Jaký recept k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Hannah58? Na polévku - polévka je totiž grunt. Vyzkoušejte tu její se sýrovými knedlíčky, určitě si pošmáknete!


Hezký den všem hladovým žaludkům!

Nevím, jestli je můj recept na polévku rychlý (trvá pouhou půlhodinku), ale dobrý a jednoduchý tedy určitě. Při vaření večeře stihneme zopakovat s Rézinkou malou násobilku a manželovi napráskat, že Matějův tělocvikář byl viděn s tou voprsklou dvacítkou z vedlejšího bloku. No s tou, co vypadá jako veverka Zrzečka. Ne, přelivem to není... přední zuby jí jdou napřed.

To by jeden nevěřil, co ty chlapy dneska..."

Polévka se sýrovými knedlíčky

polevkaPolévku připravujeme velmi kreativně - přizpůsobujeme ji chuti strávníků, surovinám, které zrovna doma máme a momentálně dostupným čerstvým bylinkám.

V tlakovém hrnci povaříme 25 minut hovězí či vepřovou kost spolu s velkými kusy mrkve, petržele, celeru a celou cibulí. Slyšela jsem, že někdo vaří cibuli ve slupkách, aby měl vývar pěknou, zlatavou barvu. Podotýkám, že jsem to slyšela, nikoliv zkoušela.

Během vaření si připravíme sýrové knedlíčky ze sýru Lučiny ( bajvočko asi 100 g), 150 g i více strouhanky a jednoho vajíčka. To je nutný základ. Teď prošmejdíme špajz, omrknem zahrádku. Co objevíme, přihodíme do těsta - např. lžíci nasekaných mladých kopřiv, pažitky, petrželky či jiných bylinek. Pro milovníky česneku do knedlíčků šupnem rozmačkaný stroužek, podle chuti opepříme. Solit netřeba, neboť sůl je nad zlato, taky zvyšuje krevní tlak a navíc sýr je slaný sám o sobě. Prohňácáme těsto, tvarujeme knedlíčky. Jsme šikovné a tak nám jde práce RYCHLE od ruky. Pokud se těsto lepí na naše šikovné ruce, nenadáváme na všechny kolem, ale namáčíme ruce i knedlíčky ve strouhance.

Koukám, už uběhlo 25 minut. Vývar voní a tak ho přecedíme. Kost (po vychladnutí) hodíme psovi a vyvařenou zeleninou obohatíme kompost.

Hotové knedlíčky zavaříme od vroucí polévky a přidáme třebas pokrájenou zelenou petrželku, špetku soli (přece jenom na ni došlo) koření Vegetu nebo Podravku. Zhruba pět minut povaříme, jen co knedlíčky vyplavou napovrch.

Hotovou dobrotu servírujeme, pro zdraví naší rodiny, s prstýnky syrové cibule. Pro případ,že mají děti, manžel (přítel) velký hlad, nabídneme kousky opečeného toustového chleba (viz foto).

Po téhle večeři manžel (přítel) sám a dobrovolně! naskládá špinavé nádobí do myčky, Matěj bez remcání dá vale Facebooku a Rézi uklidí kostky Lega do krabice. Věřte mi!

Hannah58

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama