Tentokrát nám poslal svůj příběh čtenář s nickem bendalos. Je o ztracených brýlích kamaráda Radimka. Všichni je hledali, ale nikde se nenašly. Až za rok, když tatínek vykopával brambory, objevil poklad.

Když jsem byl menší, mí rodiče vlastnili zahrádku. Moc rád jsem na ni jezdil. Měl jsem tam spoustu kamarádů, s kterými jsem si stavěl bunkry, lezl po stromech a běhal po okolí. Mezi kamarády byl i malý Radimek. Byl mladší, než my ostatní. Malý, brýlatý, pihovatý hošík.

Jednou na podzim, když byla úroda sklizená, nás můj tatínek svolal na naši zahrádku a prohlásil, že se bude konat podzimní opékání brambor. Jásali jsme a hned chystali ohníček. U ohně jsme si zpívali a bavili se. Za odměnu jsme si pochutnali na brambůrkách se solí. Pak jsme museli pryč, tatínek musel pozemek poorat. Vzal rýč a my kluci vyklidili místo. Poslední šel malý Radim. Nikdo si nevšiml, že mu chybí brýle. Hráli jsme si pak před zahrádkou, až někdo zvolal: „Radime, kde máš brýle?“ Byla to Radimova maminka. Pomohli jsme Radimovi brýle hledat, ale ten den jsme je nenašli. A nenašli jsme je ani další den. Nenašli jsme je nikdy. Radimovi museli rodiče koupit nové brýlky, na které si dával už pozor.

Za rok se opět sklízely brambory. A tatínek při jejich vyrývání najednou zvolal: „A hele, poklad!“ Utíkali jsme se s kluky podívat, co vykopal. Na rýči mu vedle brambory ležely i ušpiněné brýle. Byly to ty Radimovy. A byly celé a nepoškozené. Tak měl Radim brýle dvoje. Jen nikdo nechápal, jak se ty brýle dostaly do země mezi brambory...

S pozdravem Bendalos

Ps: Mám spoustu brýlatých kamarádů. Některým brýle sluší, jiným ne. Ale hlavní přece je, že pomáhají.

Jak se tam asi brýle dostaly? Radimek je v zápalu hry ztratil, nebo nechal někde ležet a tatínek je zaoral

Máte také nějakou příhodu na dnešní téma, milé ženy (i muži)-in? Napište nám ji. Pokud nemáte příhodu, napište nám, jaký vztah máte ke svým brýlím? Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama