Není pojištění jako pojištění. A ten, kdo se spoléhá na bankovní kartu nebo na kartičku zdravotní pojišťovny, se může pěkně spálit. A to nejen od sluníčka. Na dovolené je zkrátka lepší nic neriskovat a při cestě do zahraničí si sjednat dobré cestovní pojištění. Ani ošetření v Evropské unii totiž není nikdy bezpatné.

holiday

„S Evropskou kartičkou zdravotní pojišťovny musí každý počítat s tím, že všude v EU je třeba hradit na české poměry dost vysokou spoluúčast a většina běžných léků a zubní ošetření se hradí plně a v hotovosti,“ varuje ředitel obchodu a marketingu ERV pojišťovny Ondřej Rušikvas. Když dojde na nejhorší, je Vám kartička zdravotní pojišťovny k ničemu. Převoz zpět domů si musí nemocný hradit sám, přitom třeba sanitka z Itálie stojí zhruba 70 tisíc.

Bez asistenčních služeb se o sebe musíte postarat sami

Pokud si nesjednáte komerční cestovní pojištění, nemáte nárok na žádné asistenční služby, vše si musíte domluvit s tamními zdravotníky sami. Například ERV pojišťovna přitom nabízí vlastní asistenční službu dostupnou po celém světě nonstop. Síť Euro-Center ve všech hlavních turistických destinacích pak pomůže cestovatelům řešit nouzové situace přímo na místě. „Kdykoliv můžete žádat o jakoukoliv radu v češtině. Nemusíte mít pochybnosti o postupu zahraničních lékařů, protože naši čeští lékaři v závažných případech sledují stav pacienta a schvalují jednotlivé kroky zdravotní péče, případně převozu.“ vysvětluje manažer komunikace ERV Vlastimil Divoký.

Své o tom ví i Jan Král (58). Předposlední den dovolené v Egyptě dostal rozsáhlý srdeční infarkt. Po převozu do nemocnice mu lékaři museli voperovat trojnásobný bypass. Dva týdny musel ležet v egyptské nemocnici. „Pojišťovna všechno zařídila, perfektní nemocnici, dokonce za mnou přivezli syna a zaplatili mu na 14 dní ubytování, jídlo i letenky,“ pochvaluje si pan Král služby ERV pojišťovny.  Kdyby komerční pojištění  do zahraničí neměl, zřejmě by z něj byl bezdomovec. Účet za léčebné výlohy byl totiž dost vysoký - 1 710 000 korun.

Pojištění levnější než pivo

ERV pojišťovna nabízí speciální pojištění na hory i k moři, a to už od 22 korun na den. Pojištění navíc přináší výrazné slevy rodinám s dětmi až do 18 ti let. Když si člověk představí, co všechno se na dovolené může přihodit, raději si každý den odpustí jedno pivo. Cestovní pojištění u ERV pojišťovny zahrnuje kromě pojištění léčebných výloh také pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví nebo majetku, kterou způsobíme někomu jinému.  A to také není zanedbatelné, třeba škoda za vytopený hotelový pokoj může jít do statisíců. Máte pojištěné i poškození nebo odcizení zavazadel a případné storno zájezdu. To ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Když potomci onemocní, přijdete o dovolenou, ale ne o peníze.

Vše pohodlně z domova

ERVERV Pojišťovna (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna) se specializuje na cestovní pojištění už 20 let. Pojišťuje klienty 7 z 10 největších cestovních kanceláří. ERV nabízí celou řadu specializovaných pojištění například pro vyznavače rizikových sportů, pro golfisty či milovníky domácích mazlíčků. Kvůli pojištění nemusíte ani nikam chodit. Stačí si sjednat cestovní pojištění online na www.ERVpojistovna.cz  Zabere to jen pár minut.  Podobně snadno lze přes web nahlásit i škodnou událost, stačí oskenovat všechny dokumenty a ERV pojišťovna vše vyřídí maximálně do týdne.

Reklama