Bulvár

Pomáhám kočičkám


V předvánočním čase určitě víc myslíme na ty druhé. Pečeme cukroví, chystáme dárky, balíčky ukrýváme hluboko do skříní. Někdo má dárky bohatší, někdo za málo peněz, ale třeba nápaditější.

Taky už něco schovaného mám, cukroví jsem začala péct včera. Ale při vší té radosti z očekávání mi náladu kalí pomyšlení na ty, kteří si nemůžou dopřát to, co my považujeme za běžné. Vždycky se tak trochu stydím, když něco dávám, protože se mi okamžitě vybaví, jak mi vlastně nic nechybí, a přála bych to všem ostatním.

Přiznám se ale, že daleko víc pomáhám zvířatům. Pořád si myslím, že člověk se přece jenom obejde a dokáže se o sebe postarat, ale vyhozená zvířata tuto možnost nemají a ve městě jsou vydaná napospas všemu nebezpečí. Zrada na zvířeti se mi zdá dokonce horší než na člověku, zvíře není schopno odplaty, a na to lidi hřeší.

A tak se věnuju záchraně opuštěných koček, a to aspoň tak, že pomáhám zveřejňovat inzeráty na jejich umístění. Vím, je to pořád málo, ale když se mi podaří najít domov aspoň pro jednu z deseti, mám dobrý pocit.

Právě dnes jsem se odvážila nabídnout začínajícího mazla Mourečka, který přežívá zimu pod autem na parkovišti. Jak se bál, když jsem ho začla krmit, nedal na sebe sáhnout a zděšeně prchal při prvním doteku! Teď už mi běží naproti, snaží se mňoukat (moc mu to nejde) a nastavuje mi záda k hlazení. 

Víc než jídlo mu dát nemůžu, k nám se bohužel nevejde. Nedávno zas našla paní koťátko, nacpané v tom mrazu do kontejneru s psími výkaly. Zachránila ho v poslední chvíli - a už je Popelka v nabídce na umístění. Kolik osudů, kolik příběhů...

Pořád věřím v převahu laskavých lidí nad těmi, kteří ubližují. Tak nám držte palce, ať se mi ta zvířecí charita daří a ať mají i zvířátka Vánoce v teple u stromečku.
Gerda


Milá Gerdo, skoro je mi líto, že nejsem kočička :-).
Děkujeme za příspěvek.

Připomínám, že Vaše články budeme vyhodnocovat odpoledne, abychom měli srovnání.


Dnešní téma je CHARITA

Co pro Vás znamená charita?
Nějaké cizí slovo?
Přispíváte pravidelně?
Darujete peníze na zvířata, na život, na stromy, na děti?
Víte, kam své peníze posíláte?
Přesvědčí Vás lidé na ulici, abyste dala na sbírku?
Přispíváte vlastní aktivitou pro nějaké sdružení nebo humanitární organizaci?
Jste osobní průvodkyní nevidomých nebo jezdíte na procházky s tělesně postiženým kamarádem?
Komu jste kdy pomohli a čemu důvěřujete?

Pište, rádi Vaše přéspěvky odměníme!

redakce@zena-in.cz

 

 

   
05.12.2005 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Vivian [*]

  superkarma: 0 05.12.2005, 19:10:59
 2. avatar
  [6] Meander [*]

  Kdyby byl aspoň každý padesátý člověk jako gerda, bylo by na světě líp.

  superkarma: 0 05.12.2005, 16:42:38
 3. avatar
  [4] gerda [*]

  traxina: to je ten největší problém. Že není místo. U nás ani při nejlepší vůli není. Už si připadám jako Švejk, co neustále nabízel psy. Já se zas známých na potkání ptám, jestli neví o někom, kdo by potřeboval kočičku. Nechápu lidi, kteří nemají a nechtějí doma zvíře. My bychom se bez těch dvou chlupatých krasavic (brát s rezervou = von Strasse)vůbec neobešli! Jsou lepší než televize.

  superkarma: 0 05.12.2005, 13:27:45
 4. avatar
  [2] Jaštěrička [*]

  Moc držím palečky.Cítím to taky tak, člověk se dokáže bránit,zvířátko ne A stále si myslím,že kdo nemá rád zvířata,nemůže mít rád ani lidi.

  superkarma: 0 05.12.2005, 13:01:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme