Přijďte s námi vytvořit nejdelší řadu z dětských vláčků a zapsat se tak do České knihy rekordů. Podpoříme tím osvětu autismu.

Akce proběhne za každého počasí 2. 10. 2011 v parku Ladronka v Praze 6 (na louce vedle ul. Tomanova v blízkosti tenisových kurtů) od 16 hod jako součást charitativního turnaje Nadoraz (ten začíná v 14 hod) a pořádá ho organizace APLA asociace pomáhající lidem s autismem.

Děti s autismem většinou nehrají běžné hry jako jejich vrstevníci.
Mívají jiné záliby a dost často mezi ně patří například stavění různých věcí za sebou do řady. Můžou to dělat každý den a neomrzí je to. Spousta dětí s touto diagnózou zase miluje vlaky. Nádraží bývá jejich nejoblíbenějším místem a sledování mašin či přeříkávání jízdních řádů zpaměti, oblíbenou činností. A protože chceme na diagnózu, se kterou se rodí každé 110. dítě poukázat, rozhodli jsme se uspořádat charitativní turnaj, na kterém se pokusíme o zápis do České knihy rekordů - vytvoření co nejdelší řady z vláčků. Přijít s dětským vláčkem může úplně každý, kdo chce být součástí tohoto pokusu. Budeme za sebou stavět vláčky a demonstrovat tím diagnózu autismu. O svůj vláček se nemusíte bát, každý ho dostane zpátky. Pokus o rekord přijede natočit i televize. Buďte s námi při tom a přijďte nám pomoct zapsat se do podvědomí široké veřejnosti. Uvítáme každého s libovolným počtem mašinek. Těšíme se na Vás!

Kromě rekordního počtu vláčků bude v tento den k vidění spousta dalších zajímavých aktivit. Například někteří naši umělci, mezi kterými jsou Štěpánka Duchková, Naděžda Krupská, Radek Bakalář, Martina Pártlová a Roman Buťa se vrhnou do bahna, aby podpořili osvětu autismu. A nejen to, také si vyzkoušejí běh na běžkách po trávě, parkurový závod pro psy a zavlní se v rytmu zumby. To si přece nemůžete nechat ujít! Nebudou v tom ovšem sami. Umělci totiž poměří svoje síly s dalšími týmy - tým neziskovky APLA a tým Pražanů, v charitativním turnaji Nadoraz. Týmy budou soutěžit o nejvyšší počet bodů a vítězové obdrží výherní šek v hodnotě 10.000 korun.

Součástí programu bude také charitativní zumba, které se může zúčastnit i běžná veřejnost a koncert Marka Ztraceného, patrona organizace APLA asociace pomáhající lidem s autismem. V doprovodném programu vystoupí kouzelník Radek Bakalář, Naděžda Krupská a k vidění bude tanec se psem, dogfrisbee a agility.

Vstupné je dobrovolné, výtěžek poputuje organizaci APLA.
Projekt je zaštítěn Magistrátem hl.m. Prahy.

Pomáháme lidem porozumět autismu a lidem s autismem porozumět světu.
www.autismus.cz, www.praha.apla.cz

Reklama