Nejsem si tak docela jistá, jestli to zapadne do dnešního tématu. Tohle se - naštěstí - nepřihodilo mně, ale někomu jinému.

Byla jsem takhle nakupovat v Albertovi. Už při příchodu  se mi  to tam nezdálo. Jakoby bylo "něco ve vzduchu". Rozhlížím se, nic výstražného nevidím, tak to pouštím z hlavy a rejdím s vozíkem kolem regálu.

Tak, nakoupeno, jedu ke kase a řadím se za takového malého dědečka. Ten si dává načas, vyskládaný velký nákup rovná zpátky do vozíku, pak platí. Divný pocit ve mně zesílil. Letmo mrknu doleva na toho starého pána a už je mi všecko jasné. Na světlých kalhotách v místech pod pasem velká kakaová skvrna - tedy rozhodně větší než mexický dolar! Tak takhle je to...

Statečně jsem zadržela dech, dědeček odjel a já platila. Jako naschvál jsem musela uklízela vozík do míst, kde si ten nešťastník ještě stále přerovnával nákup do tašky. Při plném venkovním osvětlení jsem si všimla, že ...  nejenom skvrna pod pasem, ale celá levá nohavice odshora dolů!!!

Děda mě šokoval svým klidem a vyrovnaností. Pomaličku beze spěchu napěchoval tašky, pak zacvakl vozík, pečlivě schovával minci... a s taškami v obou rukách bez nejmenší známky nervozity kráčel pryč. Jen doufám, že ne na autobus, kde by ho s těmi taškami jistě někdo pustil sednout.

Doteď mě trápí otázka: věděl o tom vůbec? Neměla jsem ho upozornit? Stalo se vám tohle někdy???

 

Reklama