Venku prší, náš redakční dvorek zeje prázdnotou. A tak sedíme uvnitř a debatujeme nad včerejším soutěžním pořadem, ve kterém se vaří, a který zvedl ze židle kolegyni Klárku Křížovou. Tedy ani ne tak samotný obsah pořadu, jako soutěžící, kteří se do něj přihlásili.

Klára to pro vás i sepsala.

roštěnka

Včera jsem přišla domů z práce dost utahaná. Před vařením večeře a kontrolou sešitů mého syna jsem si sedla v obýváku s tím, že na chvíli „vypnu“ a načerpám energii. Určitě to taky znáte, měla jsem prostě útlum. Pustila jsem si televizi, jen jako kulisu. Z večera byla naladěná zrovna Prima, tak tam jako kulisa naskočilo Prostřeno. Jen tak jsem se chvíli dívala, jak nějaká šikovná Zdenka vaří ostatním čtyřem soutěžícím. Je pěkné vidět, když se do kulinářské soutěže hlásí ti, co vaření rozumí a umí vařit. Dokonce jsem se přistihla, že mám na ty její pokrmy chuť.

Chvíli jsem tak tupě zírala, probrala mne až roštěnka v hlavním chodu. Soutěžící měli na talíři krásně nachystanou roštěnku na zeleném pepři, v tmavé omáčce a začali se nenuceně u stolu bavit, jaké je to maso, zda hovězí nebo vepřové. Bylo vidět, jak je Zuzana – hostitelka zaražená, nicméně je nechala chvíli polemizovat. „No já bych tedy řekla, že je to vepřové...“, dodala jedna ze soutěžících.  „Ne, vypadá to na hovězí…,“ doplnila další soutěžící. Nakonec nad původem zvířete diskutovali všichni čtyři.  Paní Zuzana (zřejmě to už nemohla poslouchat) to uzavřela slovy: „Tak já vám to tedy řeknu, když je to roštěnka, tak je to vždycky hovězí“.

Pamatuji sama na své začátky v kuchyni, jak mi dalo práci rozeznat jednotlivá masa a jejich použití. Nicméně, kdybych se hlásila do takového typu soutěže, asi ne v situaci, kdy takové povědomí nemám. Už dlouho hecuji svého muže, aby se do takového pořadu přihlásil. Umí skvěle vařit  a rád chutně experimentuje. On mě vždycky striktně odmítá se slovy „A co bych tam asi dělal? Jedna by mi řekla, že nejí maso, druhá, že nejí česnek a třetí, že nejí polívky a že ty mořský potvory mají oči, které na ně z talíře koukají, proto to jíst nebude…“

Tak jsem se jen s vámi chtěla podělit o svůj dojem ze včerejší roštěnky, ta debata mne pobavila.
Přihlásila byste se do takové soutěže?
Znáte někoho, kdo ano?
Myslíte, že by soutěžící měli být lépe připravení?
Možná ne, protože o tom je ten pořad, který díky tomu zajímá spoustu lidí.

Více zde: http://www.iprima.cz/novinky/prostreno-v-pardubickem-kraji-bude-jak-jinak-nez-o-perniccich

Reklama