Navštěvujete rády tajemná místa? Pokud ano, neměly byste vynechat cestu tajemným lesem Bor, nacházejícím se u obce Branišov, kilometr západně od Českých Budějovic. Anebo radši zajděte jen na okraj, abyste se neztratily.

Branišovský les Bor je místo, které nahání husí kůži.
Bodejť by ne, když je opředen řadou strašidelných příběhů a pověstí.

les

První zmínka o této lokalitě pochází ze středověku

Ještě před 400 léty se skrývala v lese Bor malá osada, kterou spojovala s okolním lesem uzounká cesta. Všude, kam oko dohlédlo, byly rozlehlé hluboké bažiny, ve kterých utonulo mnoho lidí.

V těchto místech zde vedla také kupecká stezka. Takže nejen, že spousta lidí zahynulo v bažinách, ale ještě se zde i hodně loupilo, přepadávalo a vraždilo. Prostě negativní energie skrz naskrz.
Jak známo, energie z bývalých tragédií se neztrácí, naopak každým dalším násilným činem se akumuluje. Duše zemřelých, které se nemohou vyrovnat s odchodem z tohoto světa, mohou pak škodit živým. Mohou je vysávat a doslova paralyzovat. Tím by se dal vysvětlit i bezpočet sebevražd, které jsou každoročně v lese Boru spáchány.
Velmi známým se stal i tzv.  „strom oběšenců“, na kterém ukončilo dobrovolně život mnoho lidí.

Černý rytíř

postavlesMnoho lidí má s Boru neblahý pocit. Pokud jdou lesem, dostavují se u nich nepříjemné pocity z pronásledování a pokud se vydají do lesa v noci, může se jim zde zjevit vysoká, černá postava – mezi místními nazývána Černý rytíř.
Není však jisté, zda je chce zahubit, nebo ochránit, protože komu se prý tato postava zjevila, ten si svůj sebevražedný úmysl rozmyslel.

Mnoho návštěvníků lesa také shodně vypráví, že za tmy probleskují mezi stromy zřetelně červené oči. Komu patří?

V lese Bor můžete zažít také časový posun, třeba v podobě záhadného zmizení někoho, s kým jste do lesa přišli. Objeví se u vás dezorientovaný třeba až za den, dva, s tím, že se zeptá, kam jste „před chvíli“ odešli?

Také se vypráví, že právě nedaleko muničního skladu se zřítilo UFO a kvůli tomuto zřícení vznikl v lese rozsáhlý požár.

Za minulého režimu měla československá armáda v lese posádku a muniční sklad. Ve dne v noci byla cesta, po níž se munice převážela, střežena. Jedné osudné noci, kdy vojáci střídali stráž, prý spatřili nějakou podivnou bytost, která jim nahnala takový strach, že po sobě začali bezmyšlenkovitě střílet. Tři zahynuli na místě a čtvrtého našli úplně šedivého.

Pověr a strašidelných příběhů, které tento les provází, je spousta.
Pustíme vám malou ukázku z lesa Bor, a kdo chce, může si také přečíst pár záhadných příběhů ZDE.

Anebo se můžete do lesa BOR vydat samy a poslat nám příběh svůj vlastní…

použitý zdroj a foto: EPRV777CB, www.horror.cz a youtube.com

Přečtěte si také:

Reklama