.

Pokaždé jsem volala na Policii a pokaždé jsem byla zklamaná

Novinky

Pokaždé jsem volala na Policii a pokaždé jsem byla zklamaná

O svých špatných zkušenostech s voláním na Policii píše ve příspěvku k dnešnímu tématu o tísňových linkách čtenářka Eli.Emanuela...

Taktéž čtenářka Eli.Emanuela se rozhodla zapojit do dnešního tématu svou zkušeností.

Špatné zkušenosti s policií

Naštěstí se mi celkem vyhýbají nepříjemné situace, takže tísňové volání jsem využila dvakrát. Pokaždé jsem volala na policii a pokaždé jsem byla zklamaná.

Poprvé jsem za bílého dne viděla pár, kdy muž (hl. slovně) atakoval ženu. Ta hystericky brečela. Bylo to nepříjemné, nevěděla jsem, co dělat, měla jsem o ženu obavy, ale na druhou stranu to vypadalo, že ti dva patří k sobě a jedná se jen o příliš vyhrocenou partnerskou hádku. Nakonec jsem se odhodlala a zavolala. Když mi policie volala zpátky, jestli tam ještě jsou, říkala jsem, že ne, že už odešli. Pán mi do telefonu tvrdil, že tam přišli 2 minuty od mého telefonátu, ale nebyla to pravda. Čekala jsem na autobus, který měl jet až za 5 minut od chvíle, kdy jsem volala. Tak nevím, jestli tam vůbec někdo přišel nebo to nechali plavat a jen se ujišťovali, že situace vyšuměla...

Druhá situace byla mnohem horší. Šla jsem s dítkem na hřiště, na písek. Byla tam ještě nějaká maminka se svým dítětem. Děti si spokojeně hrály, když tu najednou ta maminka celá zděšená vyskočila, že je v písku jehla. Opravdu, byla tam injekční stříkačka, kterou děti právě vyhrabaly! Okamžitě jsme děti vyndaly, jehlu opatrně vzaly kapesníkem a vyhodily do koše. Pak jsme zavolaly policii. Nejprve nechtěli přijet, že když už jsme to vyhodily, tak proč by jezdili. Říkali jsme jim, že v tom písku mohou být další, že se v okolí válí zakrvácené kapesníky, je to dětské hřiště, tak by to měli prohledat. Tak prý jo, přijedou. Čekaly jsme půl hodiny a nic. Volaly jsme jim znovu - prý toho mají hodně, je sobota, takže mají v pohotovosti méně lidí a aut, bude to trvat. Nakonec jsme čekání po 45 minutách vzdaly, neb už dávno minulo poledne, děti byly hladové a uplakané. Nevím, jestli tam vůbec dojeli, ale tehdy jsem byla opravdu zděšená. Co kdyby tam byly další jehly? Co kdyby se o to nějaké dítě píchlo a nakazilo nějakou nemocí?

S přáním pěkného dne,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29. 1. 2013: Tísňové volání - jak často ho využíváme

 • Kdy jste naposledy volala některou z linek tísňového volání a při jaké to bylo příležitosti?
 • Jak často tísňové linky používáte?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte nejpozději 29.1.2013 do 14.30 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem, totiž knihou Výživou proti rakovině z nakladatelství iKAR a také stylovým diářem na letošní rok od firmy Albi. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

bookdiar

   
29.01.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [5] onohlo [*]

  hezký příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:33:03
 2. [4] Trefa [*]

  Trefa:i policie si dela co chce.a my na to doplacime.

  superkarma: 0 29.01.2013, 22:24:46
 3. [3] FAXÍK [*]

  tak to jsou opravdu špatné a smutné zkušenosti s policií Sml68

  superkarma: 0 29.01.2013, 15:06:53
 4. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  Policie ČR informuje:pomáhat a chránit!

  superkarma: 0 29.01.2013, 14:53:58
 5. avatar
  [1] zsuzsika [*]

  to je fakt špatné,ale jako všechno,i to je o lidech

  superkarma: 0 29.01.2013, 14:37:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme