Domácnost

Politicky uvědomělá kočka informuje

Bavil jsem se s několika známými, jestli z toho mají radost, že už jako fungujem, ale dostalo se mi několika stoických „Hurá.“, „Sláva.“ Nejzajímavěji se asi vyjádřila Chiméra, ta řekla velmi táhlé Mňau.

Chiméra má vůbec zajímavé názory, co se politiky týče. Někdy mě až zaráží její oportunismus. Když se tak někdy bavíme o celé naší parlamentní galerce, překvapí mne čas od času tím, že dá přednost plnému korytu (misce, pardon) a na jakékoli narážky ohledně těch gumáků jen seká ocasem.

Zcela jasně svoje pocity ale vyjádřila, když jsem četl nějaký článek o tom, jak nestoudně a hambářsky se chová J. Paroubek a co všechno si od něj budeme muset ještě nechat líbit. Mohu s klidem říct, že tak strašně mě ještě nikdy předtím nekousla.

Pak odešla na záchůdek, vykonala potřebu a velmi vzrušeně ji zahrabávala, až létal štěrk jak ze sypače v Alpách. Musel jsem s ní sice souhlasit, ale vzhledem k tomu, že je ještě velmi mladá, musím působit výchovně, a tak jsem se tvářil neutrálně. Když jsem jí vysvětloval, že to přece nemůže, pochopila to tak, že mi vadí, když vyhazuje kočkolit z hajzlíku. V podstatě trefila hřebík na hlavičku. Jedinou rudou růži, kterou jsme kdy doma měli, shodila, vázu zničila a kytku rozdupala.

plody
Nakonec nejradši má asi zelený, protože kdykoli se dostane ke květináči, samou láskou by je sežrala. Ani to se mi nezdá vhodné a snažím se ji v jejích projevech krotit, ale znáte to, mládí je mládí... Ale umět se chovat musí! Narostla jí z oháňky krásná vlečka, takže už brzy půjde do tanečních, a přece mi tam nebude dělat ostudu. Myslím, že to zvládne, jen jednoho se bojím... některé reflexy jsou pevně zakořeněné, a jestli se někde objeví modrý pták, bude jí jedno, že zrovna sestavil vládu...

Jediné štěstí je, že kočky nechodí volit, protože tu ostudu, kterou by ztropila ve volební místnosti, bych vidět nechtěl. I když... Mám pocit, že Chiméru bych k volbám nedostal ani párem bernardýnů.

   
23.01.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [5] Samík97 [*]

  Ze zelených budeme rudí za chvíli my všichni.

  superkarma: 0 24.01.2007, 01:20:42
 2. avatar
  [4] Jakanovka [*]

  Modrý,zelený nebo oranžový,či bůhvíjaký,všechno jedna svoloč,kvůli korytu jsou schopni čehokoli,to by snad ani to zvíře neudělalo.

  superkarma: 0 23.01.2007, 21:44:39
 3. avatar
  [3] aiša [*]

  superkarma: 0 23.01.2007, 12:44:28
 4. avatar
  [2] Meander [*]

  Můj kocour je rodilý Brit, ale podle jeho chování je to nejspíš labourista, bohužel. Aristokratického v něm není zhola nic.

  superkarma: 0 23.01.2007, 12:07:31
 5. avatar
  [1] Odemětobě [*]

  Máme kočku 3 letou a doposud svůj politický postoj neprojevila.Ptáci ji chladnou nenechávají,ale než k modrému,tíhne spíš k zeleným sýkorkám.Politické diskuse ji taky nevzrušují,u Otázek VM klidně spí,pokud ji nevzbudí páníčkův vzrušený hlas,jímž komentuje lži našich volených zástupců.Mám obavy,že uvědomělého občana z ní nevychováme,takže ani nemá cenu demonstrovat za volební právo koček.

  superkarma: 0 23.01.2007, 09:29:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme