Před týdnem jsme zveřejnili příspěvek paní Marie, ve kterém nám popisovala bezútěšnou situaci společného soužití v malém dvoupokojovém bytě, kde se mačkali ona, manžel, jejich dcera s přítelem a malý vnouček. Ledy se pohnuly, tedy spíše – mladí se pohnuli.

koupelna

Milá redakce.
ráda bych tímto poděkovala za zveřejnění mého dopisu a také za rady některých čtenářek. Udělala jsem zcela jednoduchou věc! Dala jsem veškeré komentáře přečíst dceři i jejímu příteli. Napřed na mě byli naštvaní, že peru prádlo na veřejnosti, že jsem je zostudila, a podobně. Načež zasáhl manžel s tím, že přece takových případů je spousta a nikdo nepozná, že jde právě o naši rodinu.

Asi dva dny se mnou mladí nemluvili a my s manželem jsme mezitím počítali, jakou novou finanční částku jim stanovíme jako příspěvek na bydlení. Některé ze čtenářek mi to tam i navrhovaly, vzali jsme to tedy jako počáteční řešení.

Manžel navrhl polovinu ze všeho, co platíme. Jsou tři, obývají a užívají to samé, co my. Když jsme jim částku předložili, s tím, že to i pro pořádek sepíšeme, přítel naší dcery se rozčílil, že za takovou sumu už můžou rovnou bydlet sami. A světe, div se, přes nějakého kolegu z práce najednou sehnal podnájem. Nic velkého, 1 + kk, ale rozměrově to prý stačí. Ještě si to tam musí trochu upravit, protože v tom bytě dlouho nikdo nebydlel, s čímž jim samozřejmě já i manžel rádi pomůžeme. Dohodli jsme se, že se odstěhují po Vánocích, v tom týdnu mezi Vánocemi a Silvestrem, tak doufám, že si to ten jejich kamarád ani oni nerozmyslí. Jinak je čeká „nová nájemní smlouva“.

Všem ještě jednou moc děkuji a přeji klidné Vánoce!

Marie

Pozn. red.

Není zač, paní Marie, jsme rádi, že jsme alespoň trochu pomohli, a po Vánocích dejte vědět, zda už jste v koupelně sami. :)

Související článek:

Reklama