi zpátky do života


Budete-li v Krajské knihovně v Karlových Varech potřebovat poradit od odborníka, obraťte se na slečnu Martinu. Tato mladá krásná dáma vystudovala obor Informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Ale po pořádku.

Martině je 25 let a má genetickou poruchu. Spinální muskulární atrofii III. typu. Jde o progresivní onemocnění, které v současnosti nejde léčit. Martině proto ochabuje příčně pruhované svalstvo. Donedávna ještě mohla zdolávat o francouzských holích alespoň kratší vzdálenosti. Po pádu a dlouhosrůstající zlomenině už bohužel ani toto není možné.

Přes nepřízeň zdravotního osudu však Martina začala pracovat v Krajské knihovně v Karlových Varech na odborné knihovnické pozici a zaměstnání si velmi chválí. „Dělám práci v oboru, který jsem vystudovala, velmi mě to baví a kolektiv mi ve všem vychází vstříc. Kolegové i klienti jsou, zdá se, s mými pracovními výkony spokojeni,“ libuje si.

Vyřešil se i problém s bydlením. Martina ve Varech získala bezbariérový byt a nemusí tak denně dojíždět téměř padesátikilometrovou vzdálenost z Klášterce nad Ohří.

Martinu ale trápila jiná těžkost. Její vozík vážil téměř 15 kilo, takže jí s nakládáním vždy musel pomoci někdo z rodičů, v práci pak kolegové. Při přestěhování do Varů by ale bydlela sama. Pro samostatný život tedy bylo bezpodmínečně třeba sehnat vozík lehčí. Martina objevila ultralehký vozík, s jehož šesti kilogramy si bez problémů poradí. Ne tak s jeho cenou. 65 tisíc korun bylo nad možnosti mladé dámy.

I díky příspěvku Konta BARIÉRY ve výši jedné desetiny ceny se nakonec podařilo vozík zaplatit. Jak říká sama Martina: „Cítím se, jako bych vozík ani neměla, protože mohu chodit do práce jako ostatní, dělat ji dobře a být nějak užitečná světu.“

Pokud i Vy chcete společně s Kontem BARIÉRY pomáhat vracet lidi zpátky do života, zřiďte si trvalý příkaz na č. účtu 17 111 444/5500. Jak vidíte i padesát korun měsíčně dokáže pomoci! Stejně tak lze pomáhat formou roční DMS. Stačí zaslat SMS ve tvaru „DMS ROK KONTOBARIERY“ na číslo 87 777 a každý měsíc poputuje na Konto BARIÉRY 27 Kč. Vy se už více nemusíte starat a pro vozíčkáře to znamená 30 minut péče druhého člověka, který jim pomůže například cestou do práce či do školy. A to za to stojí! Děkujeme.

 

Vice info www.kontobariery.cz.

   
05.11.2008 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] Daniela_ [*]

  Krásně napsaný článek! Slečnu Martinu znám již od svých 2 let, jelikož jsme bydlely ve stejném domě. Je to úžasná ženská s dobrým srdcem a chytrou hlavičkou. Nemoc, se kterou bojuje již od dětství je šílená. Spousta lidí by boj s ní dávno vzdala, ale ona bojuje stále dál a užívá si života, tak jak jí síly dovolí. Smekám před tebou Martí a jsem hrdá na to, že tě znám . Dále bych chtěla též vzpomenout na malého Pepíčka, který je vyfocen na úvodní fotce tohoto článku a natočil jednu z prvních reklam na konto bariéry. Bohužel tento chlapec už více jak 5 let není mezi námi

  superkarma: 0 06.11.2008, 08:27:14
 2. avatar
  [5] shb [*]

  superkarma: 0 05.11.2008, 16:50:37
 3. avatar
  [4] kareta [*]

  hezká, šikovná holčina
  Příšerná nemoc

  superkarma: 0 05.11.2008, 15:54:42
 4. [3] Tini [*]

  Slecne Martine preji hodne stesti, uspechu a usmevu na tvari
  Az budu v CR,poslu SMS

  superkarma: 0 05.11.2008, 14:05:51
 5. avatar
  [2] Irena1 [*]

  taky držím palce a fandím...stejně jsou ty ceny děsný, pár trubek, kousek gumy a jak na tom rejžujou (pokud není el.?)

  přestat s pitomýma přehlídkama, oslavama a propagací politiků a vrazit to do zdravotnictví, děcáků....

  superkarma: 0 05.11.2008, 12:22:36
 6. avatar
  [1] mmarianne [*]

  Holčině držím palce. Kdyby vraždila a znásilňovala děti tak dostane vozík od státu i s invalidkou ihned

  superkarma: 0 05.11.2008, 11:44:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme