Novinky

Policejní brutalita ano, či ne?

O včerejším dni, 17. 11. 2014, se stále žhavě debatuje, ale my se dnes zaměříme na jinou událost. O víkendu zastavili strážci zákona známou politickou aktivistku Věru Řezníčkovou, která se měla stát obětí policejní brutality.

Celý konflikt vznikl kvůli tomu, že již zmíněná Věra Řezníčková se snažila svým vozem projet před Pražský hrad, kde chtěla podporovat našeho pana prezidenta. Jenže policisté, kteří byli na místě, ji tam nechtěli pustit, jelikož se právě na náměstí před Pražským hradem konaly oslavy spojené s kanonizací svaté Anežky. To se aktivistce samozřejmě nelíbilo, a tak vznikl celý konflikt. Odmítala uposlechnout policisty, aby vystoupila ze svého vozu a trvala si na svém. Policisté ji dlouhé minuty přemlouvali, kdy ji tedy později z automobilu za pomoci donucovacích prostředků vytáhli, jenže to nebylo vše.

sfs

Řezníčková během vytahování z automobilu omdlela, některá média i spekulují, že to jen předstírala. Policisté byli nuceni podat první pomoc a přivolat záchranku. Nějaký občan celou akci natočil a umístil na internet a senzace byla na světě. Nyní se opět spekuluje, zdali se opravdu jednalo o policejní brutalitu, či na vině je (zřejmě hysterická) aktivistka?

Přikládáme zmíněné video

Jaký je váš názor na celou kauzu?

Možnost%
Rozhodně se jedná o policejní brutalitu7,4
Řezníčková si za to může sama, měla uposlechnout výzvu policistů77,9
Je to sporné11,8
Jiná odpověď (napište do diskuze)2,9

   
18.11.2014 - Redakční novinky - autor: Marta Pušová

Komentáře:

 1. avatar
  [11] gerda [*]

  carmi — #9Tleskač tajemně mlčí, stejně jako redakce.

  superkarma: 0 19.11.2014, 05:32:14
 2. avatar
  [4] gerda [*]

  A kdo je Marta Pušová?Sml58

  1. na komentář reaguje carmi — #8
  2. na komentář reaguje carmi — #9
  superkarma: 2 18.11.2014, 14:14:53
 3. avatar
  [3] gerda [*]

  janaa1 — #2ona patrně nečekala, že půjde do až takového tuhého, že ji předepsaným způsobem vytáhnou z vozu. Co pak měla udělat? To, co dělávaly dříve dámy, když byly v úzkých: omdlelySml30 Jenomže dnešní medicína, jak na potvoru, dokáže přesně určit, že o vůbec žádný kolaps nešlo.Sml57 Podle mě to byla její labutí píseň.

  superkarma: 3 18.11.2014, 13:02:42
 4. avatar
  [1] gerda [*]

  ale to už jsme tu, pokud se pamatuju, včera v diskusi probírali taky. Podle mě ta paní potřebovala udělat tyjátr, což se jí povedlo. A já jen doufám, že jí to u soudu patřičně osolí. To už je výtržnictví, pokud ne anarchie. Ledaže by byla na hlavu. Jako pan Janoušek.Sml30

  superkarma: 3 18.11.2014, 12:38:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme