Čtenářka stamia nemá ráda pokrytecké ocumlávání lidí, které zrovna nemusí, ale když má někoho ráda, dá mu pořádnou pusu! Díky Vám stamio za příspěvek

Myslím, že je rozdíl mezi pozdravením a vítáním. U pozdravu se mi líbání zdá nevhodné, ale to si zřejmě mnoho lidí nemyslí.

Už mne políbil na rozloučenou dokonce i televizák, který nám montoval anténu. Nepředpokládám, že ho svedly moje půvaby, které jsou dost pochybné, mimoto bych mohla být jeho matka a při troše snahy i babička.

Asi před dvaceti lety jsem se pracovně setkávala s obchodními partnery z Polska, kde je zvykem líbat ženám ruku i při formálním pozdravu. Zpočátku mne to překvapovalo, ale časem jsem si zvykla a líbilo se mi to. Jistě je to jeden z důvodů, proč se polští muži jeví víc galantní než naši.

Pokud se vítám nebo loučím s někým, kdo má místo v mém srdci, tak je líbání přirozené vyjádření citu. Pak to nejsou žádné  náznaky, ale pořádná pusa.

Pokud se zdravím s někým, koho „ nemusím“ je i ten letmý náznak polibku pokrytectví. A koho uvítám o svátcích s převelikou radostí? Své dvě děti, snachu a zetě,  šest vnoučat a jednoho bígla. Už se  moc těším a pusu ode mne dostanou, až na psa, všichni.

Předvánoční pozdrav posílá

stamia


Téma dne – vítání milé i nemilé

  • Jak se vítáte s cizími lidmi a jak se známými
  • Které způsoby vítání jsou milé a které nemilé?
  • Na jaké přivítání nikdy nezapomenete?
  • Koho letos ještě přivítáte a jak se na ně, ji, něj těšíte?
  • Jaké přivítání byste nikomu nepřála?
  • A koho byste ráda přivítala?

Své úvahy, příběhy, fotografie, videa, prostě vše, co se k tomuto tématu váže, očekávám na redakčním e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás, co přispějete k tématu dne smysluplným příspěvkem, odměním. A věřte, že to bude vítané překvapení!

Reklama